1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. ŞAHİN: ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ
ŞAHİN: ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ

ŞAHİN: ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ

Avrupa Birliği Bakan Yardımcısı Ali Şahin Nizip Ticaret Odası’nı ziyaret ederek NTO yöneticileri ve üyeleri ile bir araya geldi. Nizip’in tarihi ve...

A+A-

Avrupa Birliği Bakan Yardımcısı Ali Şahin Nizip Ticaret Odası’nı ziyaret ederek NTO yöneticileri ve üyeleri ile bir araya geldi. Nizip’in tarihi ve turistik yerlerinin tanıtımı için AB Bakanlığının gerekli desteği vereceğini ifade eden AB Bakan Yardımcısı Ali Şahin bunun için tanıtım fonlarını kullanacaklarını da sözlerine ekledi.

Nizip Ticaret Odası Meclis Başkanı Mustafa Doktoroğlu ve Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt, yönetim kurulu ve meclis üyeleri tarafından karşılanan Avrupa Birliği Bakan Yardımcısı Ali Şahin’i sıcak karşılamalarından dolayı Nizip Ticaret Odası üyelerine teşekkür etti.

 

11 Mayısta Avrupa Birliği Bakan Yardımcısı Ali Şahin 'e yapılan ziyarette Zeugma’nın turizme açılması gerektiği konusunda ortak bir görüş oluştuğunu belirten Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt , “Önemli turizm potansiyelimiz olan Zeugma’nın tanıtımının yapılarak bir an önce bölgemize kazandırılması gerekmektedir.” dedi.

SÖZ VERDİ

 

Özyurt konuşmasını şu şekilde sürdürdü:  “Bakan Yardımcımız Ali Şahin Bakanlık olarak Nizip için hazırlanacak projelere her türlü destek sözü vermiştir. Bu kapsamda Temmuz ayı içerisinde AB Bakanlığı uzmanlarının katılımıyla Odamıza AB proje hazırlama eğitimi düzenlenecektir. İlçemiz adına turizmin gelişmesi artık önem arz etmeye başlamıştır. Çünkü iller gibi ilçelerde potansiyel varlıklarını ön plana çıkarmak adına çalışmalar yapmaktadırlar. Üyelerimizin görüş ve önerileri doğrultusunda ilçemiz turizmi adına neler yapabileceğimizi "Ortak Akılla" ortaya koymamız gerekir. Örneğin, Ak-İş Ticaret ile Fevkani Kilisesi arasındaki yolda kadın girişimcilerimizi arttırmak adına küçük işyerleri yapılması ve orada kadın girişimcilerimizin el emeğiyle üretmiş oldukları yöresel ürünlerini satışa sunmaları ve bu yolun "Tarihe açılan kültür yolu" şeklinde dizayn edilmesi gibi fikirler oluşabilir. Tarihi evlerimizin restorasyonu olarak farklı bir fikirde geliştirilebilir. Avrupa Birliği Bakan Yardımcısı Sayın Ali Şahin 'e odamızı ziyaret ettikleri için kendilerine çok teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.

 

ŞAHİN: ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ

 

Bakanlık olarak Nizip için hazırlanacak projelere her türlü desteği vereceklerini vurgulayan Avrupa Birliği Bakan Yardımcısı Ali Şahin ise, “Nizip ile ilgili turizm projelerinin bakanlığımıza sunulması ilçemiz turizminin gelişmesine önemli katkılar sağlayacaktır.” dedi. AB bakan Yardımcısı Şahin sözlerini şu şekilde sürdürdü, “AB Bakanlığı’nın elinde önemli proje kaynakları bulunmaktadır. Bakanlığımıza bağlı ulusal ajansın elinde 2020 yılına kadar harcaması gereken 830 milyon Euro civarında bir kaynak var. Bu kaynak 2020 yılına kadar sivil toplum kuruluşlarına, belediyelere, üniversitelere ve eğitim kurumlarına proje karşılığında aktarılması için tahsis edilmiştir. Bu kapsamda Nizip’te bulunan diğer kurumlarla güç birliği yaparak Nizip Ticaret Odası öncülüğünde sonuç odaklı AB projelerinin hazırlanıp bakanlığa sunulması açısından ve Nizip’e kaynak aktarılması ile ilgili bir sıkıntı yaşamayız. Eğer bunu başarabilirsek Nizip için önemli bir misyonu yerine getirmiş oluruz.”dedi. HABER MERKEZİ

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.