1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. SORUMLULUK ALMAYA HAZIR
SORUMLULUK ALMAYA HAZIR

SORUMLULUK ALMAYA HAZIR

MHP'nin 2014 Yerel seçimlerinde Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Mustafa Erzin, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e danışmanlık yaptığı...

A+A-

MHP'nin 2014 Yerel seçimlerinde Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Mustafa Erzin, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e danışmanlık yaptığı söylentilerine cevap verdi.

Gaziantep Kent Konseyi genel kurul üyesi olduğunu da anımsatan Mustafa Erzin, her hangi bir şahıs veya kuruluşa danışmanlık yapmadığının altını çizdi. Erzin, “Kimseye danışmanlık yaptığım yok. Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Fatma Şahin’in bilgilendirme toplantısına davet aldık. Bu toplantı, bazı basın-yayın organlarında eksik bilgi nedeniyle yanlış yorumlandı” dedi.

Erzin, "26 Ocak 2016 tarihinde Kent Konseyi genel kurulunun ardından Sayın Fatma Şahin’in daveti üzerine Gaziantep’in yeni ulaşım master projesini değerlendirmek amacıyla bir araya geldik. Bu programa katılmazdan önce tam katılımcı listesi hakkında bilgi sahibi değildik. Toplantıda 2 saat boyunca Gaziantep yeni ulaşım master projesiyle ilgili bizlere sunum yapıldı. Ondan sonra da dağıldık. Fakat bir gün sonra Sayın Şahin kendi twitter hesabından ‘Şehrimizin kıymetli simalarıyla bir araya geldik’ ifadesiyle toplantı fotoğrafımızı takipçileriyle paylaştı. Bunun üzerine bazı basın-yayın organlarında eksik bilgi nedeniyle olsa gerek bilgilendirme toplantısı ‘Fatma Şahin’in yeni danışma kurulu’ ibaresiyle haberleştirildi. Bu haberle birlikte kamuoyunda Fatma Şahin Hanımın böyle bir danışma kurulu varmış ve fotoğrafta bulunan kişiler de Sayın Şahin’in, dolayısıyla Büyükşehir Belediyesinin danışmanlarıymış gibi bir algı oluştu. Bizim bilgimiz dahilinde olan böyle bir danışma kurulu yok. Varsa da biz böyle bir kurulun üyesi değiliz. En azından ben öyle değilim. Olmayı da düşünmem" diye konuştu.

SORUMLULUK ALMAYA HAZIRIM

Gaziantep’in sorunlarını ve gelişimini yakından takip ettiğini sorunların çözümünde ve kentin gelişimine de katkı sunmayı görev saydığını da dile getiren Erzin, “Gaziantep’te Valilik, Büyükşehir Belediyesi, Kent Konseyi ve diğer sivil toplum kuruluşlarının kentin sorunlarının çözümüne yönelik yürüttükleri tüm çalışmalarda sorumluluk almayı görev sayan bir insanım. Dolayısıyla bu fotoğrafta bundan ibarettir. Ben bu şehirde yaşıyorum, bu şehirde siyaset yapıyorum ve bu şehrin geleceğinde var olmak istiyorum" ifadelerine yer verdi. Milliyetçi Hareket Partisinin şehrin geleceğinde var olmasını ve kenti yönetmesini istediğini de kaydeden Erzin, Gaziantep için sorumluluk almaya her zaman hazır olduğunu da sözlerine ekledi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.