1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Süper Filme 'Dünya Ambalaj Ödülü'
Süper Filme 'Dünya Ambalaj Ödülü'

Süper Filme 'Dünya Ambalaj Ödülü'

SANKO Holding şirketlerinden Süper Film Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş, geliştirdiği ''NATURE PACK-ekolojik ambalaj filmleri'' ile Dünya Ambalaj Ödülü'nü...

A+A-

SANKO Holding şirketlerinden Süper Film Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş, geliştirdiği ''NATURE PACK-ekolojik ambalaj filmleri'' ile Dünya Ambalaj Ödülü'nü aldı. Süper Film Genel Müdürü Necdet Kileci, çevreye saygısını kaybetmeden sektöründeki yeniliklere her zaman öncü olan Süper Film'in, Ar-Ge çalışmaları sonucunda geliştirdiği NATURE PACK-ekolojik ambalaj filmleri ile önce 19. TSE Altın Ambalaj Ödülü'nü, ardından da WORLDSTAR 2006 Dünya Ambalaj Ödülü'nü kazandığını bildirdi. Bu ödülün, Süper Film'in kazandığı 4. WORLDSTAR ödülü olduğunu ifade eden Kileci, dünyadaki tüketicilerin, kullanılan ambalaj malzemelerinin ekolojik sisteme etkileri konusundaki duyarlılıkları son dönemlerde artmaya başladığına dikkati çekti.

PLASTİKLER ÇEVREYE ZARAR VERMEZ

Plastik ambalajların önyargı ile doğa dostu olmamakla itham edildiğini belirten Kileci, ''Plastikler aslında çevreye zarar vermeyen, üretim, işleme ve geri dönüşüm prosesleri sırasında en az enerji tüketen ve doğaya zararlı atıklar bırakmadan yok olabilen, ancak yok olması uzun süre alan malzemelerdir'' dedi. Plastik ambalajlara yöneltilen çevre kirliliğine yol açtığı görüşünün bir davranış sorunu olduğunu kaydeden Kileci, ''Eğer çöplerimizi uygun şekilde toplar ve sınıflandırır ve bireylerinin doğaya olan saygı bilinçlerini yükselterek atıklarımızı çevreye serbest şekilde atmalarını engelleyebilirsek bu dezavantaj ortadan kalkar'' diye konuştu.

AMBALAJ VAZGEÇİLMEZ

Ambalajın günümüzün bir vazgeçilmezi olduğunu ve Türkiye'nin ihracat yapabilme yeteneğine çok ciddi katkılar sağladığını ifade eden Kileci, "Ambalaj günlük yaşamımızda büyük kolaylıklar getirmektedir. Türkiye'de maalesef kanuni yaptırımların mevcut olmasına rağmen ambalaja girememiş olan ekmekteki israf göz önüne alınır ise aldığımız her türlü ürünün bir parçası olan ambalajın yokluğunda tüm ürünlerde yaşanacak ekonomik kayıpların ne kadar büyük olacağı aşikardır. Ambalajın yarattığı çevre kirliliği toplumsal bir eksikliğimizdir. Doğru olan, ambalajı suçlu göstermek değil çöpümüzü doğaya atmamaktır. Ambalajlar uygun şekilde geri toplanıp yine uygun tekniklerle geri kazanılırsa ekonomiye büyük katkılar sağlayacaktır" dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.