1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. ŞİMŞEK'DE ÇAMURA YATTI !
ŞİMŞEK'DE ÇAMURA YATTI !

ŞİMŞEK'DE ÇAMURA YATTI !

DEVLET Bakanı Mehmet Şimşek, tüm kentin TEŞVİK MÜJDESİ vereceğini beklediği şehrimizde yaptığı konuşmada, adeta çamura yattı.. Gaziantepli'nin kuşatılmışlık...

A+A-

DEVLET Bakanı Mehmet Şimşek, tüm kentin TEŞVİK MÜJDESİ vereceğini beklediği şehrimizde yaptığı konuşmada, adeta çamura yattı.. Gaziantepli'nin kuşatılmışlık cezasından kurtulmayı umduğu Mehmet Şimşek'in teşvik konusundaki açıklamaları herkesi şaşkına uğrattı. Şimşek, teşvikle ilgili mağduriyetin giderilmesiyle konusunda verdikleri sözün arkasında olduklarını ancak konunun birinci derecede önemli konular arasında olmadığı ve ilgili düzenlemeleri önümüzdeki dönemde yapacaklarını söyledi.

Şehitkamil Belediyesi Konferans salonunda partisinin il danışma meclisine katılan Şimşek, sorular üzerine teşvik konusunda açıklama yaptı. Sözlerinin arkasında olduklarını ancak şuanda Türkiye'nin gündeminde daha önemli meseleler olduğunu hatırlatan Şimşek, "Gaziantep'in mağduriyetinin giderilmesiyle ilgili olarak verdiğimiz sözün de arkasındayız. O konuyla ilgili düzenlemeleri de önümüzdeki dönemde yapacağız. Şu anda bizim gündemimizi 2008 bütçesi gibi çok temel konular oluşturuyor. Ama, bu sene içinde o konuyla ilgili bir düzenlemeye gitmeye çalışacağız" dedi.

CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİ HEP SANCILI OLDU

Cumhurbaşkanı seçimlerinin, Türkiye'de genelde hep sancılı olduğunu anlatan Şimşek, ''Türkiye'de hep kriz ve kaos nedeni zaman zaman da darbe nedeni bile olmuştur. 11. Cumhurbaşkanı seçimi sürecinde yaşananlar, geçmişte yaşanan tecrübelerden ders alınmadığını göstermiştir'' dedi. Kriz ve kaostan beslenenler, bu süreci kendi ikballeri için araç olarak kullanmaya çalışanlara, bu yolu tıkamak için Cumhurbaşkanının mutlaka halk tarafından seçilmesi gerektiğine inandıklarını belirten Bakan Şimşek, bu nedenle önümüzdeki dönemde yapılacak referandumun son derece önemli olduğunu vurguladı.

EVET OYU İÇİN ÇALIŞACAĞIZ

Bakan Şimşek, Cumhurbaşkanını halkın seçmesinin, parlamenter rejimin değiştirilmesi anlamına gelmediğini kaydetti. Şimşek, ''Mevcut sistemde Cumhurbaşkanının Meclis tarafından seçilmesi, parlamenter sisteminin bir zaruri özelliği değil'' dedi. Cumhurbaşkanı seçimini halkın yapması halinde siyasi partilerin kendi siyasi anlayışları kadar, diğer siyasi anlayışları da dikkate almak durumunda kalacaklarını vurgulayan Şimşek, böylece tam uzlaşı imkanı doğacağına, çünkü seçilecek Cumhurbaşkanının en az yüzde 51 ile seçileceğine dikkati çekti.

DÖVİZ VE KURLARLA İLGİLİ YORUM YAPMADI

Bakan Şimşek, basın mensuplarının döviz kuru, merkez bankası ve IMF ile ilgisi sorusuna ise, "Yorum yapmayacağım tek konu vardır o da döviz ve kur'dur" dedi.

MÜSİAD'IN İFTARINA KATILDI

Şimşek, MÜSİAD Gaziantep Şubesi iftar yemeğinde, AK Parti'nin ikinci hükümet döneminde, ilk dönemde yapamadığı reformları uygulamaya koyarak, büyüme hızını sürdürmeye çalışacaklarını söyledi. Sosyal Güvenlik Reformunun yakında Meclis'e sunulacağını belirten Bakan Şimşek, sosyal güvenlik kuruluşlarına bütçeden yılda yapılan transferin 17-18 milyar dolar olduğuna dikkati çekti.

TÜRKİYE MESAFE KAT ETTİ

Konuşmasını, ''Sıçramak için gerekli zemini hazırlayacağız'' diyerek sürdüren Devlet Bakanı Şimşek, Türkiye'nin potansiyeli ve performansının yüksek olduğunu ifade etti. Mehmet Şimşek, şunları kaydetti: "Enflasyon, son 40 yılın en düşük düzeyinde, büyüme, kişi başına milli gelir, bütçe açıkları, borç düzeyi, nereden bakarsanız bakın Türkiye çok mesafe kat etti. Her şeyin güllük gülistanlık olduğunu hiçbir zaman söylemedim. Daha yapılması gereken çok şey var. Biz, bu reformları yaparsak Türkiye son dönemde elde ettiği kazanımları daha kalıcı hale getirecektir"

TASAVVUF MÜZİĞİ DİNLEDİ

Devlet Bakanı Mehmet Şimşek, Şehitkamil Belediyesi tarafından düzenlenen tasavvuf müziği ve sema gösterisini izledi. Bakan Şimşek, Gaziantep'teki programlarını tamamladıktan sonra iftar yemeğine katıldı, ardından da ilgiyle izlediği tasavvuf müziği ve sema gösterisinden sonra yaptığı kısa konuşmada, tasavvuf müziği sanatçıları ile semazenleri kutladı. Bakan Şimşek, sanatçılar ve semazenlerle hatıra fotoğrafı da çektirdi.

KATILIM YOĞUNDU

Bakan Şimşek ile birlikte, Gaziantep Valisi Süleyman Kamçı, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, AK Parti Gaziantep milletvekilleri Halil Mazıcıoğlu, Mehmet Erdoğan, AK Parti Gaziantep İl Başkanı Ökkeş Eruslu,Emniyet Müdürü Ali Yılmaz ve çok sayıda vatandaş da tasavvuf müziği ve sema gösterilerini izledi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.