1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Saldırıyı kınadılar
Saldırıyı kınadılar

Saldırıyı kınadılar

Gaziantep-Kilis Tabipler Odası, TMMOB, KESK, DİSK düzenledikleri basın toplantısında 54 kişinin öldüğü bombalı saldırıyı kınadı.

A+A-

 Gaziantep-Kilis Tabipler Odası Başkanı Hamza Ağca, "Son katliamla ülkemiz tipik bir Ortadoğu ülkesine dönüştürülmeye çalışılıyor. Bombalı saldırılar barışa, demokrasi ve yarına dair kaygılarımızı artırıyor. Ama herşeye rağmen yaşamı savunmaya devam edeceğiz" dedi.

KARANLIK GÜÇLERİN KUKLALARI

'Karanlık güçlerin kuklası caniler tarafından yapılan ve bizlere bu acıları yaşatan saldırıyı lanetliyoruz' diyen Ağca şunları söyledi:"20 Ağustos gecesi siyasal ve toplumsal yaşamımıza zifiri bir karanlık gibi çöktü. Gaziantep Şahinbey ilçesi Akdere Mahallesi'nde yapılan bir düğünde vahşet örgütü IŞİD’in gerçekleştirdiği alçakça saldırı sonucunda en az 54 yurttaşımız hayatını kaybetmiş yüze yakın vatandaşımız yaralanmış, zorlu yaşam koşullarına terk edilmiştir. İnsanlıktan zerre kadar nasibini almamış, karanlık, güçlerin kuklası caniler tarafından yapılan ve bizlere bu acıları yaşatan saldırıyı lanetliyoruz” dedi.

NEFRETLE KINIYORUZ

Hayatını kaybedenlerin yakınlarının acılarını yürekten paylaşarak başsağlığı dileyen Ağca, "Yaralılara acil şifalar diliyoruz. Bu son katliamla ülkemiz tipik bir Ortadoğu ülkesine dönüştürülmeye çalışılıyor. Bombalı saldırıyı hiç bir insanlık değeri gözetmeden gerçekleştirenleri, düğün yerini matem yerine çevirenleri nefretle kınıyoruz. Bu katliam, günlerimizi kana bulamaya, hayatlarımızı karartmaya, bizleri endişeye, mutsuzluğa, güvensizliğe yöneltmeye çalışıyor. Bayramlarımız ve düğünlerimiz her tür siyasal amaç ve görüşten, etnik ve inanç farklılıklarından azade günlerdir" diye konuştu.

CİHADİST ÖRGÜTLERİN HEDEFİ OLDUK

Yanlış Ortadoğu politikasının ülkemizi cihadist örgütlerin hedefi haline getirdiğini öne süren Ağca, "IŞİD denilen vahşet örgütü tam da bir arada yaşama irademize ve ortak geleceğimize yönelmektedir. Her koşulda yaşamı savunan ve bundan sonra da savunacak olan hiç bir insanımızın canını kaybetmediği, yaralanmadığı, hiç kimsenin yüreğinin yanmadığı, mağdur edilmediği barış, demokrasi ve özgürlüğün egemen olduğu bir ülke için dün nasıl mücadele ettiysek bugün de yarın da mücadelemizi sürdüreceğimizi bir kez daha duyuruyoruz ve her şeye rağmen yaşamı savunmaya devam ediyoruz." Haber Merkezi

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.