1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Sanko'dan otel ve merkez atağı
Sanko'dan otel ve merkez atağı

Sanko'dan otel ve merkez atağı

Sanko Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, Gaziantep'e iki otel ve bir kongre merkezi yapacaklarını söyledi. Projelerin bitmek üzere olduğunu belirten...

A+A-

Sanko Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, Gaziantep'e iki otel ve bir kongre merkezi yapacaklarını söyledi. Projelerin bitmek üzere olduğunu belirten Konukoğlu, 'biz yapıp yapacağız yani işletmeyeceğiz" dedi. Konukoğlu, Sanko’nun her zaman Gaziantep ve Türkiye’den daha fazla büyüdüğünü vurgulayarak, "Bizim de kendimize göre planlarımız var, o planlar içerisinde her zaman bir adım daha ileriye gidiyoruz’’ diye konuştu.

Gazeteci Celal Toprak’ın hazırlayıp sunduğu Artı bir TV kanalında yayımlanan “Celal Toprak’la Yeşil Ekonomi”  programına konuk olan Konukoğlu, Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanlığını devrettikten sonra emeklilik dönemini, Gaziantep sanayisinin başarısı ve Türkiye ekonomisine ilişkin açıklamalarda bulundu.  Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini devredeli 8-9 ay olduğunu anımsatan Abdulkadir Konukoğlu,  genç bir kadronun işi ele aldığını ve daha hevesli oldukları için grubun daha iyiye gittiğini belirtti. 

İŞ DÜNYASI MUTSUZ

Konukoğlu, 50 yıllık süreçte iş dünyasındaki gelişmeye ilişkin görüşlerinin sorulması üzerine, şunları kaydetti: ‘’İş dünyasında başarı var, fakat mutsuzluk, kanaatsizlik var. Baktığınız zaman kimse kanaat etmiyor. Kimse bulunduğu halinden memnun değil. Eskiden ne çek vardı ne senet… Söz namustu. Söz ile mal gönderirdin, gününden 2-3 gün önce parası gelirdi. Şimdi adamlar ne senedi ne çeki ödüyor.’’

SURİYELİ MESELESİ

Türkiye’ye gelen Suriyelilere çalışma izni verilmesi konusunda ise Konukoğlu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının bu konuda bir çalışma yaptığını anımsattı. Suriyeli çalışanların, bir işyerinin toplam çalışan sayısının yüzde 10’u kadar olması gerektiğini söyleyen Konukoğlu, böylece kayıtlı ekonomiye kazandırılabileceklerini de belirtti.

TÜRKİYE’NİN ÖNÜ AÇIK

Sanko Holding’in yatırımlarını Gaziantep’te yapmasının diğer işadamlarına önderlik ettiğini ve bu sayede şehrin başarıyı yakaladığını belirtilmesi üzerine Konukoğlu, ‘’Rahmetli babamın kuşağının bunda çok büyük rolü var. Onlar İstanbul’a gitselerdi, belki bugün daha büyük şirket olabilirdik. Ama biz çok şükür memnunuz. Cenabı Allah zaten insanlara rızkı nerede olursa verir’’ diyerek, Gaziantep’e verdikleri önemi dile getirdi. 

DÖRTYOL HASSA TÜNELİ

Gaziantep’te 4. Organize Sanayi Bölgesi’nin (OSB) dolduğunu, 5. OSB’de arsa dağıtımının tamamlandığını, şu anda Kilis ve Gaziantep sınırında ‘’Polateli-Şahinbey OSB’’yi kurma çalışmalarının sürdüğünü anlatan Konukoğlu, Dörtyol-Hassa Tünel Projesi sayesinde de bütün Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki sanayicinin İskenderun Limanı’na 90 kilometre daha yaklaşacağını kaydetti. Konukoğlu, ‘’Bunlar olduğu zaman Gaziantep’te yatırım kendiliğinden büyüyecek’’ diye konuştu. 

ORTAK AKLIN SIRRI

Gaziantep’in başarı sırlarından birisinin de her zaman ‘’ortak akılla’’ yönetilmesi olduğunu belirten Konukoğlu, Gaziantep’in menfaatine olan her konuda iktidar ve bütün muhalefet milletvekillerinin toplantılara birlikte katıldığını örnek verdi. Programın sunucu Celal Toprak’ın, ‘’Sanko’da Antep’te ortak akıl var. Türkiye bunu yapsa çok iyi olmaz mı?’’ demesi üzerine Abdulkadir Konukoğlu, ‘’Türkiye’nin bunu yapmasında büyük yarar var. Sayın Cumhurbaşkanım, Sayın Başbakanım her şehirden işlerinde başarılı olmuş 4-5 kişiyi bir araya toplayarak, üç ayda bir oturup sohbet ederlerse çok iyi fikirler çıkar diye düşünüyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız zaman zaman bunu yapıyor, ama daha sık yapılsa daha iyi olur diye düşünüyorum’’ sözlerine yer verdi.  LEYLA ÖZEKŞİ POLAT

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.