1. YAZARLAR

  2. Baler Fidan

  3. SOSYAL MEDYADAN ÖĞRENDİKLERİMİZ ve TÜV/TÜRK SOYGUNU
Baler Fidan

Baler Fidan

Yazarın Tüm Yazıları >

SOSYAL MEDYADAN ÖĞRENDİKLERİMİZ ve TÜV/TÜRK SOYGUNU

A+A-

Bazen Sosyal medyada güzel bilgilendirme mesajları geliyor.

 

Mağdur olan herkesin isyan edip ama dillendiremediği durumlar. Soyuluyoruz, feryat ediyoruz sesimizi duyan yok diye düşünmeyin. Birileri düşünüyor emek harcıyor, çünkü sosyal medya bunun için var.

Ancak o kadar çok karartma yaşıyoruz ki, Kendi haberimizi kendimiz yapıp yaymak, Kendi medyamızı kendimiz oluşturmak durumunda kalıyoruz. Yemek yerken yada abuk subuk hallerdeki paylaşımlara bile hoşgörü ile bakar olduk

Ağız tadıyla bir haber bile izleyemez hale geldik. Ya Cumhurbaşkanı, ya Başbakan yada bir patlama  canlı yayında...

Haber kanalları 7/24 teyakkuzda köşkün sarayın önünde nöbette olur ya muhteremler bir yerlerde konuşur diye.

Film tadında araştırma haberleri yok mesela ARENA gibi, 32. Gün gibi bütün programlar neredeyse sipariş haber yapıp, Ismarlama konuklar çıkarıyor, Helal olsun valla eyvallah edilecek kaç program kaldı elde Alo fatih hatları çalıştığı sürece kimse tv programlarını konuşmayacak bu gidişle.

Olacak o kadar ı özlüyoruz çoğu zaman, Eskiden daha hoşgörülü, tahammüllü imiş siyasiler diyesimiz geliyor. Madem hep birilerinin isteği doğrultusunda şekillenmiş medya madem sosyal meseleler tartışılmıyor birilerinin bam teline dokunur diye O vakit yaşasın sosyal medya...

Böyle kullanıldığında çok daha güzel, çok daha anlamlı değil mi..?

Gelelim CHANGE.ORG da ki kampanyaya harika özetlenmiş durum, sigorta soygunundan farksız durum hatta yabancı bir tekel kuruluşu için dudak uçuklatan bir rant.

Yollarında Avrupa standardı olmayan ve çukurlarla dolu olan ülkemizde araç sahiplerinden araçlarında Avrupa standardına sahip olmasını beklemek büyük bir zulüm ve haksızlıktır.

TüvTürk yolda gidişini ciddi bir şekilde etkilemeyecek ve güvenlik sorunu yaratmayacak olan olumsuz durumlara ağır kusur vermemelidir. Kurallarını Türkiyeye göre esnetmek zorundadır.

Örneğin çukurlarla dolu ülkemizde eğer sıfır araç değilse, her aracın rotilinde bir miktar boşluk olabilir. Yolda gidişi etkilemeyecek ve hissedilmeyecek kadar azsa bu boşluğa

ağır kusur vermemelidir.

Türkiye ÖTV oranının fahiş olduğu bir ülke olduğu için eski araç kullanmak zorunda kalan sürücülerin sayısı Avrupa ortalamasının çok üstündedir. Standartları sıfır araca göre yapan TüvTürk Türk halkına eziyet etmektedir.

Her bir muayene ücreti 196 TL  yani neredeyse 200 TLdir. Bu bir soygundur. TüvTürkün bu yüksek fiyatla halkımızın sırtından ettiği kar 2015 yılı için 256.8 milyon TLdir.

Bununla birlikte TüvTürk tekelleşmiştir. Muayene sonucuna itiraz ederek gidebileceğimiz başka alternatif bir firma da olmalıdır.

Şunu da ilave edeyim ki TüvTürkün Türk halkına saygısı yoktur. Araçlarını muayene ettiren kişiler dışarıda yağmur altında bekletilmektedir.

 

TüvTurk ağır kusur maddelerini Türkiyeye göre esnetmediği takdirde Tüm Türkiyede muayene istasyonları önünde protesto eylemleri yapılacaktır. Bu kampanyayı imzalamakla birlikte protesto eylemlerimize de katılmanızı beklerim.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.