1. YAZARLAR

  2. Emre Karaoğlu

  3. Şimdi Kenetlenme Zamanı
Emre Karaoğlu

Emre Karaoğlu

Yazarın Tüm Yazıları >

Şimdi Kenetlenme Zamanı

A+A-

Afrin’de Mehmetçiğin Zeytin Dalı Operasyonu devam ederken, sınıra çok yakın, karşıyı gözle görebilecek kadar dipte bulunan şehirlerimiz bu süreçte karşı taraftan hainlerce atılan füzelere hedef olurken, başta Kilis olmak üzere vatandaşlarımız doğup büyüdükleri şehri terk etmemek adına, korkmadıklarını tüm yazılı ve görsel medya temsilcilerine gururla her fırsatta söylemeye devam ediyorlar.

Kahraman Türk askeri sınır ötesinde gözünü kırpmadan çarpışırken, Kilis halkının bu cesurluğunu da elbette görmezden gelemezdik…

Kilis, Gaziantep’in bir parçasıdır. Plakalar ayrı olsa da, aslında Kilis eşittir Gaziantep’tir. Gaziantep olarak Kilisli vatandaşlarımızın bu cesur davranışına, bu vatanseverliğine bir destek olmak gerek diye düşünürken AK Parti Gaziantep il ve ilçe başkanlıklarınca 9 Şubat Cuma (yarın) günü “Kilis’e Destek İçin Alışverişe Gidiyoruz” kampanyasının afişlerini sosyal medyada gördüm. Son zamanlarda zaten iyice daralan Kilis ekonomisine, esnafına destek olabilmek için düşünülmüş bu güzel kampanyada emeği geçen tüm AK Parti yetkililerine can-ı gönülden teşekkürlerimi sunuyorum.

Kilis’in demografik yapısı incelendiğinde, kendi nüfusundan daha çok Suriyeli mülteciye kucak açmış, kapılarını sonuna kadar açık bırakmış güzel insanların yaşadığı şehir olarak karşımıza çıkıyor. Kilisliler merttir, cesurdur, vatanseverdir tabirinin sözde kalmadığını bu günlerde çok daha iyi görüyoruz.

5.000 PKK’lı hainin ABD ve Suriye rejimi izni ile Afrin bölgesine ağır silahlarla sevk edildiğini tüm dünyanın seyirci kalarak sadece izlediği şu günlerde bizim bizden başka dostumuzun olmadığını bir kez daha teyit ettik. Başlıkta da belirttiğim gibi şimdi birbirimize sımsıkı kenetlenme zamanıdır. Terörle kol kola, kucak kucağa olanlar, birilerinin artıklarını yemekle meşgul olanlar bildikleri yolda gitmeye devam etsinler. Biz bir olduktan, birlik olduktan sonra yenemeyeceğimiz hiçbir şey yoktur Allah’ın izni ile…

Birbirimize kenetlenmemiz gerek demişken konu başka olsa da teması aynı olan bir başka konuya geçmek istiyorum. Kan bağışının ne kadar hayati bir konu olduğunu burada tekrar belirtmeme gerek yok galiba…

Geçtiğimiz gün Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin şirketi Gazi-Ulaş A.Ş. ve işçilerinin sendikası Öz Taşıma İş Sendikası’nın ortak düzenlediği kan bağışı kampanyası kapsamında otobüs şoförleri ve vatmanlar ve işletmelere bağlı destek personellerinin büyük katılımı ile bir kan bağışı kampanyası düzenlendi. Aslında bu uygulama şehrimizdeki tüm işverenlere örnek olmalı. 

Hepimiz bir gün hastanede kan ihtiyacı olan birer hasta adayıyız. Böyle zor günlerimizde ihtiyacımız olabilecek kanın Kızılay’ın stoklarında yeterince bulunmasını sağlamak bizlerin en önemli görevlerinden birisi olmalıdır.

Uzun lafın kısası bizi birbirimizden ayırmak isteyen şer odaklarının kollarını çemleyip, ellerinden gelen her şeyi yapmakla meşgul oldukları bu günde, tüm dünyaya birlik ve beraberliğimiz ile et ve tırnağı kimsenin birbirinden ayıramayacağı mesajı vermeye devam etmeliyiz.

Yüce Türk milletinin tarihinde de var olan, insanlığı ile tüm dünyada ün salan ceddimizden örnekle, bu günlerde de mazlumun yanında olan, İslam dünyasını birleştirecek, lideri olacak tek millet olarak, insanlığın ümidi olmak yolunda ilerlediğimiz müddetçe bu millete Allah’ın izniyle hiçbir şey olmaz…

Gelecek hafta farklı bir konuda yine burada görüşmek üzere, sağlıcakla kalın…

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.