1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. SPOR TESİS FAKİRİ GAZİANTEP
SPOR TESİS FAKİRİ GAZİANTEP

SPOR TESİS FAKİRİ GAZİANTEP

Uzun süredir yazmak istiyordum bu konuyu.. Ama gündem yoğunluğu nedeniyle hep öteliyordum.. Ne zaman ki adı ASKF olan ve kapsamına tüm amatör sporlarını...

A+A-

Uzun süredir yazmak istiyordum bu konuyu.. Ama gündem yoğunluğu nedeniyle hep öteliyordum.. Ne zaman ki adı ASKF olan ve kapsamına tüm amatör sporlarını alması gereken ama FUTBOL dışında hiçbir spor dalına karışmayan AMATÖR SPOR KULÜPLERİ FEDERASYONU için Sayın Fatma Şahin şova dönüşen akşam yemeğini verince, işte tam sırası diyerek yazmaya karar verdim.. Bu yemekli buluşma, aslında Gaziantepin sporu için KRAL ÇIPLAK belgesidir.. Çünkü bu şehirde amatör spor denilerek düzenlenen, bu yemekte, amatör sporun yer almadığı belgelenmiştir.. Çünkü spor sadece futboldan ibaret değildir.. Spor tüm branşları kapsamaktadır.. Birileri Sayın Fatma Şahine, bu toplantının AMATÖR FUTBOL TAKIMLARI için düzenlendiğini söylemiş olsaydı eğer, Sayın Şahin, o davetiyeye, SPOR yerine FUTBOL yazılmasını sağlardı..Böylece yönetici konumunda olan tüm spor branşlarının temsilcilerini davet ederek doğrusunu yapardı..

Peşinen söylemeliyim, spor konusunda hassasım..Bu şehirde nasıl ki, eğitim, sağlık, ulaşım, hava ve gürültü kirliliği, alt yapı, tarihi ve kültürel alanda en iyi olması için çaba gösteriyorsam, sporun da en üst noktalarına gelmesi içinde büyük mücadeleler verdiğimi söylemeliyim.. Vermeye de devam edeceğim.. LİG TVde 6 yıl boyunca tek Gaziantepli olarak ilkleri başararak yorum yapan, ulusal gazetelerde yazılar yazan, 25 yıl boyunca TSYD Gaziantep temsilciliğini yapan ve kendi isteğiyle istifa eden, son olarak Gaziantep kent konseyi Spor Çalışma Grubu Başkanlığı görevini yapmış birisiyim.. Bu nedenlerdir ki, en başında sporun olduğu yerde siyasetin olmaması görüşündeyim. Elbette karar vericiler siyaseten gelmiş yöneticilerdir, ama onlar sınırı geçer, sporu da kendileri yönetmeye başlarsa, sporu yönetmeleri için de spordan anlamayanları göreve getirirlerse, şimdi olduğu gibi ülkede spor amacından saptırılır..

SPOR ARAÇ DEĞİL AMAÇ OLMALI

Yıllardır bunun mücadelesi veren biri olarak, sporu yönetmekle yetkilendirilen veya seçtirilen kişilerin, fayda yerine zarar verdiğini görmüşümdür. Spor, özellikle futbol ne yazıkki, son yıllarda tamamen sportif ruhu taşımayan, sadece farklı hesaplar yapmak isteyenlerin eline teslim edilmiştir..Haliyle o kişiler de siyasetle sporu iç içe sokarak, birde kendilerine parasal ve itibar rantı sağlama adına Makyavelist düşüncenin esiri olmuşlardır..Üretmemişler, yaratıcı olamamışlar, olmak isteyenlerin önüne keserek küçük olsun benim olsun anlayışı ile Gaziantepin yıllarını harcamışlardır..En iyi bildikleri tek şey, toplanıp yemek yemek, birde anlamsızca plaketler dağıtmak olmuştur..

AT YARIŞLARININ YAPILDIĞI ŞEHİRDEN TESİSİ OLMAYAN ŞEHİRE

Gaziantepte spor kulüpleri ve yönetenlerinin tabii profesyonel olanlar dahil spor bilgi temellerini az çok biliyorum..Zaten çoğu arkadaşımdır.. Futbolda, amatörlerin hemen hemen hepsini tanıyorum.. Hakemlerin son jenerasyon hariç geçmişini çok iyi biliyorum.. Ve ne yazık ki, bu şehirde ne amatör futbol, nede futbol hakem müessesinin bir adım bile ileri gitmeyişini üzülerek izliyorum.. Bu şehirde nüfusa orantıladığımızda 20-30-40 yıl önceleriyle son yıllardaki spor tesisi ve alanları arasındaki uçurumları biliyorum.. 30 sene önceki Gaziantepin spor alan ve tesislerinin, 2016 yılından daha fazla olduğunu, hatta bu kentte At yarışlarının yapıldığını HİPORDUM olduğunu biliyorum.. Tıpkı bu şehirde yöneticilik yaptığını sanan spor kulüpleri ve ASKFnin, her geçen gün azalan spor tesisleri için sadece seyirci kaldıklarını bildiğim gibi..

