1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Şölen'den logo hamlesi
Şölen'den logo hamlesi

Şölen'den logo hamlesi

Türkiye’nin önde gelen gıda şirketlerinden Şölen, 25. yılını yenilenen yüzüyle kutluyor. Ajandalarındaki her işe Türkiye’nin ve bölgenin önemli...

A+A-

Türkiye’nin önde gelen gıda şirketlerinden Şölen, 25. yılını yenilenen yüzüyle kutluyor. Ajandalarındaki her işe Türkiye’nin ve bölgenin önemli bir oyuncusu olmak hedefiyle baktıklarını belirten Şölen CEO’su Elif Çoban, Şölen’in 25. yılını kutlarken tutku ve heyecanlarını yeni logolarına yansıttıklarını söyledi. 

Çoban, “2013 yılını 644 milyon TL ciro ile kapattık, ihracatta da 200 milyon dolar çıtasını geçtik. 2014 yılında yüzde 40 büyümeyle 900 milyon TL ciroya ulaşmayı hedefliyoruz. Bir yandan Türkiye’nin en fazla ihracat yapan çikolata şirketi konumunu korurken, bir yandan da 16 ülkede marka yatırımlarına devam ediyoruz. En büyük hedefimiz Türkiye’de ve bölgedeki önemli oyunculardan biri olmak, yeni markalaşma hikâyeleri yaratmak. Ozmo ve Biscolata bizim için iki başarılı örnek. Bu örnekleri çoğaltacağız” dedi.

25. YILA YENİ LOGO

Yenilikçi ve cesur atılımlarıyla çikolata ve çikolatalı ürünler pazarlarında her zaman fark yaratmayı başaran Şölen, 25. yılında yepyeni logosuyla tüketicisinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Şölen’in yeni kurumsal kimliği, son dönemdeki çalışmaları, yatırımları ve gelecek hedefleri Şölen CEO’su Elif Çoban ve Şölen Yönetim Kurulu Üyesi Hazım Ellialtı’nın katılımıyla gerçekleştirilen bir toplantıda basın mensuplarıyla paylaşıldı. 

HEDEFLER BÜYÜK

Yaptıkları her işte katma değer yaratılmasına özen gösterdiklerini ve pazarda fiyatla değil kalite ve farklılaşmayla rekabet ettiklerini belirten Şölen CEO’su Elif Çoban, “Markalarımızı ve ürünlerimizi hep bu pencereden değerlendiriyoruz. İhracatta yakaladığımız ivmede bir diğer kritik başarı faktörü de, bulunduğumuz pazarları derinlemesine analiz ederek yerel stratejiler geliştirme yeteneğimiz. İkinci kez Turquality Programı’na seçilmemizin ardından hedef pazarlarımızda güçlü bir şekilde var olabilmek için yurtdışı ofisleri açmaya devam ediyoruz. Şu anda Dubai, Cezayir, Romanya, Azerbaycan, Suudi Arabistan’da ofislerimiz, Levant Bölgesi, Kanada ve Latin Amerika’da bölge müdürlüklerimiz bulunuyor. Uluslararası İş Birimimiz, 16 ülkede marka yatırımlarına devam ediyor. En büyük hedefimiz, Türkiye’de ve bölgede markalaşma hikâyeleri yaratmak. Ozmo ve Biscolata bizim için iki başarılı örnek. Bu örnekleri çoğaltacağız” dedi.  

ELLİALTI: HERGÜN ŞÖLEN OLSUN 

 

Şölen’in yeni logosuyla ilgili ayrıntıları paylaşan Şölen Yönetim Kurulu Üyesi Hazım Ellialtı, Şölen’in uzun yıllar daha çok sanayici ve ihracatçı kimliğiyle tanındığını söyleyerek, “Yıllarca tüketicinin karşısına ‘Bayramınız Şölen Olsun’ diyerek çıktık. Zaman içinde hayatımıza Biscolata, Ozmo, Luppo, Wapps, Lokkum katıldı. Eşsiz, yenilikçi tatlarımızla hayata mutluluk, renk ve heyecan katmaya başladık. Sadece bayramları değil her günü Şölen’e çevirmek istedik. Yeni kimliğimiz ve bu kimliğin en görünen unsuru olan logomuz bu hedefimizi göstersin istedik” dedi. HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.