1. YAZARLAR

  2. Ökkeş Özekşi - Spor Yazıları

  3. ÖKKEŞ ÖZEKŞİ SPOR YAZISI
Ökkeş Özekşi - Spor Yazıları

Ökkeş Özekşi - Spor Yazıları

Yazarın Tüm Yazıları >

ÖKKEŞ ÖZEKŞİ SPOR YAZISI

A+A-
NİYE ?

Haftalardır yazılarımda teknik heyeti eleştiriyorum..
Daha doğrusu Rize deplasmanıyla başlayan bir dönemden beri..
Bu eleştiriler gerek teknik boyutuyla, gerek idari yönüyle kaleme alınıyor..
Hatırlarsanız Rize deplasmanıyla birlikte bir yazı yazmış, aynı zamanda konuk olarak katıldığım Kanal 27 televizyonunda söylemiş ve "Gaziantepspor'da bundan sonra çok şeyler değişecek, önceki havayı görmek imkansızlaşacak, Hele Nigris olayı bu olumsuz gidişin başlangıç miladı olacaktır" demiştim..
İzliyor ve görüyoruz..
Neler olduğunu neler yaşandığını üzülerek de olsa seyrediyoruz..
Gelelim göze çarpmayan bazı ayrıntılara...
1- Ulusal gazete ve televizyonlarda, Gaziantepspor adına bu sezonki kadar peşpeşe olumsuz haberler yayınlanmışmıydı ?
2- Gaziantep kentinin imajını sarsacak, biricik Gaziantepspor'umuzu rezil edecek haberler en taze şekliyle gündeme getirilmişmiydi ?
Peki birşey dikkatinizi çekiyormu ?
Gaziantepspor'un imajını yerle bir edecek haberleri yapan ulusal gazete ve televizyonlar, buna TRT dahil, niye son 8 maçta oldukça başarısız olan ve 3 puan toplayabilen Mesut Bakkal'ı eleştirmiyor dersiniz ?
Evet.. NİYE ?
Bunun yorumunu yapmıyor ve hepsini sizlere bırakıyorum..

MESUT BAKKAL'IN GİTMESİ NEYİ DEĞİŞTİRİR ?

Önceki gün Hisar TV'de spor konuk programına davet edildim. Yorgun ve toplantım olmasına rağmen gittim. Orada bir şeyin altını çizdim, aynısını burada da yazıyorum..
-"Yönetimde, daha doğrusu en yetkili konumdakilerde bu anlayış devam ettiği müddetçe, Mesut Bakkal'ı göndermek veya istifasını kabul etmek hiçbir işe yaramaz. Bu anlayışın yönettiği Gaziantepspor kim gelirse gelsin başarısız olmaya mahkumdur.."
Evet..
Çok net bir şey daha söyleyeceğim;
Gaziantepspor'u gerçek anlamda kimse düşünmüyor..Yani yönetim ve teknik heyet bazında.. Yönetimde bazı iyiniyetli arkadaşlar var.. Onlar her zaman olduğu kenarda bırakılmıştır..
"Bazı" derken, diğerleri için kötü niyetliler demiyorum, ama iş bilmeyen bu arkadaşlar, takımın kaderini etkileyecek yanlışlara imza atıyor.. Dahası yanlış bilgilerle hata üstüne hata yaptırılıyor..
Şimdi tekrar ediyor ve ısrarla yazıyorum..
1- Bugüne kadar Mesut Bakkal ve ekibi, sadece kendilerini düşünerek hareket etmişler, Gaziantepspor ile en küçük olumsuz gelişmelerin ulusal medyaya taşınmasında ve bu kulübün yıpranmasında önemli rol oynamışlardır..
2- Başkan İbrahim Kızıl, futbolcular ve teknik heyet başta olmak üzere herkese karşı güven kaybına uğramıştır..
3- Mevcut yönetim içerisinde uyumsuzluk had safhadadır..Cepheler belli olmaya başlamış, önemli bir grup Başkan Kızıl'a karşı gizli bir operasyon düzenleme çabasına girmiştir..
4-Böyle giderse, kenti yönetenler ve üst düzey sorumlular zamanında gerekli müdaheleler yapmazsa, bu kötü gidişe seyirci kalırsa, Gaziantepspor'un bu sezon KÜME DÜŞMESİ kaçınılmaz olacaktır..
Acı da olsa maalesef gerçek budur..

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.