Ebru Kont

Ebru Kont

Yazarın Tüm Yazıları >

SANANE..

A+A-

İçki yada sigaraya yapılan her zam, zammın ardından gelen her yasakta bizim düşünemediğimiz sağlığımızı düşündüğünüzü söylüyorsunuz ya işte orda deliriyorum.. Bizler on sekiz yaşını geçmiş vatandaşlar olarak ruh halimizi bozduğunuzu altını çizerek ifade etmek istiyoruz..

Nasıl ki bir seçmen olarak akıl ve irademiz yeterli bulunuyorsa, lütfen izin verinde ülkeyi yönetecek olanları seçme yetimiz kadar kendi bireysel yaşantımızı tercih edelim ve yönetelim! Bana göre seçim zamanı önemsenen halkı seçim sonrası aptal yerine koyma durumudur bu..

Hayatımı idame ettirirken tüm vatandaşlık görevlerimi yerine getiriyorum; elektrik, su ve telefon faturalarını öderken zorlanıyor muyum diye umurunda değil kimsenin! O faturaların içeriğinde olan bilmem ne vergisi, bilmem ne giderini de sormaya hakkım yok! Takır-takır öde faturalar ile birlikte vergilerini!... Eee, bu vergiler neden diye sorma! Hele hele ödediğim bu vergiler nereye gidiyor diye hiç sorma!

Doğu neden fatura ödemiyor diye de sorma, maazallah barışı zedelersin; ödediğim vergiler çılgın projeler için kullanılmasın da diyemezsin! Diyemezsin şekerim, bir; dinleyen olmaz, iki; üstelersen içeri tıkılırsın ki bir madde var; yedi ceddin gelse kurtaramaz, offf!

Madem sağlığımızı bu kadar düşünüyorsunuz dengemizi bozmayın bari!

Adalet delik-deşik oldu; her yeni çıkan kanun öyle muğlak ki işine gelenin önüne baklava tepsisi,gelmeyenininkine zehir zıkkım!

Böcek gibi hissediyor insan kendini kardeşim, böcek! Her an ayak altına alınacakmışsın gibi... Kimin ne hakkı ve haddi var ki bana kendimi böcek gibi hissettirecek? İster içerim, ister içmem; sana ne!...

Parsel parsel satıyorken vatan topraklarını çığlık attık, ruhun duymadı da benim sağlığım mı seni ilgilendiriyor?

Bu duruma sadece gülerim!...

Ayaklarımızın üzerinde duran bir nesiliz; çelme takmasanız yeter!

Yaşam şartlarına karşı korkusuzca durmaya çalışırken seçilen bir hükümetin benim adıma kararlar alması karşısında kendimi küçük görülmüş hissediyorum!

Sanki; ben bilmiyorum, sanki beceremiyorum da devlet benim adıma kararlar alıyor!...Hayır yani; yetemediğim yerde yardımcı olmuş olsa, diyeceğim ki niyet iyi en azından!

O kadar iyi niyetliysen tedavi gören on sekiz yaş üstü erkek çocuklarının ailenin sağlık sigortasından yararlanmasını sağla! Genel sağlık sigortası adı altında para toplama ki hakikaten sağlık anlamında iyi şeyler yapıldı diyelim!

Israrla sigara ve içkiye gelen zamlar ve yasaklar, inanın, yine de iyi niyet olarak algılanabilirdi eğer ki et, peynir, süt, benzin falan ucuzlasaydı...

Tarım için yatırım yapılsaydı; yatırımı geçtim, üretimleri yasaklanmasaydı! İlle de ithal mal alacağız diye ekicilere kotalar konmasaydı ve kendi hayvan yetiştiricilerimiz yok edilip de hayvan ithal etmeseydik...

Baharda yeşil, yazda sarı olan ekinlerimiz hem bize hem de hayvanlarımıza yeterdi Toki ve diğerleri ille de kutu kutu ev yapmasalardı...

Öyle doluyorum ki; vatana yapılan haksızlıklar karşısında resmen umutsuzluğa kapılıyorum!...

Altı-üstü doğrum-eğrim karışmasın; beni bana bırakın ne olur, hani seçimlerdeki gibi güvenin; bir pohpohlayıp bir böcek durumuna düşürmeyin, kendi yağımla kavrulayım, hep olduğu gibi; yok gün gelip baba, efendime söyleyeyim, gün gelip düşman gibi davranmayın!...

İnandırıcılığınız olmadığı gibi ruhsal çöküntü yaşatıyorsunuz; kimbilir belki bilerek belki bimeyerek...

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum