1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Sanko'nun önemli başarısı
Sanko'nun önemli başarısı

Sanko'nun önemli başarısı

Özel Sanko Okulları bünyesinde, Öğrenen Organizasyon kapsamında oluşturulan Sessiz Tarih Takımı'nın hazırladığı "Rumkale, Artık Yalnız Değilsin"...

A+A-

Özel Sanko Okulları bünyesinde, Öğrenen Organizasyon kapsamında oluşturulan Sessiz Tarih Takımı'nın hazırladığı "Rumkale, Artık Yalnız Değilsin" isimli proje, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından ?Gençlik üzerine iyi örnek? olarak seçildi.

Birleşmiş Milletler Daimi Koordinatörü ve UNDP Türkiye Temsilcisi Mahmood Ayub tarafından, Özel Sanko Okulları Genel Müdürlüğü'ne gönderilen yazıda, UNDP'nin öncülüğünde bir çok ülkede düzenli olarak yayınlanan Ulusal İnsani Gelişme Raporlarının, bu yıl Türkiye'de "Gençlik" üzerine hazırlandığı belirtildi.

BROŞÖR HALİNDE DAĞITILACAK

Raporun hazırlanma sürecinin en anlamlı noktalarından birisinin de gençlik alanında değişime ve gençlerin gelişimine katkı sağlamış sivil toplum kuruluşları veya gençlik grupları tarafından hayata geçirilen projelerin "iyi örnekler" olarak tespit edilmesi ve proje sahiplerinin ödüllendirilmesi olduğuna dikkat çekilen yazıda, şu görüşlere yer verildi: "Değerlendirme Komitesi tarafından inceleme neticesinde Rumkale, Artık Yalnız Değilsin isimli projenizin, gençlerin gelişimine hizmet eden iyi örneklerden birisi olarak ödüllendirilmesine karar verilmiştir. UNDP, daha sonra gençlik alanındaki iyi örneklerin öykülerini, raporla birlikte dağıtmak üzere bir broşür halinde yayınlayacaktır."

3. KEZ ÖDÜL ALDI

Özel Sanko Okulları Genel Müdürü Murat Köylüoğlu, yaptığı açıklamada, "Rumkale, Artık Yalnız Değilsin" isimli projenin 3. kez ödül aldığını söyledi. Köylüoğlu, 2004 yılında Sessiz Tarih Takımı'nın kurulmasıyla beraber Rumkale'ye hareket eden takımın, gezi ve incelemelerde bulunarak tespitler yaptığını ve öncelikli olarak Rumkale'nin tanıtımına yönelik çalışmalar başlattığını kaydetti.

TÜRKİYE ADINA GURUR VERİCİ

Rumkale'yi bütün dünyaya anlatmaya çalışan takımın, ayrıca Rumkale ile ilgili şu ana kadar en geniş kapsamlı kitapçık hazırladığını ve basılıp dağıtılmasını sağladığını anımsatan Köylüoğlu, şöyle devam etti: "Öğrenciler Melih Bayram, Ceyda Kaygusuz, Bahar Koçer, Sena Koçer, Dila Tuğçe Şahin, Tarih Öğretmeni Mehmet Bozbaş, İngilizce Öğretmeni Celal Yiğit ve Biyoloji Öğretmeni Zuhal Uncuoğlu'nun hazırladığı Rumkale Artık Yalnız Değilsin konulu proje, 'Uluslararası Volvo Adventure Çevre Projesi Yarışması'nda Türkiye'den 184 projeyi geride bırakarak birinci olmayı başarmış ve İsveç'te 15 ülkenin katılımı ile düzenlenen finale kalarak dünya dördüncüsü olmuştu. Öğrencilerimizin hazırladığı projenin dünya dördüncüsü olması, Türkiye adına gurur verici. Alınan sonuç hem okulumuz hem de Türkiye için önem taşımaktadır. Okul olarak ülkemizi 45 ülkenin katıldığı ve 15 ülkenin finale kaldığı yarışmada en iyi şekilde temsil ettik. 4 Ekim 2007 tarihinde düzenlenecek törende UNDP'nin ödülünü alacağız ve verilecek resepsiyona katılarak bir kez daha Gaziantep'i en iyi şekilde temsil etmenin onurunu yaşayacağız."

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.