1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Tabur halka 'dava edi' çağrısı yaptı !.
Tabur halka 'dava edi' çağrısı yaptı !.

Tabur halka 'dava edi' çağrısı yaptı !.

Türk Telekom çalışanlarınınsürdürdüğü greve CHP'de destek verdi. Telekom çalışanları, beraberinde il ve ilçe örgüt temsilcileri olduğu halde grevcileri...

A+A-

Türk Telekom çalışanlarınınsürdürdüğü greve CHP'de destek verdi. Telekom çalışanları, beraberinde il ve ilçe örgüt temsilcileri olduğu halde grevcileri ziyaret eden Küllük ve arkadaşlarını alkışlarla karşıladı. 100. Yıl Atatürk Kültür Parkı içerisinde toplanan 500 civarındaki grevcilere hitaben bir konuşma yapan CHP İl Başkanı Nöfer Küllük, "Direnin. Direndiğiniz sürece hakkınızı alacağınıza inanıyorum" dedi. Türk Haber İş Sendika Başkanı Ali Tabur ise bu grevden zarar gören yurttaşları Türk Telekom'u dava etmeye çağırdı. Telekom çalışanlarının aldığı grev kararından dönmemelerini ve direnmelerini sürdürmelerini isteyen Dr. Küllük, "CHP olarak Türk Telekom grevine katılan arkadaşlarımızın yanında olduğumuzu isbat için bugün buradayız. Başlatmış olduğunuz haklı direnişinize yürekten destek veriyor, direndiğiniz ölçüde kazanacağınıza inanıyoruz" diye konuştu.

Grevden mağdur olan vatandaşlar, Telekom hakkında dava açsınlar

CHP İl Başkanı Küllük'ün kısa konuşmasında kendilerine verdiği desteği görmekten mutlu olduklarını belirten Haber-İş Şube Başkanı Ali Tabur; direne direne haklarını alacaklarını söyledi.

Konuşmasını, "Amacımız, ülkeyi ve insanlarımızı zarar sokmak değil, insanca yaşayabilecek sosyal haklara kavuşmaktır" diye sürdüren Ali Tabur, "Bugün burada gördüğünüz arkadaşlarımız yarınları için mücadele vermektedir. 514 mevcudumuzun nöbetçiler dışında tamamı buradadır. İnsanca yaşama olanaklarına kavuşmaktan başka bir maksadımız yoktur. Buradan Türk Telekom yetkililerine sesleniyorum. Gelin, anlaşalım." dedi. Grevlerinin anlaşma sağlanıncaya kadar süreceğini tekrarlayan Ali Tabur, bu grevden zarar gören yurttaşları Türk Telekom'u dava etmeye çağırdı.

Subaşı Telekom'a sahip çıktı

DİSK Tekstil İşçileri Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Muzaffer Subaşı, TELEKOM işçilerinin ve grevin bir tür yargısız infazla, suçlanmaya ve karalanmaya çalışıldığını söyledi. Subaşı, "Yapılan saldırıyı anlamak ve onaylamak mümkün değildir. Bu saldırılar her şeyden önce o şebekeleri yapan, işleten, işler tutmaya çalışan TELEKOM işçilerine karşıdır. İnanıyoruz ki suçlular en kısa zamanda adalet karşısına çıkacaktır" dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.