1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. STEM merkezi kuruluyor
STEM merkezi kuruluyor

STEM merkezi kuruluyor

Dow Türkiye ve Öğretmen Akademisi Vakfı işbirliğiyle 11.si düzenlenen “Öğretmenin Kimyası” eğitimleri, Gaziantep’te kimya ve fen öğretmenlerini bir araya getirdi.

A+A-

Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete , gerçekleştirdiği açılış konuşmasında; dünyada STEM eğitiminin önemine vurgu yaparak, Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde kurulacak yeni bir STEM Merkezi’nin müjdesini verdi.

Lise ve orta okul çağındaki öğrencilere kimya ve fen dersini sevdirmek, sınıflarda teknoloji kullanımı ve deney yapmanın önemini vurgulamak amacıyla öğretmenlerinin paylaşacakları teknikleri kolaylaştırmayı ve motivasyonlarını artırmayı hedefleyen “Öğretmenin Kimyası” eğitimlerine kimya ve fen bilimleri branşından 52 eğitimci katıldı.

UYGULAMALI EĞİTİMLER ÖNEMLİ

Etkinliğin açılışında; Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete, Dow Türkiye Güney Ofisi Lideri Onur Terkeşli ve Öğretmen Akademisi Vakfı Genel Müdürü Selman Behmuaras konuşma yaptı.  Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete , gerçekleştirdiği açılış konuşmasında; dünyada STEM eğitiminin önemine vurgu yaparak, Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde kurulacak yeni bir STEM Merkezi’nin müjdesini verdi.

EKİBE TEŞEKKÜR

ÖRAV Genel Müdürü Selman Behmuaras ise; eğitimde başarının en önemli koşulunun öğretmen niteliğinin ve becerilerinin artırılması ile sağlanabileceğini belirterek, ÖRAV’ın bu konuda Türk eğitim sistemine sağladığı desteklerden bahsetti. Katılımcılara gönüllü katılımları için, Dow Türkiye ofisine verdikleri destekler için ve ekip arkadaşlarına özenli çalışmaları için teşekkür etti.  

STEM NEDİR ?

STEM eğitimi disiplinler arası ve uygulamaya yönelik yaklaşımı içeren fen, teknoloji, mühendislik ve matematik gibi dört önemli disiplinin birbirleriyle entegrasyonunu hedefleyen bir öğretim sistemidir. 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.