1. YAZARLAR

  2. Ali Koç

  3. SİYASETİN RENGİ
Ali Koç

Ali Koç

Yazarın Tüm Yazıları >

SİYASETİN RENGİ

A+A-

 

7 Nisanla birlikte tüm siyasi partiler adaylarını seçim kuruluna verdi ve renklilik başladı.

Beklentiler hesaplar ve sonuçlar farklı oldu. So- nuçta tüm partililer beğense de beğenmese de tablo bu çıktı.İlk günkü tepkiler yerini sükûnete bırakmaya başladı.

Tabii adaylıkların tartışması hiç kuşku yok ki bitmedi;hem parti içi hem vatandaş nezlinde destek verenler hem de olumsuzluğu beyan edenler var.

Bazı partilerin ithal adayları destek görüyor, köstek de...Ama şu bilinmelidir ki;hangi parti olursa olsun asıl olan Gaziantep için ilimize sahip çıkacak ,sorunlarla ilgilenecek adayların olabilmesi ama listelere baktığımızda kaygılar var mı derseniz,benim açımdan var çünkü bu dönem kentimizin sorunlarıyla bire bir ilgilenen vekillerin az olması ya da olmayışı Gaziantepli biri olarak üzüyor.

Ak Partiye baktığımızda Gaziantepli olup da Gazi- antepte yaşamayan çok ithal adayın olması hükümet nezlinde ilimizi sahipsiz gösteriyor. İlk iki aday işlerinin yoğunluğundan Gaziantepe zaman ayıramayacaklar gibi .Sayın Şamil Tayyar bu dönem yeteri kadar za- man ayırmadığı gibi kentin sorunları konusunda etkili görünmedi.Duyumlarımıza göre doğru da olmayan bir iki bürokratın değişim konusu hariç Gaziantepin sorunları konusunda çalışma yapmadı.Sayın Mehmet Erdoğan liste içerisinde ilimize katkı sunma anlamında en çok çalışan biri.

Cumhuriyet Halk Partisi ise bu dönem kente çok zaman ayırmayan Sayın Mehmet Şekeri yine birici sıradan aday gösterdi.Hem parti içi tepkiler hem
de kamuoyunda tepkiler var .İkinci sıra adayı Sayın Mehmet Gökdağ için bir şey söylemek zor ama parti içi tepkiler yoğun.Hem onu aşıp hem de çok çalışması lazım.Kentin sorunları konusunda ise İl Başkanlığı döneminde çok öne çıktığı söylenemez.

Milliyetçi Hareket Partisi birinci sıraya partinin etkili ismi Sayın Ümüt Özdağı koydu ama Sayın Semih Yalçın gibi o da zaman ayıramamazlık yapacak gibi.

Halkların Demokratik Partisi ise Gaziantep e renk katan, daha ilk günden gazetelerde manşetlere çıkan ve birçok partiyi rahatsız edip kamuoyunda yankı bulan Sayın Celal Doğanı Gaziantepte birinci sıraya getirdi. Seçime kadar daha çok konuşulup tartışma konusu olacağa benziyor.

Sayın Doğanın siyasi geçmişi Büyükşehir Beledi- ye ve Gaziantep Spor Başkanlığı ve siyasete getireceği hareketlilik uzun süre gündemde olacak gibi. Vekil olduğunda da Gaziantepe emek vereceği tartışılıyor.

Ama şu gerçek ki siyasetin rengi bu dönem farklı, fakat asıl olan kimler milletvekili olursa olsun sürekli artan Gaziantepin sorunları konusun da çözüm yolu bulmaya çalışan, üreten ve çaba gösteren vekillere ihtiyaç var .Seçmen sorguluyor,araştırıyor .Ezbere bir süreç yaşanmayacak..! 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.