1. YAZARLAR

  2. Baler Fidan

  3. SENDİKAL ŞİKELERE RAĞMEN AYAKTAYIZ-2
Baler Fidan

Baler Fidan

Yazarın Tüm Yazıları >

SENDİKAL ŞİKELERE RAĞMEN AYAKTAYIZ-2

A+A-

Dünki yazımızda Türk Ulaşım Sendikası Genel Başkanı Sn. Nazmi Güzel'in günümüz Türkiyeisnde Kamu Sendikacılığına ilişkin görüşlerini paylaşmıştık devamı bugün paylaşıyoruz.

Her şeye rağmen her türlü baskı, taciz ve tehditlere rağmen, verdikleri vicdani kararlar ile sendikamız Türk Ulaşım-Sen'i bir önceki yıl olduğu gibi DHMİ, Ulaştırma Bakanlığı ve Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nde yetkili yaptınız. Demiryolları ve Bağlı Ortaklıklarda UÇMS'yi yetkili yapan arkadaşlarımıza da elbette ki bir sitemimiz var. Bulunduğu yeri içine sindiremeyen malum sendikaya destek verdiklerinin onlarda farkındalar.

Ne söyledikte çıkmadı?

 Bakın demiryolunun serbestleştirilmesine ilişkin kanun henüz yürürlüğe girmeden tehdit ve şantajlar başladı. Üstü kapalı tehditler, norm kadro çalışmaları neyin habercisi. Savaş ganimetleri ile geçinenler dün kimsenin burnu kanamayacak özelleşme yok diyorlardı.  Bugünlerde korku salarak ve korkutarak meslektaşlarımızı kendi saflarına çekmeye çalışıyorlar. Korkarak hiçbir meseleyi çözemeyiz. Aksine daha cesur ve yürekli olmak bizleri çözüme yaklaştırır.

Bakın Haziran ayını da geçtik, demiryolları ve bağlı ortaklıklarda promosyonlar ödendi mi? Neden Türk Ulaşım-Sen'in yetkili olduğu DHMİ, Ulaştırma Bakanlığı ve Sivil Havacılık çalışanlarına promosyon ödemeleri Mart ve Nisan aylarında yapıldığı halde UÇMS'nin yetkili olduğu yerlerde tık yok. Yoksa 31.12.2013 tarihinde süre doluyor teraneleri ile mi meşguller.

Acaba Mayıs ve 31 Aralık arasındaki zaman dilimi için TCDD ve Vakıflar Bankası arasında geçici bir sözleşme yapılarak bu kaynak başka yerlere akmış olmasın. Hani şeytan diyor ki, şubelerine araba alan sendika, geçmişte bir başka sendika gibi buradan nemalanmış olabilir mi? İnşallah böyle bir şey olmaz. Olursa mızrak çuvala sığmaz ve yakında korkuları ortalığa yayılır. Değilse de samimi olarak uyarıyoruz. TCDD'de promosyonlar Mayıs 2013'de ödenmesi gerekirdi. Bakın biz onlar gibi 31.12.2013 tarihinde süre doluyor demiyoruz. Aksine Mayıs ayında ödenmeliydi diyoruz ve sürecin bir an evvel başlatılmasını istiyoruz.

Bu yıl toplu sözleşmeye oturacak olan UÇMS'yi takip edeceğiz. İnşallah bizleri geçen başarıya imza atarlar. Bu durumda ilk başta bizden teşekkür alırlar. Sakın yetki öncesi verdikleri bol vaatlerdeki gibi YPK çıkararak her türlü sorunu çözeceğiz söylemleri havada kalmasın.

Neler yaptığımızın yer aldığı kitapçıktaki elde edilenlerin karşısına koydukları sıradan faaliyetlerle geçiştirmezler. Çok samimi olarak başarılı sonuçlar elde edilmesini arzu ediyoruz.

Biz ise yetkili olduğumuz yerlerdeki daha evvel ki haklarımızı daha da geliştirmek ve bize olan güveni boşa çıkarmamak için hız kesmeden mücadelemize devam ediyoruz.

Tekraren sendikamızı her şeye rağmen destekleyen, doğru bir duruş gösteren cesur insanları minnet ve şükran duygularımızla selamlıyor, teşekkür ediyoruz.

Gönlü, yüreği bizimle beraber olan ve malum sebeplerle aramızda olamayan kardeşlerimizi de bağrımıza basıyoruz.

Henüz sendika üyesi olmamış meslektaşlarımızı da bağrımıza basıyor ve bir an evvel aramızda olmalarını bekliyoruz.

Mübarek 3 aylarda bulunmamız nedeni ile herkese sağlık mutluluk ve esenlik dileklerimle saygılar sunuyorum.

NAZMİ GÜZEL

Türk Ulaşım-Sen Genel Başkanı

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.