1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. ŞAİBE YOK DEDİLER
ŞAİBE YOK DEDİLER

ŞAİBE YOK DEDİLER

Gül: Şaibesiz,objektif şeffaf bir seçim gerçekleşti

A+A-

Şahin: Muhalefete çağrıda bulunuyorum, gelin birlikte çözelim

Özkeçeci: Yedi düvele karşı mücadele ettik

Yüksel: Tertemiz bir seçim oldu

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, AK Parti Genel Sekreteri ve Gaziantep Milletvekili Abdülhamit Gül, Milletvekili Abdulkadir Yüksek ve İl Başkanı Eyyüp Özkeçeci düzenledikleri basın toplantısında durum değerlendirmesi yaptı.  Referandumu değerlendiren siyasiler 3 Kasım 2019'da yapılacak seçimler için de çalışmalara başladıklarının mesajını verdi. 

Abdulhamit Gül, seçimlerih yargı denetiminde, hiç bir şaibe olmadan yapıldığını, CHP'nin saygı duyması gerektiğini söylerken, FETÖ'nün siyasi ayağıyla ilgili de ucu nereye uzanırsa her türlü çalışmanın yapılacağını belirtti. Fatma Şahin, Suriyeliler üzerinden yürütülen karalama kampanyası yapılmasının kendisini üzdüğünü belirterek, "Çağrıda bulunuyorum. Getirecekleri en küçük projeye en büyük desteği vereceğiz" dedi. Abdulkadir Yüksel, "Tertemiz bir seçim  yaşadık" derken, Eyüp Özkeçeci, "Yedi düvele karşıda mücadele ettik" dedi.

ÖZKEÇECİ: CUMHURBAŞKANIMIZI PARTİMİZE DAVET EDECEĞİZ

Mutfak Sanatları Merkezi’nde düzenlenen toplantıda konuşan Ak Parti İl Başkanı Eyüp Özkeçeci,sadece muhalefete karşı değil, yedi düvele karşı mücadele ettiklerini söyledi.Özkeçeci, "16 Nisan'ı geride bıraktık. İki aylık referandum sürecinde bizleri adım adım izleyen basına teşekkür ediyorum. İyi bir sonuç oldu, Gaziantep hakettiği neticeyi aldı, Türkiye içinde güzel oldu. Biz burada yalnızca muhalefete değil yedi düvele karşıda mücadele ettik. Dünyanın her yerinden hayır için mesajlar yağdı. Ama rabbimin yardımı halkımızın teveccühüyle bir sonuç aldık. Eveti çıkarttık. Burada inşallah YSK kesin sonuçları aldıktan sonra Cumhurbaşkanımızı partimize davet edeceğiz. İnşallah partili bir cumhurbaşkanımız olacak" dedi.

ŞAHİN:DÜNYAYA VERDİĞİMİZ EN ÖNEMLİ MESAJ

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 16 Nisan'ın devletimiz, ülkemiz, memleketimiz için büyük bir dönüm noktası olduğunu, vesayet rejimlerinin, çift başlılığın bittiği, hızlandığımız ve güçlendiğimiz yeni Türkiye'nin Bismillahı ve başlangıcı olduğunu söyledi. Şahin, " 2 Milyona teşekkür etmek istiyoruz. Seçimlere bugün batı medeniyetlerinin, AB ülkelerinin katılım oranının çok üstünde katılım oldu. Bu dünyaya verdiğimiz çok önemli bir mesajdır, halkımız demokrasiyi özümsemiştir, özgürlüğü özümsemiştir ve geleceğine sahip çıkmaktadır" dedi.

