1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Otogar'a gittiniz mi ?
Otogar'a gittiniz mi ?

Otogar'a gittiniz mi ?

Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde Gaziantep'i ziyarete gelen insanların güvenli şekilde giriş çıkışlarını, dinlenmelerini, ulaşımlarını sağlamak için 3 vardiya şeklinde hizmet veriliyor.

A+A-

Simsarlığın tarihe karıştığı, güvenliği, temizliğiyle örnek gösterilen Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde  Gaziantep'i ziyarete gelen insanların güvenli şekilde giriş çıkışlarını, dinlenmelerini, ulaşımlarını sağlamak için 3 vardiya şeklinde hizmet veriliyor. Gaziantep Otogar A.Ş.İşletme Müdürü Abdurrahman Emre, hizmet adına güzel şeyler yapmaya çalıştıklarını, bunu yaparken de belediyeleri de yanlarında göremediklerini söyledi. Emre, "Biz istiyoruzki belediye başkanlarımız bizleri ziyaret etsin, otogarda neler oluyor, ne eksikler var, görüp bize yol göstersinler" dedi.

SİMSARLIK TARİHE KARIŞTI

85 dönüm üzerine kurulu olan otogarın 10 dönümünün kapalı, geri kalanının peronlar, müştemilatlar, cami, otobüs, minibüs park yerleri olarak kullanıldığını anlatan Abdurrahman Emre, "60 ortaklı, 9 kişilik yönetimiyle bir işletmeyiz. Güvenliğimiz, temizliğimiz, teknik hizmetlerimiz, ekibimiz, gişe ve muhasebe hizmetlerini kendi bünyemizde kurduğumuz bir ekiple yürütüyoruz. 20'ye yakın güvenliğimiz, 20'ye yakın temizliğimiz, 6 kişilik teknik ekibimiz, 7 kişilik gişe memuru, 2 kişilik muhasebe birimi ve işletme birimiyle beraber 54 kişilik bir çalışma arkadaşımız var. 3 vardiya şeklinde çalışıyoruz. Burası kar eden bir işletme ama önceliğimiz Gaziantep'i ziyarete gelen insanların güvenli şekilde giriş çıkışlarını, dinlenmelerini, ulaşımlarını sağlamak. Simsarlık olayını bitirdik. Üst yönetim ve şehrin mülki amirleri sayesinde çok özveride bulunduk, simsarlık bitti. Hiç bir yazıhaneci böyle bir adam çalıştırmıyor" dedi.

OTOGAR GÜVENLİ

Otogarın güvenliğini 20 personelle sağladıklarını ve otogarın oldukça güvenli olduğunu söyleyen Emre şöyle konuştu:"20 güvenlikle koruma altındadayız, ayrıca emniyetten 24 saat endeksli her güvenlik biriminden yardım alıyoruz. Haftanın iki günü emniyet birimlerince sıkı şekilde kimlik taraması yapılıyor temizliğe, düzene, tertibe çok önem veriyoruz. Otogar 50'ye yakın kamerayla izleniyor. Bunun haricinde bütün firmalarımızın peronlarda ve yazıhanelerinde kendi kameraları var. 110'a yakın kamerayla otogar 24 saat izleniyor, kayıt altına alınıyor. Bu konuda sıkıntımız yok. Aydınlatma sistemimiz yenilendi. Hepsi günün teknolojisine uyarlandı. "

YETERLİ DEĞİL

En iyi hizmeti yapmak için yoğun bir şekilde çalıştıklarını anlatan Emre, bir konudaki sitemini de şöyle anlattı:"Türkiye'nin 6. büyük şehriyiz. Bu şehir inovasyonuyla, baklavasıyla, kebabıyla, lahmacunuyla turizmiyle, Zeugmasıyla Türkiye'nin değil dünyanın gözdesi olan bir şehir. Son zamanlarda büyükşehir belediye başkanı bakan Fatma Şahin hanımında önderliğinde UNESCO gastronomi kapsamına alınması bu şehri turizm alanında inovasyon anlamında ön plana çıkarmış bulunuyor. Ancak otogarımızda Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Şehitkamil Belediyesi ve Şahinbey belediyesine ait objeler olsun istiyoruz. Kişisel çabalarımızla peronlarımızın iki tanesinin üzerine Gaziantep'e hoş geldiniz tabelası yaptırdılar, direklerimize de 86 tane yine Gaziantep objelerini donatacak şekilde küçük ölçekli tabelalar yapıldı. Yeterli mi, değil. Biz belediye başkanlarımızın bizleri ziyaret etmeleriniotogarda neler oluyor, ne eksikler görüyorlar, görmelerini bekliyoruz. 3 güzide belediyemizin zaman zaman tabelasını büyük onurla büyük şerefle taşıdığımız Gaziantep büyükşehir şehirlerarası otobüs terminalini yanlız bırakmamaları konusunda ilgilerini bekliyoruz."  

EN ÇOK ŞİKAYET NEDENİ BU

Otogarla ilgili şikayetlerin genellikle otobüs kapısının kapanmasıyla ilgili olduğunu, otobüs kapısından yaya girişi ve taksi özel araç girişinin yasak olduğunu belirten Emre, "İki tane yaya girişimiz, bir tanede araçlı girişimiz var. Şehit Ömer Halisdemir Bulvarı üzerinden protokol girişi tabir ettiğimiz yerden giriş yapılıyor. Girişi 2017 yılında plaka okuma sistemiyle donattık Araçlar bu sisteme tabi olarak giriyorlar. 25 dakika kaldıklarında ücret ödemiyorlar, 25 dakika sonra 5 TL ücret şeklinde ücretlendiriliyor. Biz hakikaten burada Gaziantep'in halkının güvenliği çabası içerisindeyiz. Kolay değil 17-18 yıllık bir tabuyu yıktık. Otobüs kapısından insanların giriş çıkışını araçların giriş çıkışını yasakladık. Zoru başardık. Yüzde 95 oranında araç girişi, yüzde 65-70 oranında da yaya girişini engellemiş olduk. Çok zorlandık hala da zorlanıyoruz" diye konuştu. Meral KINACILAR

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum