1. YAZARLAR

  2. Baler Fidan

  3. ŞU’ANA KADAR SÖZDEN BAŞKA BİR ŞEY GÖRMEDİK"
Baler Fidan

Baler Fidan

Yazarın Tüm Yazıları >

ŞU’ANA KADAR SÖZDEN BAŞKA BİR ŞEY GÖRMEDİK"

A+A-

30 Mart yaklaşırken Gaziantepin Belediye Başkan Adayları hepsi belirlendi. Şükür şuana kadar herhangi bir gerginlik, olumsuzluk olmadı, aksine ılımlı samimi bir hava mevcut.

Adayların birbirlerini ziyaret edip kent için iyi niyet dilek ve temennilerini ortaya koymaları, diğer iller içinde güzel bir örnek teşkil ediyor.

Daha öncede değinmiştim her şehrin kendine has özellikleri, sorunları ve bu sorunlara çözüm üretmeye çalışan kent insanları vardır.

Bazıları STK’lar aracılığı ile, bazıları siyesi bazıları ise bireysel çabalarla şehrin sorunları için çözüm önerileri ortaya koyar, sıkıntıların giderilmesi çin mücadele eder.

Biz bu saygıya sevgiye ve övgüye layık  değerlere  KENT İNSANI diyoruz.

Bir şehir için olmazsa olmazdır kent insanları...

Kent adına konuşur onun adına düşünür tüm güzelliklerin memleketi için olması için çaba gösterir.

30 Mart öncesi başkan adayları projelerini net birşekilde açıklamadılar. Eskiden başbakan adayları vekil adayları açık oturumlara katılır, projelerini tartışır keyifli münazaralar yapardı. Halk her ne kadar kararını vermiş olsada taraflar arasındaki gözden kaçırılan farkları fark ederdi.

Şimdi demokrasimiz mi geriye gidiyor, bizmi bu açık oturum kültüründen mahrum bırakılıyoruz anlamış değilim, ağız tadı ile açık oturum izlemeye hasret kaldık.

Bir tarafta adaylar Sn. Fatma ŞAHİN, Mustafa ERZİN, Akif EKİCİ, Mehmet BOZGEYİK diğer tarafta Ökkeş ÖZEKŞİ, B.Sıtkı SEVEROĞLU, Ali PERİ, Tahir Tekin ÖZTAN gibi memleket için kafa yoran insanlar. Bir tarafta sorunlar diğer tarafta çözüm önerileri, alternatifler...

Trafik, imar, alt yapı sorunları kim ne yapmak istiyorsa onu anlatsın, bilbortlarla dev resimlerle, kahve toplantısı, kalabalıklarla gövde gösterileri ile değil direk birinci ağızdan duyarak görerek dinleyip görsün halk.

En azından kim nedir nasıldır serilsin göz önüne. Biz Türk Ulaşım-Sendikası olarak sektörümüzdeki sorunları, çalışanların sıkıntılarını, özellikle TCDD Arazisi ile ilgili yaklaşımlarımızı kamuoyu ile paylaşmaya devam edeceğiz. Elimizden geldiğince Gaziantepliye ait olan ve  TCDD ÇALIŞANLARININ önceliği olması gereken arazinin rant kapısına dönüştürülmemesi için öneriler

sunacağız.

Adaylardan sadece kendilerine yakın olan değil tüm sivil toplum örgütlerini  değil tüm STK’ları ve paydaşları ziyaret edip görüşlerine değer vermelerini bekliyoruz.

Akıl akıldan üstündür. 

Bir bakarsınız kimsenin göremediği sorunu biri iletir, kimsenin çözüm önerisi ortaya koymadığı yerde bir başkası sorunun çözümüne katkı sağlar.

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.