1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Şimşek konuştu, sıra icraatta
Şimşek konuştu, sıra icraatta

Şimşek konuştu, sıra icraatta

GAZİANTEP'e ilk resmi ziyaretini gerçekleştirilen Devlet Bakanı Mehmet Şimşek, teşvik konusunda çalışmanın sürdüğünü ve gerek Türkiye gerekse Gaziantep...

A+A-

GAZİANTEP'e ilk resmi ziyaretini gerçekleştirilen Devlet Bakanı Mehmet Şimşek, teşvik konusunda çalışmanın sürdüğünü ve gerek Türkiye gerekse Gaziantep ölçeğinde ne yapılması gerektiğini çok iyi bildiğini belirtti. Şimşek, bir takım ruhuyla milletvekili, belediye başkanları ve bürokratlar ile birlikte şehrin sorunlarının çözülmesinde çalışacaklarını, sorunların çözümünde sonuna kadar destek vereceğini, bundan kimsenin tereddüt etmemesini söyledi.

İLK DURAK AKP OLDU

Şimşek'in kentte ilk durağı AK Parti İl Başkanlığı oldu. Beraberinde AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Fatma Şahin ile AK Parti Gaziantep Milletvekilleri Mehmet Sarı, Özlem Müftüoğlu ve İbrahim Halil Mazıcıoğlu ile birlikte AK Parti İl Teşkilatını ziyaret eden Şimşek, 'Dersimizi iyi çalıştık' dedi ve 2023 yılına ilişkin iddialı hedefleri olduğunu, bu hedefleri gerçekleştirmek için ne yapılması gerektiğini çok iyi bildiklerini kaydetti. Şimşek, komşu ülkelerle ticaretin gelişmesine önem verdiklerini belirterek, ''Önümüzdeki günlerde gerek Suriye, gerek Irak, gerekse diğer komşularla ticaretimizin gelişmesi için gerekli adımları atmaya devam edeceğiz. 'Ticaret' demek 'barış' demek. Bunun da önemi ortada'' dedi.

FESTİVAL KAPSAMINDA YAYINA KATILDI

Devlet Bakanı Mehmet Şimşek, Avrupa ülkelerinde yaşayan Türklerin, Türkiye ile Avrupa Birliği (AB) arasında ilişkilerin gelişmesine önemli katkılarının olacağını söyledi. 2. Uluslararası Antepfıstığı Kültür ve Sanat Festivali dolayısıyla Demokrasi Meydanında düzenlenen televizyon programına katılan Şimşek, festival ve benzer etkinliklerin, ülkeler ve medeniyetler arasında siyasi ve ekonomik ilişkilerin gelişmesine önemli katkı yaptığını, ülkeleri ve milletleri birbirine yakınlaştırdığını belirtti.

MARKA ŞEHİR İÇİN ÇALIŞMA YAPACAĞIZ

Gaziantep milletvekili olduğunu ve bakanlık görevinde bulunduğunu anımsatan Şimşek, Gaziantep'in her alanda marka şehir olması için yürütülecek çalışmalara destek olacaklarını vurguladı. Şimşek, televizyon programının Avrupa ülkelerindeki Türkler tarafından da izlenmekte olduğunun hatırlatılması ve görüşünün sorulması üzerine, Avrupa ülkelerindeki Türklerin, Türkiye ile bulundukları ülke arasında köprü görevi yaptıklarını ifade etti.

YÖRENİN KALKINMASINA KATKI SAĞLAYACAK

Şimşek, bölgesel ürünlerin ulusal ve uluslararası alanda pazarlanmasının yörenin kalkınmasında büyük bir katkı sağlayacağını belirterek, ''Yöresel ve bölgesel kalkınma için özellikle Gaziantep ölçeğinde fıstık, biber ve diğer bir takım ürünlerin gerek ulusal bazda gerek uluslararası alanda tanıtılması, pazarlanması ve daha yüksek kar marjlarıyla satılması bu bölgenin, şehrimizin kalkınmasında katkısı olacaktır'' dedi.

FESTİVALLER TANITIM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

Şimşek, festivalin Gaziantep'in tanıtımı için de çok önemli olduğuna dikkat çekerek, şöyle konuştu: "Bir süre önce Japonya'ya giden bir arkadaşım, 'Japonya'da bir köy bir ürün projesi var' demişti. Aslında bizim bu üründen, yöresel ve bölgesel kalkınma için özellikle Gaziantep ölçeğinde fıstık olsun yine biber olsun diğer bir takım ürünler olsun, bu ürünlerin gerek ulusal bazda gerek uluslararası alanda tanıtılması ve bu ürünlerin pazarlanması daha yüksek kar marjlarıyla satılması bu bölgenin, şehrimizin kalkınmasında katkısı olacaktır. Tabii ki şehrimizinde daha iyi şekilde tanıtılmasında turizmin gelişmesinde hizmetler sektörünün gelişmesinde büyük bir katkısı olacaktır. bugünkü festivalde yarışmacı olanlara bol şanslar ve bol kazançlar diliyorum. İnşallah bu festivalimiz ulusal ölçekten çıkıp önümüzdeki dönemlerde daha büyük boyutlara ulaşır. Hem şehrimizin tanıtılmasında hem ürünümüzün tanıtılmasında büyük bir katkısı olur. Bu tür projeleri biz destekliyoruz ve desteklemeye de devam edeceğiz" dedi. Şimşek, beraberindeki heyetle Gaziantep'ten ayrıldı ve Kilis'e gitti.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.