Ökkeş Özekşi - Spor Yazıları

Ökkeş Özekşi - Spor Yazıları

Yazarın Tüm Yazıları >

RESTİ GÖRÜLDÜ

A+A-

4 maçta 12 puan...

Her yönüyle müthiş..Harika..Mükemmel.. Yani ne derseniz deyin yakışıyor.. Sadece Gaziantep'te değil, Türkiye'de herkes Gaziantepspor'da Sergen mucizesini konuşuyor..

Ne oldu da, 11 maçta 2 galibiyet iki beraberlik alarak toplam 8 puan toplayabilen takım, 4 maçta 4 galibiyet alıp 12 puan topladı..

İşte herkes bunu tartışırken, dün Sergen LİG TV'ye çıktı ve "ben 2 maç sonra görevi bırakıyorum"dedi.

Peki Sergen bunu niye söyledi durup dururken ?

İşte bunu araştırdım ve gelişmeleri sizlerle paylaşmaya karar verdim..Aslında iki haftadır sizlere ipucu veriyordum yazılarımda.. Satır aralarında bunu görüp okuyanlarla zaten paylaşıyordum gelişmeleri..

Sergen Yalçın, Gaziantepspor'a gelirken aslında kendisine anlatılanları duymuştu. Ama Mustafa Kızıl ile adeta kanka olduğu için her şeyi göze alarak gelmişti.. Tabii Sergen'in en büyük şansı, o sırada Gaziantepspor'un vergi borcunun çıkması ve Bakan Fatma Şahin'in harekete geçerek, Kızıl yönetimine "artık yeter"diyerek harekete geçmesiyle başladı..

Peşpeşe yapılan toplantılar üzerine kamuoyuna verilen mesajda, Gaziantepspor'un yeni yönetimle yürütülmesi ve bunun içinde İbrahim Kızıl'ın görevi bırakması istenmişti..Hatta Kızıl olağanüstü kongre kararı aldığını açıklamıştı.. Her ne kadar bu açıklamada istifa edeceğini, kulübü tamamen bırakacağını söylemese de, bu açıklama şehirde büyük heyecan yaratmıştı. Haliyle futbolcu ve teknik adamlarda da heyecan yarattı..

Bunun üzerine Sergen ve bazı futbolcular yeni oluşumun görevlendirdiği 7 kişilik Çalışma grubunda sarıldılar. Para yokluğundan, hatta bazı futbolcuların ceplerinde harçlıklarının olmadığından bahsettiler ve hiç değilse maçlara prim verilmesini istediler..

Bu öneriye sıcak bakıldı ve yeni oluşum kendi arasında topladığı paraları maçta galibiyet primi olarak vermeye başladı..Aylardır para göremeyen futbolcular bu prim dopingi ile eski kimliklerine kavuşunca, sizlerinde gördüğü gibi Gaziantepspor peşpeşe maç kazanmaya başladı..

İşte ne olduysa son Erciyes maçından sonra oldu.. Çünkü teknik adamlar ve Sergen Yalçın yeni oluşuma giderek "bize tek kuruş verilmedi. Bizim paramızı siz verin, ayrıca futbolcular da antrenmana çıkmak istemiyor"dedi.

Ve ipler orada koptu.. Çünkü yeni oluşum "bu çok yanlış bir şey olur. Biz futbolcuları teşvik için prim verdik ama şimdi sizin transfer paranızı vermemiz doğru olamaz. Kulübün başında bir yönetim var. Sonra futbolcular niye antrenmana çıkmak istemiyor ki, size ne dediyseniz destek verdik. Yönetim değişsin, kulübün hesapları belli olsun, zaten herkes parasını alacak"denildi..

Bunun üzerine Sergen tepki verdi ve "bu nasıl iş arkadaş, ben bu işi yapamam, yarın LİG TV'ye çıkar istifa ettiğimi açıklarım"dedi..

Bunları kesin ifadeyle söylüyorum çünkü, yeni oluşumdan 3-4 arkadaş ile görüştüm ve hepsi de doğruladı..Nitekim Sergen Yalçın dün LİG TV'den Ömer Güvenç ile yaptığı söyleşide 2 maç sonra Gaziantepspor'dan ayrılacağını söyledi...

Durum bu sevgili okurlar.. Bana sorarsanız, Sergen doğru yapmadı derim.. Yeni oluşumun kendisine "Restini gördüm"demesiyle de işin bu noktaya geldiğini söylemeliyim.. Keşke acele etmeseydi.. Keşke bekleseydi.. Kimbilir belki de aklını çeldiler.. Şimdi çok güçlüsün ne yaparsan kazanırsın dediler..

Gaziantepspor olmasa bile Türkiye'de artık bir numaralı adamsın dediler.. Yani dediler de dediler..

Bence Sergen'in böyle yapmasına hiç gerek yoktu..

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.