1. YAZARLAR

  2. Ali Koç

  3. SÖYLENENLER YAŞANANLAR
Ali Koç

Ali Koç

Yazarın Tüm Yazıları >

SÖYLENENLER YAŞANANLAR

A+A-

            Ülkemiz son günlerde her anlamda yaşamadığı birçok şeyi yaşamaya başladı. Ekonomik göstergelerin sürekli kan kaybetmesi ve belirsizlik , gelecekte de yaşanacak sıkıntıların nedeni olacak düzeyde.

          Ekonomi belirsizlikle kötü duruma düşmüşken, bir darbe de yaşanan olaylar nedeniyle ileriye dönük kaygıları çoğaltmaya devam ediyor.

         Ne olduğunu anlamanın çok zor olmadığı bu süreçte özellikle siyasilerin üzerine düşeni yapmaması ve yapmamaya direnmesi hatta kişisel çıkarlar uğruna toplumsal kayıplara neden olunması ülkemiz ve geleceğimiz adına çok kötü sonuçların doğuracağı kaçınılmaz bir hal almasına neden oluyor.

         Genel seçimler biteli 2 ay oldu ve halen hükümet belirsizliği devam ediyor.Ne hikmetse çözümsüzlük çözüm gibi gösterilmeye çalışılıyor. Şu bilinmelidir ki her yapılan yanlışın bir cevabı ve sonu vardır. 

          Seçim sonuçları bir koalisyon yapma zorunluluğu doğurmuş ama hükümet kurma istemleri ülke düşünülmeksizin, yok kırmızı çizgi, yok ben böyle isterim, yok ben şunla bir araya gelmem, yok biz elimizi taşın altına koyamayız…Ee siyasi efendiler, sizler bu ülkenin geleceği, güzelliği için çalışmayacak mıydınız? Seçim öncesi söylediklerinizin hepsi yalan mıydı?  Yoksa size oy vermeyenler kötüydü de siz mi bilmediniz? Hatta ağza alınmayacak ifadeleri neden şimdi kullanıyorsunuz? Bu anlayışlarla mı ülke yönetimine talipsiniz?

        Şunu anlamanız lazım: Kendi seçmeninize şirin gözükmek için diğer seçmenleri suçlamak ya da keskin dille bizim gibi düşünmeyenleri vatan haini ilan etmek ne kadar yakışır, seçmeninize şirin gözükseniz bile karşınıza aldığınız kişi sayısı daha fazla olur.Kimse diliyle,diniyle veya verdiği oyla yargılanamaz.Kim ki bunu yaparsa onun cevabını sandıkta çok iyi bir şekilde  alır.

        Şuan ülkemizde yaşanan bu kadar terör sorunu varken sizlerin kişisel hırsları daha kaç ananın yüreğini yakacak acaba düşünüyor musunuz yoksa düşünüyor gibi mi yapıyorsunuz?!

       Yıllardır ölüm haberi yoktu , yıllardır analar ağlamıyordu,  ne oldu da bir anda ana haber bültenlerinde tekrar birinci sıraya geldi ölümler,acılar..?  Bunun için ne yapacaksınız? Söylediklerinizin toplum nezlinde kamplaşmalara neden olduğunu biliyor musunuz? Algılama konusunda sıkıntı yaşayan, düşünmek için kendini yormayan, okumayan ve sorgulamayan insanlar açısından bilgi ve birikim olmadığı için daha fazla sorun olacağı düşünülmüyor mu ve son günlerde yaşanan bu olaylarda hayatını kaybedenlerin hayatını kaybetmelerinde sizlerin sorumluluğu yok mu acaba?!  

         Sayın siyasiler, liderler.Açık açık bunları düşünüp eğer samimi iseniz, eğer kişisel hırslarınız yoksa, eğer bu ülkeyi seviyorsanız ki sözde değil özde, eğer insanlığı düşünüyorsanız, kimsenin acı çekmemesi, ölümlerin olmaması, ülkemizin zarar görmemesi,tüm insanların eşit olması ve demokratik, özgür bir ülke için hemen bir araya gelmelisiniz. 

          Yani fayda sağlamayacağı kamuoyunda konuşulan, erken seçim düşünülmeden, bir an önce koalisyonu oluşturun ve bazı belirsizliklerin ortadan kalkmasını sağlayınız. Sonrasında terör sorunu barış süreciyle ya da adını ne koyarsanız koyun bir an önce çözümlenmelidir. 

 

         Hiçbir siyasinin ya da kimsenin bu ülkeye zarar verme hakkı olmadığı gibi tarih önünde mutlaka da hesabını vereceğini bilmelisiniz.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum