1. YAZARLAR

  2. İsa Altun

  3. REHABİLİTASYON MERKEZİ -2-
İsa Altun

İsa Altun

Yazarın Tüm Yazıları >

REHABİLİTASYON MERKEZİ -2-

A+A-

Hele ki, bağımlılığın tedavisi gibi oldukça güç ve pahalı bir olguyu kimse görmezden gelemez. Bağımlılar denetimli serbestlik ilkesi ile ıslah edilmeye çalışılsa da bu yeterli olmuyor. Bunun yeterli olmadığını ben değil yetkili organlar her yerde söylüyorlar. İllerde bağımlı insanlara yönelik kurulan AMATEMler maalesef yeterli değiller. Büyük kentlerdeki Amatemlere tedavi olmak için giden bağımlı ayakta tedavi şeklinde rehabilite ediliyor. Yatak sayısı çok az.

 Bundan daha önce yazdığım bir yazıda belirtmiştim. Bir bağımlı kardeşimiz büyük bir hastanemizin Amatem bölümüne gitmiş ve kendisine ‘sıra yok bir yıl beklemek zorundasın denildiği için orada doktorlarla tartışmaya girmiş ve olay çıkartmış, soluğu adliyede almıştı. Kusur ne doktorlar da ne de bağımlıda. Bugünkü yazımızda önemle belirtmek istediğim bir husus var.Tek bir genci bile kurtarabilirsem ne mutlu bana ilkesi ile hareket eden ve aynı zamanda tedavi, moral, motivasyon ve rehabilitasyon konusunda ülkemizde iyi tanınan ve aynı zamanda sahada olan bağımlıların ağabeyi Yavuz Tufan Koçak bağımlılıkla mücadelede kendini gençlere ve ailelere adamış samimi bir yürek.

Bu alanda oldukça deneyimli ve tecrübeli. Kendi kısıtlı imkânları ile bağımlı gençlere sahip çıkıyor. Kullandıkları maddeye göre zihinsel güç yoluyla motivasyon sağlayıp ilaçsız tedavi ediyor. Ama daha çok gence ulaşıp bu yönde daha olumlu çalışma yapmak adına bir isteği var. Antalya ilinde kamuya ya da Belediyeye ait 5 dönümlük bir araziye rehabilitasyon merkezi kurmak tek dileği.

Yavuz Tufan Koçak Antalya ilinde daha önce kurulan ‘Sevgi Köyü benzeri bir proje ile 12 kişilik tedavi merkezleri oluşturmak ve yüreği yanan ailelerin yüreğine dokunmak istiyor. Şahsım olarak 1997 yılından bu yana her türlü bağımlılığa karşı mücadele eden bir insan olarak her geçen gün artan bu illete karşı böyle bir merkezin bir an önce hayata uyarlanmasından yanayım. Çünkü amatemler şehrin merkezinde ve üzülerek belirtmeliyim ki, torbacıların hedefinde. Şehirden uzak ve sakin bir atmosferde kurulacak bu merkezde gençlerimiz tekrar eski hayatlarına kavuşabilirler.

Dileğimiz yapıcı olmak. Geçtiğimiz yıl Antalya ilinde bu konuda bir tedavi merkezi için bir kampanya gerçekleştirilmişti. Burdur ve Isparta illerimizden de bağımlı yakını olan onlarca vatandaşımız bu alanda görüş bildirmişti. Ama olumlu bir gelişme yaşanmadan öylece kalmıştı. Sayın Başkanım, Ulusal kanallarda ve gazetelerde bir çok kere bağımlılık konusunda konuk olan ve onlarca gence ışık olan Yavuz Tufan Koçak samimi ve ilkeli duruşu ile böylesi bir merkezin hayata uyarlanması yönünde her türlü desteği hak ediyor. Başkanım, bağımlılık ile mücadeleye 18 yıllını vermiş bir insan olarak Antalya ve civar illerden bir çok bağımlı anne ve babası bizden tedavi için yardım istiyor.

Bu merkezin gerçekleşmesi için Yavuz Tufan Koçak Bey sizinle görüşmek ister. Sayın Başkanım, Bize de burada size dilekleri iletmek düşer. Göreceksiniz ki, başkanım yüreği dertli ve yanık bir çok aile size dua edecektir.

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.