TOPLUMUN ARTIK ALIŞMASI GEREK

Paketin içerisinde aslında kimseyi rahatsız edici bir şey olmamasına rağmen algılar ve olgular üzerinden kampanya yürütüldüğünü söyleyen Şahin, "Negatif algılar üzerinde oluşan bir takım yanlışları düzeltmekte belki yeterli olamadık. Evet verende hayır verende bizim canımız ciğerimizdir. Kazan Gaziantep, Türkiye, kaybeden FETÖ, PKK, bütün terör örgütleridir. Amerika'da kutulaşma olmuyorda burada nasıl kutuplaşma oluyor? Demekki bu demokrasinin bir gereği. Toplumun artık buna alışması gerektiğini düşünüyorum" dedi.

MİLLET UMUT AK PARTİ'DE DEDİ

Gaziantep'in diğer şehirlere göre risklerinin çok fazla olmasına rağmen başarılı bir sonuç aldığını dile getiren Şahin, "Hamdolsun bu necip millet, sağduyulu şekilde hem sandığına sahip çıkmıştır, Türkiye ortalamasının 11.5 puan üstüne çıkarak çözümün, umudun Ak parti olduğunu yeniden göstermiştir. Bu bir güven yolculuğudur. İyi insanların, vicdanlı insanların şehri olduğunu göstermiştir" dedi.

MUHALEFETE ÇAĞRI

Üzüldüğü bir noktayı da belirten Şahin, "Hayır kampanyası yürütenler paketin içerisiyle ilgili değil de, mültecilerin üzerinden yalan yanlış iddialarla kampanya yürüttüler. Suriyelilerin vatandaş yapılacağı, sınavsız üniversiteye gidecekleri, kira yardımı yapıldığı, maaş verildiği gibi bilgiler üzerinden kampanya götürüldü, kara propaganda yapıldı. Birkaç tane oy almak için bunu köpürtüp oy almaya çalışıyorsunuz ama Allah için bizim kardeşliğimizin üzerine nifak tohumları, fitne tohumları atmayın, eğer bu konuda bir derdiniz söyleyecek bir sözünüz varsa, bir projeniz varsa getirin birlikte çözelim" diye konuştu.

GELİN BİRLİKTE ÇÖZELİM

'Suriye meselesi bir dünya meselesi' diyen Şahin, şunları dile getirdi: "Bu insanlığın dünyanın uğraştığı en büyük sorunla ilgili çözüm öneriniz varsa, bir sosyal projeniz varsa, yapmak istediğiniz ne varsa biz sizin yanınızdayız. Seçimden sonra unutulup, her seçim öncesi bu meselenin bu kadar köpürttülmesini insani ve vicdani olarak doğru bulmuyorum. Bunu millete yapılan haksızlık olarak görüyorum. Bu kadar fedakarlık yapmış bu necip milletin, bunun üzerinden kutuplaştırılmasını doğru bulmuyorum. Bu mesele dünyanın meselesi. Gelin birlikte çözelim ben bugün bütün hepsine çağrıda bulunuyorum. Getirecekleri en küçük projeye en büyük desteği vereceğimizi, bir çocuğumuza dokunabilirsek, bir yetimin başını okşayabilirsek, bir engeli kaldırabilirsek, budur bizim buradaki mevcudiyetimiz. O yüzden oyun üzerinden yapacağımız negatif algının kazananı yok" .

SEÇİM ÇALIŞMALARINA BAŞLADIK

Gaziantep olarak en büyük devlet yatırımlarını aldıklarını söyleyen Şahin, "2019 için vatandaşlarımızın bizden beklentilerini yerine getirmek, onların yaşam kalitelerini artırmak, kimin ne derdi varsa çözmek bizim derdimiz. 2019'da iki büyük seçime biz bugünden itibaren çalışmalarımızla hazırlanmaya başladık, polemiklerle değil, söylemlerle değil. Aynası iştir kişinin lafa bakılmaz" dedi.

