1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. SİYASİLERİN ABD ÖFKESİ
SİYASİLERİN ABD ÖFKESİ

SİYASİLERİN ABD ÖFKESİ

Siyasiler "Amerika'nın zaman zaman Gaziantep'e gitmeyin" diyerek kendi vatandaşlarını uyarmasını değerlendirdi.

A+A-

Ak Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, "Amerika bize bu bilgiyi verdikten sonra iki tane saldırıya uğradı. Bu bilgiler doğru da çıkabiliyor doğru çıkmayadabiliyor. 1 Eylül olayını unutmayalım. Kendilerini çok da güvenli görmemeleri lazım" derken, CHP Gaziantep Milletvekili Akif Ekici, "Dünyanın hangi şehri ne kadar güvenliyse bizim şehrimizde o kadar güvenli şehir" dedi. MHP İl Başkanı Muhittin Taşdoğan ise, "Bizim şehrimiz kendi ülkelerindeki şehirlerden daha güvenli. Herkes kendi ülkesinin arka sokaklarında neler oluyor ona baksın" dedi.

ERDOĞAN:BÖLGEDE HESAPLARI VAR

Ak Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, Amerika'nın uyarılarının doğru çıkabileceği gibi yalan da çıkabileceğini söyleyen Erdoğan, "Tabi biz tedbirimizi almalıyız, ama çalışmalarımıza, yatırımlarımıza devam etmeliyiz. Ulusal birliğimize, kardeşliğimize de sımsıkı sarılmalıyız" dedi. 'Amerika bize bu bilgiyi verdikten sonra iki tane saldırıya uğradı' diyen Erdoğan, "Bu bilgiler doğru da çıkabiliyor doğru çıkmayadabiliyor. Maalesef bize en büyük tehlike tehdit Avrupa ve Amerika'dan geliyor. Onların kendi istihbaratlarıda var. Emperyalist ülkelerin bu bölgelerde hesapları var. PKK Kürt değil, DAEŞ Müslüman değil, FETÖ cemaat değil. Hepsi piyon. Hepsi aynı merkezden kontrol ediliyor. Terörü Avrupa ve Amerika besliyor. 11 Eylül olayını unutmayalım. Kendilerini çok da güvenli görmemeleri lazım" diye konuştu.

EKİCİ:ŞEHRİMİZE ZARAR VERİYOR

Amerika'nın kendi vatandaşlarını adres göstererek uyarmaya başladığını söyleyen CHP Gaziantep Milletvekili Akif Ekici, "ABD, burada yaşayan vatandaşlarına adres göstererek filan yerlere gitmeyin diyor. Bu istihbaratları emniyet Amerika'dan önce almalı. Bu tür uyarılar şehrimize zarar veriyor. Sanayimize, turizmimize, esnafımıza da zarar veriyor. Hükümet istihbaratı güçlendirmeli" dedi. 'İstihbaratı hızlı çalıştırmalı, vatandaşını korumak devletin, hükümettin görevidir' diyen Ekici, "Camilere saldırı planlayan bir zihniyetle karşı karşıyayız. Endişeliyiz ancak dünyanın hangi şehri ne kadar güvenliyse bizim şehrimizde o kadar güvenli şehir" dedi.

TAŞDOĞAN:NASIL İSTİHBARAT TOPLUYORLAR?

MHP Gaziantep İl Başkanı Muhittin Taşdoğan, ajanlarla ilgili akıllara çeşitli sorular geldiğini belirterek, "Eelin adamı okyanus ötesinden istihbarat alabiliyorsa burada durup düşünüp kendimizi sorgulamamız lazım. Bizim istihbarat görevlililerimiz neredeler, elin ajanı burada nasıl rahat rahat istihbarat topluyor? Bu ajanlar kimlerdir? Neden ülkemizde elini kolunu sallayarak geziyorlar? Aklımızda ciddi sorular var" dedi. Amerika'nın 23 eyaletinde gösteriler olduğunu söyleyen Taşdoğan, "Amerika'nın yarısı ayakta. Modern terörizm bu. Normal günlük yaşamımız etkileniyor. Bizim şehrimiz kendi ülkelerindeki şehirlerden daha güvenli. Herkes kendi ülkesinin arka sokaklarında neler oluyor ona baksın" dedi. Meral KINACILAR

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.