1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Personelin moral motivasyonu önemli
Personelin moral motivasyonu önemli

Personelin moral motivasyonu önemli

Memurlar servis istiyorTürk Büro Sen Gaziantep Şube Başkanı Zihni Özpolat, kamu kurum ve kuruluşlarının merkez teşkilatlarının büyük bölümünde servis...

A+A-

Memurlar servis istiyor

Türk Büro Sen Gaziantep Şube Başkanı Zihni Özpolat, kamu kurum ve kuruluşlarının merkez teşkilatlarının büyük bölümünde servis hizmeti verildiğini ancak, taşra teşkilatlarında personele servis hizmetinin yok denecek kadar az olduğunu belirterek, tüm memurlara servis hizmeti verilmesini istedi.

Servis hizmeti verilmeyen kamu görevlilerine ulaşım ücretinin de ödenmediğini söyleyen Özpolat,"Özellikle metropol illerde servisi olmayan kurumlarda personel, otobüs dolmuş gibi toplu taşıma araçlarını kullanarak gitmektedir. Trafik yoğunluğu ve nüfus kalabalığı sebebiyle mesai saatinden en az 1 saat evvel evlerinden çıkmak zorunda kalmakta, toplu taşıma araçlarının doluluğu sebebiyle çoğu zaman araçlara binememekte, binse bile çok zor şartlarda mesailerine yetişmektedirler" dedi. 

Güne başlar başlamaz yaşanan bu olumsuzlukların, personelin moral motivasyonunu düşürdüğünü söyleyen Özpolat, "Bu da gün içerisinde çalışmalarına olumsuz şekilde yansımaktadır. 

Maliye Bakanlığı ve Gelir İdaresi Başkanlığı'nda hem merkez teşkilatında hem de taşra teşkilatında  (İstanbul hariç) servis hizmeti verilmediğini söyleyen Özpolat,"Adalet bakanlığı ( 3 büyük il dışında) , İçişleri Bakanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı (birkaç il merkezi hariç) Gençlik ve Spor Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, TÜİK , İŞKUR başta olmak üzere, birçok bakanlığın taşra teşkilatında servis hizmeti yoktur. Yeni yapılan Adalet Sarayları ile Gümrük Bölge Müdürlükleri gibi pek çok kamu kurumu da şehirlerin dışında hizmet vermektedir. Büyük illerde ulaşım oldukça pahalı ve en az 2 araçla sağlanabilmektedir. Sabah 2 gidiş, akşam 2 dönüş hesaplandığında ortalama olarak ayda 185 TL etmektedir. 2014 yılı için 123TL seyyanen zam alan memur, zaten bu yılın 6. Ayından sonra kesesinden yemeye başlamıştır. Bu durum Anayasanın eşitlik ilkesine aykırıdır. Bu adaletsizlik bir an evvel giderilmelidir" diye konuştu. Haber Merkezi

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.