YÜKSEL:TERTEMİZ BİR SEÇİM YAŞADIK

Ak Parti Gaziantep Milletvekili Abdulkadir Yüksel, tarihi bir dönem yaşadıklarını, tarihe imza attıklarını söyledi. Yüksel, "Allah'a hamdolsun bir kampanya yürüttük. Halkımız da 16 Nisan'da kararını verdi. Artık dün dünde kaldı, yarın için yeni şeyler söylemek lazım. Milletin iradesi tecelli etti, sandığa saygı duymak zorundayız. AB ülkelerine baktığımızda referandumlar hep 50-55 bandında kabul veya ret edilmiş. Tertemiz bir seçim  yaşadık" dedi.

CHP GELENEĞİ İLE KARŞI KARŞIYAYIZ

'Hayır verenlere düşen şudur, sandığa saygılı olmaktır' diyen Yüksel, "Genetik kodlarından olsa gerek bütün seçimlere itiraz eden CHP geleneği ile karşı karşıyayız. Bunun artık halkta karşılığı yok. Sokağa çağrılar, siyasete yakışlayan davranışlardır. Artık yolumuza bakacağız. Türkiye sisteminin adını koymuştur. Yaşam kalitesinin yükseleceği günler, koşacağımız günleri başlatıyoruz. Parlamentoda uyum yasalarını çıkartıp hazırlıklarımızı tamamlayacağız. Gaziantep halkı yine farkını gösterdi. Bizi hiç bir zaman mahçup etmedi" dedi. 

GÜL:REFAH ARTACAK, ÜLKEMİZ GELİŞECEK

Ak Parti Genel Sekreteri, Gaziantep Milletvekili Abdulhamit Gül, 16 Nisan'da demokramiz adına büyük bir zafer kazanıldığını, bunun bir demokrasi bayramı olduğunu söyledi. Gül, "16 Nisan tarihe egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait gün olarak geçecektir. Bunun mimari aziz milletimizdir. 16 Nisan'da yapılan tüm kampanyalarda elbette en güzel şekilde anlatmaya çalıştık. 16 Nisan'da evet diyen de, hayır diyende kazanmıştır. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi Türkiye'yi güçlendirecek bir hükümet sistemidir. Refah artacak, ülkemiz gelişecek, Türkiye daha istikrarlı ekonomiye kavuşacak, canlanacaktır" dedi.

SANDIKTAN ÇIKAN MESAJLAR ÜZERİNDE YOĞUNLAŞTIK

'Yüzde 51.5 oranının Ak Parti olarak üzerinde analizler yapacakları, değerlendirmeler yapacakları bir sonuç olduğunu belirten Gül, "Genel merkez olarak değerlendirmeler yapıyorz. Milletten başka irade tanımıyoruz. Milletin kararı başgöz üzerine. Sandıktan çıkan tüm mesajlar üzerinde yoğunlaşarak çalışmaya başladık. Biz koşu bittikten sonrada koşan atlarız. 16 Nisan seçimi bittiği gün hemen diğer seçime odaklanan bir partiyiz. Hemen durum değerlendirmelerini yaptık. 3 Kasım 2019'da yapılacak olan seçimlere hazırlıklara başladık" dedi. 

YSK KARARLARI KESİNDİR

2019'dan önce hemen uyum yasalarının çıkarılacağını söyleyen Gül şöyle konuştu: "Türkiye'de seçimler yargı denetiminde, hiç bir şaibe olmadan yürürlüğe konmuş, gerçekleşmiştir. Her partinin her sandıkta görevlisinin bulunduğu demokrasiye milli iradeye sahip çıkıldığı bir seçim olarak gerçekleşmiştir. İtirazlarla ilgili YSK gerekli kararı vermiştir. Anayasının 79.Maddesine göre YSK kararları kesindir. CHP'nin sandıktan çıkan millet iradesine saygı duyması lazım. Demokrasi milletin iradesine saygı duymaktır, aksi diktatörlüktür. CHP demokratik tavırlardan diktatörlük tavırları andıracak şekilde, sokağa çağrılar, meclisle ilgili çalıştırmayız gibi tavırlar sergiliyor, bu ana muhalefet partisine asla yakışmaz. CHP'nin millete saygı gereği demokratik tutum içerisine girmesini bekliyoruz. Bu konuda yapılan demokrasi dışı açıklamalarında gerçekten yakışmadığını açıkça ifade etmek lazım." 

