1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Sıkıntılar büyük
Sıkıntılar büyük

Sıkıntılar büyük

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu Yönetim Kurulu Başkanı ve Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Nakıboğlu, sanayide ödenen elektrik...

A+A-

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu Yönetim Kurulu Başkanı ve Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Nakıboğlu, sanayide ödenen elektrik faturalarındaki TRT payının kaldırılması gerektiğini belirtti. Nakıboğlu, Sanayicilerin yaşadığı sıkıntılardan birisinin de 3 bin 600 günü dolduran çalışanların tazminatları alıp işyerlerinden ayrılması olduğunu söyledi. 

ÜYELERDEN ZİYARET

TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu üyeleri ve OSBÜK Yönetim Kurulu üyeleri, Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığını ziyaret etti. Ziyarette, Gaziantep OSB ve OSBÜK Başkanı Cahit Nakıboğlu, komisyon üyelerine kent sanayisi ve sorunları hakkında bilgi verdi. Yerli sanayiye sahip çıkılması ve sanayicinin desteklenmesi gerektiğini belirten Başkan Nakıboğlu, “2023 vizyonu çerçevesinde hedeflerimize ulaşabilmemiz için sanayici her konuda desteklenmelidir. Mesela bunlardan birisi elektrik faturalarındaki TRT payıdır. Biz sanayiciler olarak elektrik faturalarındaki yüzde 2’lik TRT payının kaldırılmasını istiyoruz” dedi.

HER TÜRLÜ İMKANI SAĞLIYORUZ 

Sanayicilerin yaşadığı sıkıntılardan birisinin de 3 bin 600 günü dolduran çalışanların tazminatları alıp işyerlerinden ayrılması olduğunu ifade eden Başkan Nakıboğlu, “Biz sanayiciler olarak bu durumdan da sıkıntılıyız. Bizler çalışanlarımıza her türlü imkanı sağlıyoruz. Yurtdışına gönderip eğitimler aldırıyoruz. Fakat 3 bin 600 gün sigortasını doldurduğu anda çalışan tazminatını alıp rakip firmaya geçiyor. Bizlerin de bunca yıl vermiş olduğumuz emekler boşa gidiyor. Bu durum nasıl düzeltilir bilemiyorum ama sanayiciler bu konuda çok dertli” dedi.

ÇALIŞMA YAPACAĞIZ 

TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı ve Gaziantep Milletvekili Halil Mazıcıoğlu da sorunları yerinde görüp, çözüm önerileri geliştirmek amacıyla her yıl düzenledikleri organize sanayi gezilerine bu yıl Adana ve Gaziantep ile devam ettiklerini söyledi. Türkiye'nin 17 çeyrektir kesintisiz büyüdüğünü ifade eden Mazıcıoğlu, "Bir yılını planlayamayan bir ülkeden 10 sene sonrasını planlayan bir ülke konumuna geldik. 2023'lerden, 2071'lerden bahseden bir ülke haline geldik. Dünyanın en büyük 10'uncu ekonomisi olmak için kararlılıkla çalışmalarımızı yürütüyoruz" diye konuştu. BAHRİ GEBEL

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.