1. YAZARLAR

  2. Ökkeş Özekşi - Spor Yazıları

  3. ÖKKEŞ ÖZEKŞİ SPOR YAZISI
Ökkeş Özekşi - Spor Yazıları

Ökkeş Özekşi - Spor Yazıları

Yazarın Tüm Yazıları >

ÖKKEŞ ÖZEKŞİ SPOR YAZISI

A+A-
Asıl iş bundan sonra

Evet.. Peşpeşe alınan iki galibiyetle birlikte artık hiçbir şey Kayseri maçı öncesi gibi olmayacak..
O maça kadar çeşitli oyun içinde olan ve başta İbrahim Kızıl olmak üzere, bazı kişileri yıpratma adına Gaziantepspor'a zarar vermeye çalışanlar, ortalıktan sessizce çekilecekler..
Ve hep birlikte puslu havayı bekleyecekler..
Nedir o puslu hava ?
Elbette onlara göre Gaziantepspor'un başarısız olması..
Şimdi 9 puana ulaşarak kısmen de başarılı olunduğuna göre, bazıları köşelerine çekilirken, mecburen meydanda olanlar ise "anamın adı DÖNDÜ" oyununu tekrar sahneye koydular..
Baktılar pabuç pahalı, takım iyi gidiyor, önce acımasız şekilde saldırdıkları ve hakaret üstüne hakaret ettikleri teknik direktörü yağlayıp ballamaya başladılar..
Hakaretlerinin bir parçası olan Menejer üzerinde oynadıkları oyunu, attıkları iftiraları bir kenara bırakıp, O'nun içinde müthiş dönüş yaptılar..
Şimdi sıra Başkan İbrahim Kızıl'da.. Düne kadar Kızıl'ı yıpratma, yıkma ve yeni bir yönetim oluşturma senaryolarının içinde olanlar, hiç merak etmeyin Oftaş galibiyetinden sonra O'na da dönüş yapacaklardır..
Yani anlayacağınız, Kayseri ve Oftaş galibiyetleriyle, tıpkı Kayseri maçından sonra yazdığım gibi dosyalar rafa, savaş baltaları toprağa gömüldü..
İşte asıl iş de bundan sonra başlıyor..
Bu görev de İbrahim Kızıl'a düşüyor..
Başkanlığa geldiği günden beri, etrafına aldığı ve büyük yetkiler verdiği kişiler tarafından sürekli yanlışlar yaptırılan ve kendisi de bu yanlışın içerisinde yer alan İbrahim Kızıl, bundan sonra farklı bir yol izlemek zorundadır..
Zor duruma düştüğünde karşısında olanlar, oyunlar oynayan ve kuyusunu kazmak için büyük çaba sarfedenleri zaten biliyor..
Benim söyleyeceklerim onlar değil..
Çünkü artık Sayın Kızıl, kimlerin ne yaptığını ve ne olduklarını gördü..
Bundan sonra önüne iyi bakması, düne kadar ihmal ettiği, ama kendisi için çok önemli olan resmi- özel tüm ilişkilerine çekidüzen vermesi gerekmektedir..
Eğer bunu yaparsa, tabii ince eleyip doğru ve dikkatli adımlar atar, çevresindekileri kamuoyunun kabul göstereceği isimlerden oluşturursa, kentte Gaziantepspor üzerine yönelik ilgi ve kenetlenmeye önemli bir ışık tutacaktır..
İşte o ışık, tünelin ucundaki ışıktır.. Ama oraya varana kadar bu ışığı İbrahim Kızıl'ın giderek büyütmesi ve Gaziantepspor'u tünelden sıkıntı yaşatmadan iyice aydınlığa çıkarması gerekiyor.. Yanlış adım atar, hata yaparsa, şimdi rafa kaldırılan dosyalar, toprağa gömülen baltalar ve şimdi maske takarak sahte yüzlerle gülümseyenler, gerçek suratlarını gösterecektir..
Bütün iş İbrahim Kızıl'ın bundan sonraki hareketlerine, davranışlarına ve uygulamalarına kalıyor..
Bekleyip göreceğiz.. Geçmişte çok şeyler yaşadık, çok şeyler gördük..
Umarım bundan sonra hata yapmaz...

Not: Kim temas etti kimin hayata geçirtti bilmiyorum. Ancak yukarıda anlatmaya çalıştığım şeyler işte bunun öncü belgesi gibi.. Aymerkezin başlattığı ve diger kurum ve kuruluşları etkileyebileceği bu teşebbüsün sayısının çoğalacağı gereğini göz önünde bulundurmakta yarar vardır..Yeterki iyi ilişkiler kurulsun..

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.