BU DİL CHP'YE ZARAR VERİR

AGİT'le ilgili de konuşan Gül, "Bazı gözlemcilerin hayır kampanyasını destekleri, terör örgütlerine destek verdikleri açıktır, bu yanlı tutum ve ideolojik tutum nedeniyle bu gözlemcilerden de bir gözlemci değilde bir taraf çıkar. Türkiye, şaibesiz, objektif şeffaf bir seçim gerçekleştirmiştir. Yargı denetiminde bir seçim gerçekleştirmiştir Türkiye'de asla kutuplaşma yok ama CHP son günlerde tutumuyla Türkiye'yi kutuplaştırma, kamplaştırma diline çekmek istemektedir. Bu dil Türkiye demokrasisine zarar verir, başta CHP'ye zarar verir. Kendi koltuğunu korumak adına Türkiye'deki demokrasiyi zedelemek gerçekten kabul edilebilir bir durum değil. Gaziantep, birlik, beraberlik huzurun sembol şehridir. Sorunları çözmeye devam edeceğiz,işimiz hizmet" dedi. Gül,teşkilatın yanısıra MHP ve destek veren partilere teşekkür etti. 

HEYECANLA BEKLİYORUZ

Halk oylamasının ardından hemen yürürlüğe girecek uygulamalarla ilgili bilgi veren Gül, "Cumhurbaşkanımızın partisiyle ilişiği kurulmasına imkan veren düzenleme, askeri yargının sivilleşmesi,hakimler savcılar kurulunun seçimidir. Sayın Cumhurbaşkanımız Ak partinin kurucusudur. Doğal lideri olduğu Ak partiye katılacaktır bizde bunu heyecanla, sabırsızlıkla bekliyoruz" dedi.

UCU NEREYE UZANIRSA UZANSIN

FETÖ'nün siyasi ayağıyla ilgili bir soru üzerine Gül şunları söyledi:"Yargı bağımsızdır ve yargı her türlü çalışmayı yapıyor. Takip ediyorsunuz Ak partide görev yapmış isimler bile, tutuklu olan var, gözaltına alınan var, soruşturma açılan var. Bu konuda asla kime uzanırsa uzansın Ak parti olarak bilakis bu FETÖ'yle irtibatı olan tüm unsurların Türkiye'de siyasetten, ekonomiden, sosyolojiden temizlenmesi noktasında bir gayret sözkonusudur. Bu hususta nereye uzanırsa uzansın, nerede olursa olsun bu konuda her türlü çalışma yapılacaktır" dedi.

GÖZDEN KAÇANLAR VARSA GEREĞİ YAPILACAK

Özellikle 17-25 Aralık operasyonlarından sonra Ak Parti'nin gerek belediye başkanları, gerek meclis üyeleri, gerek milletvekili seçimlerinde ana merkezini FETÖ'yle irtibatlı olup olmadığı yönünde mercek altına aldığını anlatan Gül, "FETÖ'yle irtibatı olduğu anlaşılan, tespit edilen hiç bir kişiyi listelerine koymamıştır. Dolayısıyla diğer partiler bu anlamda mücadelede Ak partiyi, sayın cumhurbaşkanımızı yalnız bırakırken, Ak parti bu hususta gerekli teyakkuzu yapmıştır, parti kongrelelerinde yapmıştır, elbette gözden kaçanlar varsa bunlarda hem yargı, hem de kendi içimizde ne zaman hangi belgeyle çıkarsa gereği yapılacaktır. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Türkiye'nin bağımsızlığını tehdit eden bu örgüte karşı en güçlü mücadeleyi Ak Parti vermiştir. Vermeyede devam edecektir. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın." şeklinde konuştu. Meral KINACILAR

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum