1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Şahin'e çağrı
Şahin'e çağrı

Şahin'e çağrı

Tüm Bel Sen Genel Örgütlenme Sekreteri Satı Burunucu Çali, 15 Temmuz darbe girişiminin fırsata çevrildiğini, iddia ederek bundan dönülmesini istedi.

A+A-

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e seslenen Çali, "Belediyede baskı, mobing açığa almalar ve emekliye zorlamaların Gaziantep halkına ve belediyeye bir faydası yoktur" dedi.

KENDİ İMKANLARIYLA İŞE GİDİP GELİYORLAR

Gaziantep Büyükşehir Belediyesinde de bu sürecin fırsata çevrildiğini öne süren Çali, "FETÖ soruşturması kapsamında başlatılan açığa almalar  hayatı boyunca demokrasi ve laiklik mücadelesi vermiş olan sendikamız üye ve yöneticilerine karşı bir tehdite dönüştürüldü. Geçmişten bu yana baskı ve sürgün politikaları ile sendikal örgütlülüğümüzü dağıtmak isteyen belediye yönetimi bu süreçte de “açığa alma baskısı” ile emekliye zorlayarak üyelerimizi merkezden 50 ile 100 km uzaklıktaki ilçelere sürgün etmekte, toplu taşıma olanağı olmayan bu yerlere servis dahi koymamaktadır.Arkadaşlarımız kendi imkanlarıyla işe gidip gelmektedir" diye konuştu.

İTFAİYEDE MOBİNG VE AYRIMCILIK ARTIYOR

İtfaiye Daire Başkanlığında emekliliği dolmuş İtfaiye emekçilerine büyük bir ayrımcılık yapıldığını iddia eden  Çali, "Yıllardır can güvenliğimizi sağlayan itfaiyeci arkadaşlarımız emekliliğiniz doldu siz servisten faydalanamazsınız denilerek servislere bindirilmezken,yakın zamanda  işe aldıkları taşeron işçiler servislerle taşınmaktadır.Bu aynı zamanda Gaziantep halkının can güvenliğini hiçe saymaktır, ayrımcılıktır mobingtir,emekliliğe zorlamadır.Bir yandan mezarda emeklilik yasası varken diğer yandan emekliye zorlama da çifte standarttır ,partizanca kadrolaşmadır.İtfaiyeyi taşerona teslim etmek demek halkı ölüme itmektir.Bunun en son örneğini Başpınar organize sanayi bölgesinde tutkal fabrikasında yaşanan yangında gördük.

Bir insanımızın öldüğü ve 2 si ağır 11 yaralı, 3 itfaiye aracının  kullanılamaz olduğu yangına deneyim sahibi arkadaşlarımız yerine büyük çoğunluğu taşeron işçilerle müdahale edilmek istendi. Burada sorumlu güvencesiz ve donanımsız müdahaleye zorlanan, kendisi de ölüme atılan taşeron işçiler değil belediye yönetimidir. Belediye Yönetimi asli görevi itfaiyecilik olan memurların başına, belediyecilik hizmetlerini dahi bilmeyen taşeron işçileri görevlendirmektedir. Bu da ayrı bir hukuksuzluktur. Buradan sayın Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e sesleniyoruz. Bu baskı,mobing açığa almalar ve emekliye zorlamaların Gaziantep halkına ve belediyeye bir faydası yoktur. Bu uygulamalar Ülke olarak en çok ihtiyaç duyduğumuz birlik ve beraberliğimize zarar vermektedir. O nedenle biran önce bu tutumdan vaz geçmelerini belediyede çalışma barışını sağlayarak, sürgünlerin ve açığa almaların sona ermesi arkadaşlarımızın görevlerine iade edilmesini, özellikle itfaiyedeki yangının bir an önce söndürülmesini talep ediyoruz" şeklinde konuştu. Haber Merkezi

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.