1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. SAYGIYLA ANDIK
SAYGIYLA ANDIK

SAYGIYLA ANDIK

Dr.Ersin Arsan Devlet Hastanesi  yemekhanesinde 10 Kasım Mustafa Kemal Atatürk’ü anma  töreni düzenlendi.Hastane Başhekimi uzman Dr. Ali Güven...

A+A-

Dr.Ersin Arsan Devlet Hastanesi  yemekhanesinde 10 Kasım Mustafa Kemal Atatürk’ü anma  töreni düzenlendi.

Hastane Başhekimi uzman Dr. Ali Güven Fincan, "Çok yönlü ve üstün kişilikli bir lider olan Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının üzerinden tam 76 yıl geçti.Her fani gibi a da payına düşeni yaşadı O kısacık hayatında bir ulusun kötü talihini yenmesini  sağladı ve dünya tarihinde de benzeri görülmemiş izler bırakarak bu dünyadan göçtü,O bir halk adamıdır ;çünkü hep halkı için uğraşmış ,halktan birisi gibi davranmıştır. Kurtuluş Savaşı Mücadelesinin ardından ,memleketi kabul gördüğü Gaziantep’e geldiğinde söylediği “Türküm diyen her şehir,her kasaba ve en küçük Türk köyü,Gazianteplileri kahramanlık misali olarak alabilirler" dedi. 

ŞARKLI: MİNNETLE ANIYORUZ 

Gaziantep Barosu Başkanı Av. Bektaş Şarklı, "Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü ölümünün 76. Yıldönümünde saygı, sevgi ve minnetle anıyoruz" dedi.. Şarklı, “Yurtta ve Cihanda sulh” sözünü ,maalesef , cihanda da gerçekleştiremedik. Bir yanda sınır komşumuz Suriye’de ,Irak’ta yaşanan vahşet boyutundaki savaşlar,bir yanda siyonist İsrail’in Gazze’de yaptığı baskı ve zulüm, son olarak Müslümanların kutsal mekanı olan Mescid-i Aksa’ya yönelik İsrail saldırıları, ABD ve Avrupa’lı Emperyalistlerin Ortadoğu hakları başta olmak üzere tüm dünyada estirdiği terör yüzünden “cihan” barışından da söz etmemiz mümkün olmadı. Gelecek yıllarda , yurdumuzda ve dünyamızda tam da dediğin gibi, aklın ve bilimin egemen olmasını, yurtta ve dünyada barış olmasını diliyorum" diye konuştu.

SANKO'DA TÖREN

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 76. yılında Sanko Üniversitesi ve Özel Sani Konukoğlu Hastanesi’nde düzenlenen törenle anıldı. Tören, Büyük Önder ve silah arkadaşları için saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. SANKO Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Can Polat Eyigün, törende yaptığı konuşmasına, “Büyük Önder aramızdan bedenen ayrılalı 76 yıl oldu. Ancak fikirleri ve eserleri ilelebet payidar kalacaktır” diyerek başladı. 

KATILIM YOĞUNDU

Prof. Dr. Eyigün’ün konuşmasından sonra, SANKO Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencilerinden Cemal Yıldız günün anlamına uygun olarak “Atatürk ve Bilim” temalı bir konuşma yaptı. Halim Yağcıoğlu’nun ‘’Atatürk’ten Son Mektup’’ isimli şiirini okuyan SANKO Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencilerinden Nergis Demir’in ardından tören, Atatürk ve 10 Kasım konulu video ile sona erdi. Anma törenine, SANKO Üniversitesi ve Özel Sani Konukoğlu Hastanesi’nden akademisyenler ve idari personel ile hekim ve öğrenciler de katıldı.

KISA'DAN MESAJ

Zirve Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Kısa, "Ulu Önder Atatürk'ün düşüncelerini, ilke ve devrimlerini tüm yönleriyle özümseyip, yaşatmak ve gelecek kuşaklara öğretmek, O'nu anmanın ve anlamanın en güzel yoludur. “ Benim manevi mirasım ilim ve akıldır” diyen Atatürk, çağdaş uygarlık düzeyine ulaşabilmek ve her alanda başarıyı yakalamak için bizlere büyük sorumluluklar yüklemiştir. Bizde bu sorumluluk bilinciyle O’nun koyduğu ilke ve devrimlere bağlı olarak kurduğu Cumhuriyet’e ve onun değerlerine sahip çıkacağız" HÜSEYİN AĞAÇKIRAN

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.