1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Şampiyonlar Ligi’nde yer alacak takımlar belirlendi
Şampiyonlar Ligi’nde yer alacak takımlar belirlendi

Şampiyonlar Ligi’nde yer alacak takımlar belirlendi

Eylül ayında prömiyeri yapılacak olan FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde yer alacak takımlar belirlendi.FİBA’nın listede İspanya, Sırbistan, Karadağ...

A+A-

Eylül ayında prömiyeri yapılacak olan FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde yer alacak takımlar belirlendi.

FİBA’nın listede İspanya, Sırbistan, Karadağ ve Almanya‘dan kulüp bulunmazken, 7 Türk takımının bu kupada yer alacağı öğrenildi.

FIBA’nın bu organizasyonuna 19 ülkeden toplam 66 takım katılırken, Eylül ayında start alacak olan Basketbol Şampiyonlar Ligi katılım için ön kayıtlar tamamlandı. Fransa ve İtalya 8’er takımla bu kupada en çok takımla temsil edilirken, Türkiye 7 takımla ikinciliği elde etti.

Resmi olmayan listede Yunanistan’dan PAOK ve Aris yer alırken, Pınar Karşıyaka, Banvit, Beşiktaş SJ, Royal Halı Gaziantep, Muratbey Uşakspor, Trabzonspor MP ve Demir İnşaat Büyükçekmece‘den oluşan 7 Türk ekibi de bu organizasyonda bulunacak.

FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde 2016-2017 sezonunda yer alacak 66 takım şöyle:

BELARUS (1): Impuls BGUIR

BELÇİKA (4): Oostende, Charleroi, Anvers, Mons-Hainaut

BULGARİSTAN (2) : Lukoil Akademik, Levski Sofya

ÇEK CUMHURİYERİ (1) : Nymburk

ESTONYA (3): Kalev, Rock Tartu, Tallinn.

FİNLANDİYA (3): Kouvot, Pyrinto Tampere, Kataja

FRANSA (8): Strasbourg, Chalon, Le Mans, Nanterre, Monaco, Gravelines, Orthez, Villeurbanne

HIRVATİSTAN (2): Cibona, Split.

İSRAİL (1) : Maccabi Haifa.

İSVEÇ (1): Sodertalje.

İTALYA (8) : Vanoli Cremona, Scandone Avellino, Giorgio Tesi Pistoia, Umana Reyer Venezia, Openjobmetis Varese, Bologna, Consultinvest Pesaro, Auxilium Torino.

LETONYA (5): Riga, Ventspils, Jurmala,  Liepaja/Triobet, Valmiera.

MACARİSTAN (4) : Sopron KC, ALBA Fehervar, Szolnok, Kormend.

POLONYA (3): Rosa Radom, Anvil, Torun.

ROMANYA (4): Steaua CSM, Cluj, Targu Mures, Oradea.

SLOVENYA (3): Krka, Lasko, Rogaska.

TÜRKİYE (7): Karşıyaka, Banvit, Beşiktaş, Royal Halı Gaziantep, Muratbey Uşak, Trabzonspor MP, Demir İnşaat Büyükçekmece.

UKRAYNA (3): Dnipro, Khimik, Budivelnik

YUNANİSTAN (2): Aris, PAOK.

 

MUHARREM TÜRKOĞLU

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.