1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. SAYGIYLA ANIYORUZ
SAYGIYLA ANIYORUZ

SAYGIYLA ANIYORUZ

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılışının 77'inci yıldönümünde saygıyla anılacak.Valilik, Garnizon Komutanlığı...

A+A-

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılışının 77'inci yıldönümünde saygıyla anılacak.

Valilik, Garnizon Komutanlığı ve Büyükşehir Belediyesi tarafından saat 09'da Demokrasi Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk konulacak. Saat 09.05'te Büyükşehir Belediyesi Bandosu tarafından verilecek “Tİ” sesi ile birlikte Saygı duruşunda bulunulacak. Bu sırada İl Afet Acil Durum Müdürlüğü’nce 2 dakika boyunca sirenler çaldırılacak; fabrikalar, resmî ve özel araçlar siren ve klaksonlarını çalacak.

TÖREN ŞKM'DE

Demokrasi Meydanı'ndaki törenin ardından Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi'ne geçilecek. Saat 10.30'daki törende İstanbul Gaziantepliler Anadolu Lisesince hazırlanan anma programı sunulacak.

ŞAHİN: ATATÜRK ÖNEMLİ BİR LİDER

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Atatürk’ün üstün askeri dehası ve kararlı duruşuyla başarılı bir komutan ve lider olarak, milli belleğimizde ve dünya tarihinde saygın bir yer edindiğini söyledi. Şahin, Cumhuriyet’ten bugüne dönem dönem sıkıntılar yaşansa da halkın iradesi ve egemenliğine sahip çıkması sayesinde Türkiye’nin askeri, siyasi ve ekonomik krizlerin üstesinden geldiğini, demokrasinin evrensel standartlarını oluşturmak için ciddi adımlar atıldığına dikkati çekti.

TAHMAZOĞLU: ESERLERİNİ ANLATACAĞIZ

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, "10 Kasım artık O’nun aramızdan ayrılışının anma ve matem günü olmaktan çıkarak, bize bıraktığı eserlerin zenginleştirilmesine ve yeni nesillere daha iyi anlatılmasına vesile olmaktadır. Milletimiz Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde tarihin gördüğü en şanlı zaferlerden birini kazanarak, bundan 92 yıl önce Türkiye Cumhuriyeti'ni kurmuş, bayrak, vatan ve hürriyet aşkını tüm dünyaya göstermiş kahraman bir millettir"

FADILOĞLU: RAHMETLE YAD EDİYORUZ

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 77’nci yıldönümü nedeniyle yayımladığı mesajında, “Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 77’nci yıldönümünde saygı ve rahmetle yad ediyoruz” ifadesini kullandı.

KONUKOĞLU: BÜYÜK BİR LİDER

Sanayi Odası Başkanı Adil Konukoğlu yayımladığı mesajında, Türk milletinin varlığını ve bağımsızlığını Atatürk’e borçlu olduğunu belirterek, O’nun ilke ve inkılaplarına sahip çıkarak gösterdiği çağdaş uygarlık seviyesine ulaşmanın en önemli hedefleri olduğunu ifade etti. Atatürk’ün ileri görüşlü büyük bir devlet adamı ve büyük bir lider olduğuna vurgu yapan Konukoğlu, bağımsız ve müreffeh bir gelecek için fikirleri ışığında ilerleyerek, bıraktığı mirası gelecek nesillere gururla aktarmak için çalıştıklarını kaydetti.

ÇIKMAZ: DAHA FAZLA ÇALIŞMAK ZORUNDAYIZ

Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Abdulkadir Çıkmaz, Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 77. yıldönümü dolayısıyla yayımladığı yazılı mesajda O’nun dünya liderleri arasında fikirleriyle yaşayan büyük bir devlet adamı olduğunu ifade etti.  Çıkmaz, "Büyük devlet adamları, fikir adamları, dünya liderleri yas tutularak değil, fikirleriyle, eserleriyle, fedakar gayretleriyle anılırlar. Bizler de vefatının 77’inci yılında Atatürk'ü, İstiklal Savaşımızın Başkumandanı, bağımsızlığımızın sembolü ve Cumhuriyetimizin kurucusu olarak rahmet ve minnetle anıyoruz” dedi.

SINAV: YOLUMUZ AYDINLIK

SANKO Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Sınav, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, ilk Cumhurbaşkanımız Büyük Önder Atatürk’ün ebediyete intikalinin 77. yılı dolayısıyla yayımladığı mesajda, “Atatürk'ümüzün çizdiği yol, 77 yıl sonra bile apaydınlık. Bu yolda milletimizin emin adımlarla yürümekte olması mutluluk verici” dedi. Prof. Dr. Sınav, mesajını Büyük Önder Atatürk’ün, “Ben size miras olarak hiçbir ayet, hiçbir dogma, hiçbir donmuş ve kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevi mirasım bilim ve akıldır. Medeniyet düne bakmakla veya günü yaşamakla elde edilemez. Medeniyet bilimin yolundan geçer. Medeni ulusların ne doktrinlere, ne de kalıplaşmış yaptırmalara ihtiyacı vardır. Hayatta en hakiki mürşit ilimdir, fendir” sözleriyle tamamladı.

KISA: GELECEK KUŞAKLAR ÖNEMLİ

Zirve Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Kısa, "Ulu Önder Atatürk'ün düşüncelerini, ilke ve devrimlerini tüm yönleriyle özümseyip, yaşatmak ve gelecek kuşaklara öğretmek, O'nu anmanın ve anlamanın en güzel yoludur. “Benim manevi mirasım ilim ve akıldır” diyen Atatürk, çağdaş uygarlık düzeyine ulaşabilmek ve her alanda başarıyı yakalamak için bizlere büyük sorumluluklar yüklemiştir. Bizde bu sorumluluk bilinciyle O’nun koyduğu ilke ve devrimlere bağlı olarak kurduğu Cumhuriyet’e ve onun değerlerine sahip çıkacağız"

TİRYAKİOĞLU:  ÖZLEMLE ANIYORUZ

Ticaret Borsası  Başkanı Ahmet Tiryakioğlu,  10 Kasım Atatürk'ü Anma ve Atatürk Haftası nedeniyle mesaj yayımladı. Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete intikal edişinin  77'inci yılında minnet, rahmet ve özlemle andıklarını ifade eden Tiryakioğlu, "Güçlü Türkiye'nin aydınlık yarınları için her zamankinden çok daha fazla çalışmaya ve üretmeye çaba sarf  etmeliyiz.Tüm bu duygu ve düşünceler içerisinde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve tüm silah arkadaşlarını bir kez daha saygı, minnet ve özlemle anıyorum" 

YILMAZ: FİKİRLERİNİ İYİ ANLATIN

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 77.yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.  Rektör Prof. Dr. Yılmaz, “Bütün hayatını bir milletin var olma mücadelesi üzerine şekillendiren ve kahraman ulusumuzla birlikte yepyeni bir devlet kuran Mustafa Kemal Atatürk, bu yolda dost-düşman tüm milletlerin takdirini kazanmış büyük bir asker ve devlet adamıdır. Bizlere düşen en büyük görev, fikir ve başarıları ile dünya milletlerine örnek teşkil etmiş olan Mustafa Kemal Atatürk’ün emanet ettiği cumhuriyete sahip çıkmak ve gelecek nesillere onun fikirlerini aktarmak olacaktır" HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.