1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. SEÇİM Mİ, GEÇİM Mİ ?
SEÇİM Mİ, GEÇİM Mİ ?

SEÇİM Mİ, GEÇİM Mİ ?

Artık son haftaya giriyoruz.. Gaziantep’te seçim heyecanını bastıran IŞID hücrelerinin konuşulur olması, ortaya çıkartılanlar ve yaşanan şoklar,...

A+A-

Artık son haftaya giriyoruz.. Gaziantep’te seçim heyecanını bastıran IŞID hücrelerinin konuşulur olması, ortaya çıkartılanlar ve yaşanan şoklar, kentin psikolojisinin bozulduğuna işaret..

Şehrimizde olup bitenlere uzun süre seyirci kalanların, hatta yabancı gazetecilerin geldiklerinde Gaziantep’te IŞİD hücrelerinin bulunduğu iddialarını yalanlamalarının üzerinden 1 sene bile geçmedi..

Aynı şekilde PKK’nın da kentin belli bölgelerine yığıldığı söylentilerine ses çıkarılmayıp seyirci kalmayı tercih edenlerin, Ankara patlamasıyla birlikte 102 insanımızın ölmesinden sonra harekete geçmesini yine de bir kazanç görüyoruz..

Şu bir gerçek.. Gaziantep’te işlerin iyi gitmediğini herkes biliyor, görüyor ama kimsenin ortaya çıkıp bunu dile getirme cesareti olmuyor.. Sanayici kesimi kendilerince haklı olarak Gaziantep’in olumsuz gelişmelerle anılmasını istemiyor. Ama bunu isterken, kentte çarkların iyi işlemesi konusunda da bir adım atmıyor.. Sessizliği tercih ediyor sadece..

SIRALAMA AYNI OLUR MU ?

Ekonomideki durgunluk, piyasada kötüye giden işlerin farklı hesaplar yapmaya yönelttiği iş dünyasının çaresizliği, esnafın perişan hali, Gaziantep’te seçim heyecanını bir kenara itmeye yetiyor.. Ama yine iş dünyasının kafasındaki istikrar saplantısı, büyük kesimine AK Parti tercihi yapmaya zorluyor.. Ama o iş dünyasının kendi çalışanlarına ve kentte yaşayanlara etkisi ne kadar olacaktır, işte bu kocaman bir soru işareti olarak karşımızda duruyor..

Yine de hakkını vermek gerekirse, iktidar olmanın verdiği gücü iyi kullanan AK Partisinin açılışlar ve projelerle seçim propagandasında bir adım öne geçtiğini söylemeliyim.. Hemen söyleyeyim, CHP’deki hareket görmezden gelinmesin.. Akif Ekici ve Ali Peri bu temposuyla partiye de hareket kazandırıyor. Mehmet Gökdağ’ın da sessizce çalışmasını sürdürdüğünü söylemeliyim..

MHP’de de öyle.. Bu kez farklı bir yöntem izliyorlar gibi.. Ümit Özdağ’ın öngörülerinde ve tespitlerinde kendisini haklı çıkartan gelişmelerin puan kazandırdığı MHP’de, Tolga Orhan ve Fevzi Koçoğlu’nun yanısıra Ejder Demir’in tahminlerin ötesindeki çabaları,2 milletvekiliyle yetinmeyeceklerinin işareti olarak değerlendiriliyor.. HDP ise Celal Doğan’sız çalışmalar sessizce yürütülüyor.. Kent merkezli çalışmada fazla etkili göremiyorum HDP’yi.. Kimbilir belki de aldığımız oylar bize yeter gibi düşünce içindeler. Ama Osman Demirci’nin temposu, görüntü tablosunu kısmen de olsa değiştiriyor..  Geçenlerde yazmıştım, bu seçim 3. Sıraların seçimi olabilir diye.. Bu düşüncemi sürdürmeyi devam ediyorum.. Geçen seçimdeki görüntünün devam edeceğini söyleyenlere saygı duyuyorum ama yine de 7 Haziran seçim sonuçlarının 1 Kasım’da aynı olmayacağı düşüncemi söylemeyi, kendime görev sayıyorum..

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.