1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Rektör Prof. Dr. Gür tebrikleri kabul ediyor
Rektör Prof. Dr. Gür tebrikleri kabul ediyor

Rektör Prof. Dr. Gür tebrikleri kabul ediyor

Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, yeni görevi nedeniyle tebrikleri kabul ediyor.

A+A-

İNTERNET HABER MERKEZİ
Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, yeni görevi nedeniyle başta Vali Ali Yerlikaya, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Emniyet Müdürü Erhan Gülveren olmak üzere, il yöneticileri, iş dünyası temsilcileri ve sivil toplum kuruluşlarının yöneticilerinden gelen yüzlerce kutlamayı kabul etti. Rektör Gür, kutlama için çiçek gönderilmesi yerine 15 Temmuz Dayanışma Şehitleri’nin ailelerine bağış yapılması yolundaki çağrısını da tekrarladı.

ÖZGÜR ÜNİVERSİTE

Rektör Prof. Dr. Gür,  “Gaziantep Üniversitesi; sorumluluk ve yetkinin eşit olarak paylaşıldığı, çalışanların, hak ve hukukunun korunduğu, tüm çalışan ve öğrencilerimizin fikirlerini özgürce ifade edebildiği bir üniversite olacak. Yönetimimizde, haklının güçlü olduğu, adil, şeffaf, hesap veren, sorgulayan, konuşan ve konuşturan bir yönetim anlayışı esas alınacak. Bu ilkelere dayalı olarak gerçekleşecek bir yönetim ile huzurun hâkim olduğu, çalışanlarının yüksek motivasyonla üniversitemize her alanda katkıda bulunmak için çaba sarf ettiği bir ortamın oluşturulması esas gayemiz olacak” dedi.

NİTELİKLİ ÖĞRENCİ

Kaliteli bir üniversitenin en önemli özelliklerinden birisinin nitelikli öğrenci yetiştirmek olduğunu kaydeden GAÜN Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, açıklamasında daha sonra şunları kaydetti: “Bunun için nitelikli öğrenci akışı ilk hedeflerimizden birisi olacak. Öğrencilerimizin iş dünyasının aradığı özelliklere sahip olarak yetiştirilmesi için gereken her şey yapılacak. Bunun için de nitelikli öğretim faaliyetlerinin yürütülmesine özen gösterilecek. Eğitim ve araştırmada disiplinler arası sinerjinin yakalanması için gayret sarf edilirken, akademik program ve kataloglar sürekli güncellenecek. Önümüzdeki süreç, lisans ve lisansüstü programlarda çeşitlilik ve planlı gelişimin esas alındığı bir üniversite için yoğun çaba gösterdiğimiz bir dönem olacak.”

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.