1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. OSBÜK şehrimizde
OSBÜK şehrimizde

OSBÜK şehrimizde

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu Yönetim Kurulu toplantısı Gaziantep’te gerçekleştirildi. OSBÜK Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Nakıboğlu ve Yönetim...

A+A-

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu Yönetim Kurulu toplantısı Gaziantep’te gerçekleştirildi. OSBÜK Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Nakıboğlu ve Yönetim Kurulu üyeleri, 3 günlük program dahilinde ilk gün Gaziantep OSB'nin yeni Başkanı Deniz Köken'i ziyaret etti. Nakıboğlu, Organize Sanayi Bölgelerinde bugün 50 bin sanayi tesisinin olduğunu ve 1 milyon 700 binden fazla kişiye istihdam sağlandığını, 5 yıl içerisinde bu rakamın 3 milyona ulaşacağının öngörüldüğünü söyledi. 

ÇÖZÜM ÖNERİLERİ KONUŞULDU

Programın son gününde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Sanayi Bölgeleri Genel Müdürlüğü Mekansal Planlama Daire Başkanı Hamit Akkaya’nın da katılımlarıyla Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan illerimizdeki yirmi OSB’den ellinin üzerinde OSB başkan ve yöneticilerinin katıldığı istişare toplantısında, OSB’lerin ortak sorunları ve çözüm önerileri konuşuldu. 

OSB'LERİN ROLÜ BÜYÜK 

Büyük Türkiye hayalimizin gerçekleşmesindeki en önemli rolü yine OSB’lerin üstleneceğini söyleyen OSBÜK Başkanı Cahit Nakıboğlu, “Bizler de sizler gibi sanayicileriz ve sanayileşmenin ülkemiz için nedenli önemli olduğunun farkındayız. Sanayiciler sadece ülke ekonomisine ve istihdamına katkı sağlamıyor, aynı zamanda ülkesinin geleceğinin oluşmasına da büyük ölçüde etki ediyor. 1961 yılında Bursa’dan başlayarak Anadolu ya dalga dalga yayılan OSB’ler; bir zamanlar iğneden ipliğe her şeyin ithal edildiği tüketen Türkiye’nin, üreten Türkiye olması hayalini bu gün gerçekleştirerek ülkemiz ekonomisini en büyük 20 ülke arasına yükseltmiştir. 21. Yüzyıla Türk damgasını vuracak Büyük Türkiye hayalimizin gerçekleşmesinde ki en önemli rolü yine OSB’ler üstlenecektir” ifadelerini kulandı.

GAZİANTEP OSB BÜYÜK BİR DEĞER

OSB’lerin artık ülke ekonomisinin, ülke istihdamının en önemli unsurlarından biri haline geldiğine değinen Başkan Nakıboğlu; “Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi gibi altyapı ve üstyapı sorunlarını çözmüş, sanayicisine daha iyi hizmet vermek için birçok proje gerçekleştirmiş ve gerçekleştirmeye devam eden, aynı zamanda diğer OSB’lere örnek oluşturabilecek projeler üretebilen bir OSB’nin Gaziantep’te bulunması, hem Güneydoğu Anadolu Bölgesi hem de ülkemiz için büyük bir değer olduğuna inanıyorum” diye konuştu.

YERLİKAYA’YI VE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİ ZİYARET ETTİ

Cahit Nakıboğlu başkanlığındaki OSBÜK heyeti, Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya’yı ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Osman Toprak’ı makamlarında ziyaret etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Ali Yerlikaya, OSBÜK’ün ekonomi ve iş dünyasında önemli bir yeri olduğunu belirtirken, ciddi başarılara imza atan kuruluşun faaliyetleri hakkında Başkan Nakıboğlu ve üyelerinden bilgi aldı.

OKUL VE FABRİKA GEZİLERİ YAPILDI

OSBÜK Yönetim Kurulu Üyeleri ve Bölge Müdürleri Komisyon üyeleri Gaziantep OSB’de yer alan Özel Gaziantep OSB Anadolu Teknik Lisesi ile Gaziantep OSB Kreş ve Gündüz Bakım Evi gezilerini gerçekleştirdi. OSB’de bulunan halı fabrikası üretim tesislerini de gezen heyet tesis yetkililerinden işleyiş hakkında bilgiler aldı. HABER MERKEZİ

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.