1. YAZARLAR

  2. Ökkeş Özekşi - Spor Yazıları

  3. ÖKKEŞ ÖZEKŞİ SPOR YAZISI
Ökkeş Özekşi - