1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. ÖNEMLİ KARAR
ÖNEMLİ KARAR

ÖNEMLİ KARAR

Kilis Polateli-Şahinbey OSB bin 303 hektar alan hazineden devir alınacak

A+A-

Kilis Valisi Mehmet Tekinarslan Başkanlığında, Kilis Polateli-Şahinbey Tekstil İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Toplantısı yapıldı.  Vali Tekinarslan başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, daha önce Bakanlıkça onaylanan hazineye ait bin 299 hektar alanın bedelsiz olarak, özel şahsa ait 4 hektarlık alanın kamulaştırılması ile toplam bin 303 hektar alanın Kilis Polateli - Şahinbey Tekstil İhtisas Organize Sanayi Bölgesi devir alınmasına karar verildi.

Ayrıca, Müteşebbis Heyetinin başkanlığına Vali Tekinarslan’ın seçildiği toplantıda Polateli OSB’de yapılacak planlamada parsel büyüklükleri konusu değerlendirildi. Polateli OSB’nin imar planlarının yapılması ve jeolojik etüd raporunun hazırlanması ile ilgili hususların da masaya yatırıldığı toplantıya Gaziantey'ten Kilis Polateli - Şahinbey Tekstil İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis üyeleri üyesi Adil Sani Konukoğlu, Mustafa Topçuoğlu, Cevdet Akınal, Mustafa Özgüler, Genel Sekreter Kürşat Göncü ile Kilis Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Mehmet Murat Sakar katıldı. Kilis Polateli - Şahinbey Tekstil İhtisas Organize Sanayi Bölgesinde devralınacak araziler ile birlikte imar tadilatının onaylanmasından sonra yatırımcılara fabrika yapılmak üzere arsa tahsisi yapılacağı bildirildi.

POLAT:  EKONOMİNİN CAN DAMARI OLACAK

AK Parti Kilis Milletvekili Reşit Polat, Kilis Polateli-Şahinbey OSB'nin bölge ekonomisini şaha kaldıracağını söyledi.  Milletvekili Polat, AK Parti iktidarı döneminde verilen sözlerin tek tek yerine getirildiğini ifade ederek, yapılacak olan Kilis Polateli-Şahinbey Tekstil İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nin hem Kilis, hem Gaziantep için önemli olduğunu ifade etti. Polat, OSB'nin bölge ekonomisini şaha kaldıracağını belirterek, "OSB ile ilgili büyük mesafeler kat edildi. OSB’nın önündeki engelleri bir bir kaldırılıyor Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımız Binali Yıldırım ve bakanlarımız Kilis Polateli-Şahinbey Tekstil İhtisas Organize Sanayi Bölgesinin faaliyete geçmesi için hem gerekli talimatları vermiş, hemde takibini yapıyorlar. Kısa süre içerisinde imar değişikliği yapıldıktan sonra arsa tahsisi yapılacak. Binlerce Kilisli hemşehrimiz bu fabrikada çalışacak. Kilis’te işsizlik kalmayacak. Ülkemiz açısından ve bölgemiz açısından Tekstil İhtisas Organize Sanayi Bölgesi çok önemli. Ekonomi şaha kalkacaktır. 2018 yılı içerisinde OSN’nın alt yapısı tamamlanmış olacak" dedi. İHA

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.