1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. ORTAK PROJEYE ADIM ADIM
ORTAK PROJEYE ADIM ADIM

ORTAK PROJEYE ADIM ADIM

İnşaat Mühendisleri Odası Kilis'e çıkarma yaptı. Oda, Kilis Belediyesi ve 7 Aralık Üniversitesi'yle ortak projeler yapacak.

A+A-

İnşaat Mühendisleri Odası başkan ve yönetim kurulu üyeleri Kilis Belediyesi ve 7 Aralık Üniversitesini ziyaret ederek ortak projeleri masaya yatırdı. Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara ile yapılan görüşmede, özellikle belediyelerin proje kontrolünde yaşadıkları sıkıntıları gidermek amacıyla İnşaat Mühendisleri Odası ile belediyenin işbirliği yapması konusunda görüş birliğine varıldı. 7 Aralık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Doğan Karaçoşkun ile yapılan görüşmeler neticesinde ise üniversitede okuyan mühendislik bölümü öğrencilerinin mesleğe hazırlanması konusunda işbirliği yapılmasına karar verildi.

SEKTÖRÜ KONUŞTULAR

İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Gökhan Çeliktürk ve yönetim kurulu üyeleri Kilis ilinde incelemelerde bulundular. Kilis’te görev yapan mühendislerin yaşadığı sorunlar ve bölgesel sıkıntılar masaya yatırılarak çözümleri konusunda görüş alış verişinde bulundular. Gökhan Çeliktürk ve Yönetim Kurulu üyeleri Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara’yı ziyaret ederek inşaat mühendislerinin ve inşaat sektörünün yaşadığı sıkıntılar dile getirdiler.

PRENSİPTE ANLAŞMA YAPILDI

Statik projelerin kontrolünde yaşanan sıkıntıların ortadan kaldırılması ve standart hale getirilmesi, proje kontrollerindeki sıkıntıların giderilebilmesi için işbirliği yapılması konusunda prensipte anlaşma sağladılar. Konuyla ilgili olarak bilgi veren İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Gökhan Çeliktürk şöyle dedi “ Kilis Belediyesi, Oğuzeli, Şehitkamil ve Şahinbey ilçe belediyelerinin proje kontrolünde yaşadıkları sıkıntıların ortadan kaldırılması amacıyla statik uygulamalarda ortak proje olsun istiyoruz. Bu konuda çalışmalar yapıyoruz ve bir kitapçık hazırlayarak bunu yayınlayacağız. Böylelikle ortak bir proje kontrolü üzerinde anlaşmış olacağız. Kontrol eden üyelerimiz ve proje yapan üyelerimizin işini kolaylaştırmış olacağız. Proje kontrollerinde sıkıntılar asgariye indirilecektir. Ayrıca Kilis ilimiz Suriye’den gelen göç dolayısıyla yaşadığı sıkıntıları da masaya yatırdık ve yaşanılan sorunların giderilebilmesi için ortak projeler yapmaya karar verdik. Biz oda olarak tüm imkanlarımızı seferber edeceğiz. Kilis belediyemize her türlü katkıyı sunmaya hazırız”

REKTÖRE DE ZİYARET

Öte yandan İnşaat Mühendisleri Odası Gaziantep yönetim kurulu göreve yeni başlayan Kilis 7 Aralık Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun’u ziyaret etti. Ziyarette İnşaat Mühendisleri Odası ve Üniversite arasındaki ilişkileri geliştirmek, Üniversitenin İnşaat mühendisleri bölümünde okuyan öğrencilerin eğitimi, gelişimi ve sorunları hakkında bilgi alışverişinde bulundular. HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.