1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Şehitkamilli sporcular seminere katıldı
Şehitkamilli sporcular seminere katıldı

Şehitkamilli sporcular seminere katıldı

Şehitkamil Belediyesi ve Şehitkamil Toplum Sağlığı Merkezi iş birliğiyle,  Şehitkamil Belediyesi Atatürk Kültür ve Spor Merkezinde “Kişisel Hijyen”...

A+A-

Şehitkamil Belediyesi ve Şehitkamil Toplum Sağlığı Merkezi iş birliğiyle,  Şehitkamil Belediyesi Atatürk Kültür ve Spor Merkezinde “Kişisel Hijyen” konulu seminer düzenlendi. Şehitkamil Belediyesi Yaz Spor Okullarında farklı branşlarda eğitim gören yüzlerce sporcunun katılımı ile düzenlenen seminerde sporcular kişisel bakım ve temizlik konularıyla ilgili önemli bilgiler edindi. 

EN ÖNEMLİ ADIM KİŞİSEL BAKIM

Şehitkamil Belediyesi Yaz Spor Okulları eğitim programı içerisinde yer alan sporcu bilgilendirme seminerlerinde haftanın konusu kişisel hijyendi. Şehitkamil Toplum Sağlığı Merkezinde görevli eğitmenler Yasemin Özpolat ve Ayşe Gök’ün katılımı ile düzenlenen seminerde, geleceğin şampiyon sporcularına kişisel bakım ve temizlik konularıyla ilgili önemli bilgiler anlatıldı. Hastalıklardan korunmanın ilk yolunun kişisel bakımdan geçtiğini belirten eğitmen Yasemin Özpolat, seminer sonrasında yaptığı açıklamada “ Bu gün,  el ve ayak bakımı, tırnak, saç, deri ve tuvalet temizliği gibi pek çok kişisel bakım konusunda öğrencilerimize önemli bilgiler aktardık. Hastalıklarla mücadele de ilk ve önemli yolun kişisel bakımdan geçtiğinin altını çizdik. Sporcularımıza,  kişisel temizliğin ilk adımı olan el temizliğini anlattık ve bu konuyu, ellerin bol su ve sabunla yıkanması gibi konularla örneklendirdik. Mikropların çok hızlı ve kontrolsüz yayıldığını birçok bulaşıcı ve salgın hastalığın bu yüzden ortaya çıktığını birçok görselle anlatarak, sporcularımızdan seminer boyunca edindikleri bilgileri aile fertleriyle ve arkadaşlarıyla paylaşmalarını istedik”  dedi. 

SPORCULARIMIZ ÖNEMLİ BİLGİLER EDİNİYORLAR

 

Şehitkamil Belediyesi step aerobik ve fitness branşı eğitmeni Merve Mertyürek,  Yaz Spor Okulları bünyesinde devam eden teorik eğitimlerin,  sporcular üzerinde birbirinden farklı konularda önemli ve olumlu etkiler bıraktığını belirtti.  Mertyürek, “2014 Yaz Spor Okullar bünyesinde düzenlenen eğitimlere yaz spor okullarında görev yapan tüm eğitmen kadromuz, 8 farklı branşta eğitim gören sporcularımız ve değerli sporcu velilerimiz katılıyor. Son üç hafta sporcularımız Uyuşturucu ve Madde Bağımlığı konulu seminere, Doğal Afetler ve Deprem Konulu Seminere ve bu günde Kişisel Hijyen konulu seminere katıldılar.  Sporcularımız bu seminerlerin tamamında günlük hayatta rahatça kullanabilecekleri önemli bilgiler edindiler, ben bu yararlı seminerlerin yaz tatili boyunca süre gelmesini temenni ediyor. Sporcularımızın bu önemli bilgilerle buluşmasına öncülük eden Şehitkamil Belediye Başkanımız Sayın Rıdvan Fadıloğlu’na teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.