1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. OSB yolunda işkence
OSB yolunda işkence

OSB yolunda işkence

Yol genişletme çalışmaları devam eden Organize Yolu'nda trafik yoğunluğu vatandaşları çileden çıkarıyor.

A+A-

Karayollarının yaptığı yol çalışmasının çok ağır gitmesi ve aylardır sürücüler ile OSB çalışanlarının perişan olmasına kimse çözüm bulamıyor. Vatandaşlar yetkililerin duyarsız kalması sonucu, çareyi sosyal medyadan Ökkeş Özekşi'ye şikayette buldular. Bunun yanısıra Mimarlar Odası Başkanı Özgür Girişken ile TMMOB Gaziantep İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri, İMO Gaziantep Şube Sekreter Yönetim Kurulu Üyesi Burkay Güçyetmez, ulaşım sorunundaki bu sorunla ilgili görüş bildirdiler.

NERELERDE KİLİTLENME YAŞANIYOR

Vatandaşlar çektikleri çileyi sosyal medyadan Gazetemiz Yönetim Kurulu Başkanı Ökkeş Özekşi'ye ileten vatandaşlar, "Şu trafiği yaratmak bir başarı bir yol nasıl bitmez yazık ya 2-3 km kuyruk var" dedi. Öte yandan tek trafik yoğunluğunun yaşandığı yer OSB yolu değil. Topçuoğlu Caddesi'ndeki Gölgelik kavşağında da sabah ve akşam saatlerinde çile büyük. TMMOB Gaziantep İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri, Burkay Güçyetmez, trafik sorununun her geçen gün arttığını dile getirerek, "Döner kavşak hareket önceliği kuralları da bilinmiyor maalesef. Trafik sorunu sadece yol kapasitesi, araç sayısı, nüfus sorunu,eğitim sorunu değil bir anlayış sorunu ve en çok da kültür sorunudur" derken, Mimarlar Odası Başkanı Özgür Girişken ise, "Yolları genişleterek, kavşak düzenlemesi yaparak sorun çözülmüyor. Bu işin çözümü, toplu taşımanın güçlendirilmesi, her çocuğun kendi mahallesindeki okula gitmesi ve bir nebze Metro'nun hayata geçmesiyle olur" dedi.

YETKİLİLER HİÇ Mİ BU YOLLARDAN GEÇMEZ

Yetkililere seslerini duyurmak isteyen vatandaşlar çektikleri sıkıntıları sosyal medyadan  Ökkeş Özekşi'ye aktararak çözüm arıyor. Alper Kaynak adlı vatandaş Özekşi'ye "Bu OSB yolunun hali ne olacak? 2 km'den fazla kuyruk var çevre yolunda. Çalışmayan yol yapıp övünmek çok garip değil mi?" diye sorarken, İbrahim Yılmazkaya, "Her sabah, her akşam yeter ya organize yolundan çektiğimiz 2 km kuyruk var yetkililer hiç mi bu yollardan geçmez" dedi. Sinan adlı kullanıcı, "45 dakikada Çevre yolundan, İpek yoluna geçebildik" derken, Alper Kaynak adlı bir başka vatandaş,"OSB  yolunun hali ne olacak? 2 km'den fazla kuyruk var çevreyolunda. Çalışmayan yol yapıp övünmek çok garip değil mi?" dedi. Ömer Humanızlı ise,"Şu trafiği yaratmak bir başarı bir yol nasıl bitmez yazık ya 2-3 km kuyruk var" diye tepkisini dile getirdi.

ÖZEKŞİ:YAZMAKTAN BIKMAYACAĞIM

Özekşi de,"5 dakikalık yolun 45 dakikaya uzatılmasına sebep olanlar utansın..Gaziantep'i yöneten ve temsil edenler vatandaşın OSB yolundaki çilesini yaşamadıkları sürece bu işkence devam eder. Maalesef Gaziantepliler buna layık değil,ama vatandaşı anlayan sayısı yok denecek kadar az. Ben yazmaktan bıkmayacağım, pes etmeyeceğim. Ama Gaziantep OSB'den bir Allah'ın kulu da tek kelime etsin be kardeşim bu işkenceye." dedi. 

GÜÇYETMEZ:DÖNER KAVŞAK KURALLARI BİLİNMİYOR

OSB yolundaki trafik yoğunluğunun yanısıra Topçuoğlu Caddesi'ndeki Gölgelik döner kavşağındaki trafik sıkışıklığı da sosyal medyada gündeme getirildi. TMMOB Gaziantep İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri, İMO Gaziantep Şube Sekreter Yönetim Kurulu Üyesi Burkay Güçyetmez, trafik sorununun her geçen gün arttığını dile getirerek, "Döner kavşak hareket önceliği kuralları da bilinmiyor maalesef. Trafik sorunu sadece yol kapasitesi, araç sayısı, nüfus sorunu,eğitim sorunu değil bir anlayış sorunu ve en çok da kültür sorunudur" dedi. 'Şehir içi olması gerekmiyor trafik her yerde aynı' diyen Burkay Güçyetmez, "Trafikte her yerde sıkıntı var. Ucu olmayan şehir. Naci Topçuoğlu caddesindeki döner kavşak tıkanıyor. Orası yeni çevre yolunun olduğu yer. Sabah ve akşam saatlerinde kilitleniyor kapasiteyi de kaldırmıyor. Döner kavşağın kültürünü bilende yok" diye konuştu.

GİRİŞKEN:NEREDEN TUTSANIZ ELİNİZDE KALIYOR

Mimarlar Odası Başkanı Özgür Girişken de, trafik sorununun her geçen gün artarak büyük bir sorun olarak tekrar tekrar karşımıza çıktığını belirterek, "Sadece Naci Topçuoğlu kavşağı değil, şehrin her noktasında nereden tutsanız elinizde kalıyor. Çevre yolu geldiğinde bir daha trafik sorunu olmayacağı söyleniyordu. Tam çıkıştaki kavşağa bir bakın oradan dönüp Doğa koleji yönüne gidecekler, diğer yöne gidecekler ama gidemiyorlar, tıklım tıklım. Yani kavşak düzenlemesi, çevre yolu bir çare olmuş değil.Sabah, akşam trafiğini kaldırmıyor" dedi. Yolları genişleterek, kavşak düzenlemesi yaparak sorun çözülmüyor. Bu denendi görüldü. Bu işin çözümü toplu taşamayı güçlendirmekle, her çocuğun kendi mahallesinde, okula yürüme mesafesinde eğitim ihtiyacının karşılanmasıyla çözülür. Organize Başpınar yolu üzerinde yol genişletme çalışması bitsede sorunlara çözüm olacağını düşünmüyorum. Belki Metro hayata geçerse bir nebze soruna çare olur, belirgin bir iyileşme sağlanabilir"diye konuştu. Meral KINACILAR

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum