1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Polis durmuyor, uyumuyor
Polis durmuyor, uyumuyor

Polis durmuyor, uyumuyor

Gaziantep Emniyet Müdürü Ali Yılmaz, kentin asayiş yönünden huzurlu olması için tüm polis teşkilatı olarak canla başla çalıştıklarını söyleyerek...

A+A-

Gaziantep Emniyet Müdürü Ali Yılmaz, kentin asayiş yönünden huzurlu olması için tüm polis teşkilatı olarak canla başla çalıştıklarını söyleyerek "polise durmak ve uyumak yoktur. Bu konuda çok hassas davranıyoruz. Geçen yıl ile bu sene kıyaslandığında, suç işlemede ve önlemede büyük adımlar atıldığını söyleyebilirim. Bu göstergeler polisin canla başla çalıştığının belgesidir"dedi. Yılmaz sözlerine devamla "bunun sonucunda; 2006 yılı Eylül ayı içerisinde ilimizde 1271 olay meydana gelirken, 2007 yılı Eylül ayı içerisinde ise 1019 olay meydana geldiği, bunu mukayese ettiğimizde ise olaylarda yüzde 19,8 azalmanın olduğu görülmektedir"diye konuştu.

Ali Yılmaz halkın huzur ve güven ortamı içerisinde yaşamlarını sürdürebilmeleri amacıyla, Emniyet Müdürlüğü olarak suç ve suçlularla mücadelenin aralıksız devam ettiğini belirterek " Yapılan  tüm çalışmalarımızda amacımız suçu işlenmeden önlemek, işlenmiş olan suçların faillerini en kısa sürede yakalamak, halkımızın huzur ve güvenini tehdit edebilecek her türlü olumsuzlukların önüne geçmektir. Bu görev anlayışı içerisinde personelimiz, kanunlarda belirtilen yetkiler çerçevesinde mesai mefhumu gözetmeksizin görevlerini yerine getirmektedir"şeklinde konuştu.

POLİS MERKEZLERİ İÇİN BAKANLIKTAN ONAY ALINDI

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü olarak Toplum destekli Polislik projesi çerçevesinde yapılan projeli çalışmaların ve bu çerçevede belirlenmiş olunan hedefler doğrultusundan hareket ettiklerini söyleyen Yılmaz " ilimizde var olan huzur ve güven ortamının artırılması için çalışmalarımız aralıksız olarak devam etmektedir. Düztepe, Gazikent , Karataş Bölgelerinde artan nüfus yoğunluğundan dolayı  Polis Merkezleri açılması için İçişleri Bakanlığı ile gerekli yazışmalar yapılmış, Düztepe Polis Merkezinin açılması için gerekli fiziki şartlar sağlanarak Bakanlık Onayı alınmış, önümüzdeki günlerde Düztepe Polis Merkezi olarak faaliyete geçirilmesi planlanmaktadır"dedi.

OLAYLARI AYDINLATMADA BAŞARILIYIZ

Ali Yılmaz olayların aydınlatılması konusunda polisin gösterdiği gayretin istatistiklerde net bir şekilde belli olduğunu söyleyerek " Yapılan bu çalışmaların sonucu olarak istatistiki verilere bakıldığında İlimiz genelinde 2006 yılı ilk 9 aylık dönemde 13.635 olay meydana gelirken,  2007 yılı ilk 9 aylık dönemde  11.721 olay meydana geldiği, bunun sonucunda yüzde 14,0 azalmanın olduğu görülmektedir. Ayrıca meydana gelen olayların aydınlatma oranına baktığımızda 2006 yılında yüzde 56,3 iken 2007 yılında bu oranın yüzde 61,3' e yükseldiği görülmektedir.

BAYRAM HUZURLU GEÇECEK

Yılmaz konuşmasının son bölümünde, halkın Ramazan ayını ve sonrasında Ramazan Bayramını huzur ve güven ortamı içerisinde geçirebilmeleri amacıyla alınan tedbirler ve çalışmaların aralıksız olarak devam edeceğini ifade etti.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.