1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Şampiyonlara altın ödülü
Şampiyonlara altın ödülü

Şampiyonlara altın ödülü

GAPGİAD ÖSS ve OKS' de dereceye giren başarılı öğrencileri altın ile ödüllendirdi. GAPGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Mutafoğlu, Gaziantep'in...

A+A-

GAPGİAD ÖSS ve OKS' de dereceye giren başarılı öğrencileri altın ile ödüllendirdi. GAPGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Mutafoğlu, Gaziantep'in eğitim seviyesini yükseltmek için büyük bir çaba harcadıklarını söyledi.

Bu ödülü bir gelenek haline getirmek istediklerini belirten Mutafoğlu, bu sezon ödülün ikincisini verdiklerini bildirdi. Dernek olarak eğitime önem veren bir kurum olduklarını açıklayan Mutafoğlu, "Gaziantep'in eğitim alanındaki sıkıntılarını çok iyi biliyoruz. Bu açıdan okullarımızı, eğitimcilerimizi ve öğrencilerimizi yakından takip ediyoruz. Sosyal, ekonomi, eğitim alanı başta olmak üzere birçok alanda önemli faaliyetlerde bulunan derneğimiz, Gaziantep'in adına yapılacak her önemli projenin yanında olmuştur ve bundan sonra da olacaktır. Geçtiğimiz yıllarda bazı okulların tamiratını üstlenen derneğimiz, bazı okula bilgisayar ve kitap yardımında bulunmuştu" diye konuştu.

ÇABA GÖSTERİLMELİ

Bir toplumun yükselmesi ve ileri medeniyetler seviyesine ulaşmasının en kısa yolunun eğitimden geçtiğini işaret eden Mutafoğlu, bunun için eğitimin ülke genelinde herkes tarafından desteklenmesi ve daha iyi şartlarda eğitim verilmesi için çaba gösterilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

ŞİŞMAN: BAŞARI PAYI AİLEYE AİT

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Şişman ise, öğrencinin başarısındaki payın yüzde 60'lık kesiminin aileye ait olduğunu belirterek, "Ben bu söylemi üzerimden bazı yükü atmak için konuşmuyorum. Bu benim deneyimlerim ve tecrübelerim sonucunda ortaya çıkan bir tablodur. Öğrencinin başarılı olmasında gerçekten ailenin büyük katkısı vardır. Eğer bir öğrenci 40 soru çözebiliyorsa bunu 41'e çıkartmak mümkün. Eğer 100 soru çözebiliyorsa bunu da 101'e çıkartmak mümkündür" şeklinde konuştu.

ÖDÜL VERİLDİ

Daha sonra programda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. ÖSS'de 12 ve OKS' de 4 olmak üzere toplam 16 ödülün verildiği törende; birinci olan öğrencilere bir tam cumhuriyet altını, ikincilere yarım cumhuriyet altını ve üçüncülere çeyrek cumhuriyet altını verildi. Ayrıca üçüncü olan ÖSS öğrenicileri ile OKS' de dereceye giren tüm öğrencilere SAF Çelik Mobilya'dan birer adet sandalye verildi.

KATILIM YOĞUNDU

Ticaret Odası Meclis Salonu'nda gerçekleştirilen ödül törenine İl Emniyet Müdür Yardımcısı Bülent Yavaşoğlu, Polis Meslek Yüksek Okul Müdürü Nazım Akkuzu, Milli Eğitim Müdürü Süleyman Şişman, İl Müftüsü İsmail Canbolat, Şehitkâmil Belediye Yardımcısı Bekir Öztekin, GÜNSİAF Başkanı Cahit Erbalcı ve kalabalık izleyici kitlesi hazır bulundu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.