TEMENNİMİZ  FATMA ŞAHİNİN DOĞRUYU

GÖRÜP DOĞRU ADIM ATMASINDA

Fazla uzatmak istemiyorum.. Ama bu şehirde başta amatör olmak üzere, spor tesisleri için, salon sporları ve spora yönelik tüm tesisler için yıllardır seyirci kalan, özellikle AK Parti iktidarı döneminde Gaziantepi SPOR TESİSİ FAKİRİ yapan, göz yuman, umursamayan, işleri sadece toplantılar düzenlemek, forma eşofman ve plaket dağıtmak olan herkese sesleniyorum.. En başında da doğru adımlar attığı takdirde, gerçeği göreceğine inandığım Sayın Fatma Şahine sesleniyorum..

1-    Bu şehirde spor salonu yok Sayın Fatma Şahin.. Size sporda danışmanlık veya rehberlik edenleri çağırın yanınıza, sorun yok salonlar yeterli diyorlarsa çekin kulağından kapı dışarı edin onları..

2-Yeterli Salon olmayışı yüzünden salon sporları yapan tüm branşlar antrenman yapamıyor Sayın Fatma Şahin.. Gençlik Hizmetleri il müdürlüğü antrenman ve maç saatleri düzenlemek için adeta cambazlık yapıyor.. Spor kulüpleri antrenman için parasıyla bile salon bulamıyor..

3-    Atletizm sporu için (sadece koşmak değil) tüm spor branşlarını kapsayan tesisimiz yoktu. Bir ara Şahinbeyde Sayın Mehmet Tahmazoğlu bir tane yapmaya karar vermişti, ama sonunu getiremedi. Spor köyü yaptı, orada galiba 2-3 halı saha, bir küçük salon, birde kiraya verilen yüzme havuzu yer aldı. Eksiğim varsa düzeltirim. Atletizm sahası için de Nuri Öcalın başlattığı hamleyi, son olarak Ömer Faruk Şiran tamamladı. Yeter mi diyorsanız, kesinlikle yetmez diyorum.. Çünkü bu kentte gençlerin sadece futbol oynamayacağını, tüm spor branşlarında faaliyet göstermesi gerektiğini savunuyorum..

4-    Amatör futbol takımları için var olan sahalar yetmiyor, zaten çok yetersizler Sayın Fatma Şahin.. İlçelerdeki sahalar içler acısı,hemen hemen hepsi suni çim.. Tribünler, soyunma odaları vs. anlatılmayacak kadar yetersiz ve ilkel..Spor tesisleri sadece futbol sahalarından ibaret değil Sayın Şahin.. İlçelerdeki salonların yetersizliği ayrı bir muamma..

5-    Bu şehirde yaşanan Olimpik yüzme havuzu (Metro arkası) ayıbını yazmaya bile utanıyorum.. Çürüyecek burası Fatma hanım çürüyecek.. Siz Milletvekili iken, Bakanlık yaparken, şimdi de BelediyeBaşkanlığı yaparken bu bina bitirilemedi bir türlü.. Lütfen harekete geçin ve bu şehri bu ayıptan kurtarın..

6-    Belki bilinmiyordur, Gaziantepte en büyük iki spor tesisi var, bunların ikisini de Celal Doğan yaptırdı. Bir Gaziantepspor, bir de Gaski tesisleri..Aradan kaç yıl geçti, hala bu ikisine benzer bir spor tesisi yapılmadı. Oysa bu iktidar gücüyle en az 10 tane devasa büyük spor tesisi yapılabilirdi..

7-    Sanırım spor tesisi denilinde, mevcut yönetici arkadaşlarımız herhalde, parklara konulan iki basket potasını anlıyor.. Onun içindir ki, özellikle AK Parti döneminde Gaziantep spor tesis fukarası bir kent haline getiriliyor..

Son sözüm şudur: Özellikle geçen hafta bu şehre PANORAMA MÜZESİNİ kazandırdığı için teşekkür ettiğim Sayın Fatma Şahine.. Sayın Başkan bu şehrin sporuna (TÜMÜ) hizmet etmek, katkıda bulunmak istiyorsanız, bırakın bu toplantıları, yemekleri, forma, eşofman, kupa ve plaket verme gibi hiçbir faydası olmayan şeyleri.. Boşverin size kendilerini spor adamları diye gösterenlerin söylediklerini.. Toplayın kimseyi aracı koymadan mevcut yanınızdakileri de karıştırmadan, grup grup bu şehirde tüm spor dallarında faaliyet gösteren isimleri, alın onlardan gerçek bilgileri, çözün şu Gaziantepte ihtiyaç duyulan spor alan ve tesisler meselesini.. Yıllar sonra şimdi nasıl ki, Celal Doğan iki büyük tesis yaptı diyerek yazıyor isek, ömrümüz vefa eder sizin yaptıklarını da görürsek, onları da aynı şekilde yaşayan ve gelecek olan nesillere yansıtır belge olarak sunarız Sayın Fatma Şahin..

HEPİNİZE İYİ HAFTALAR

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.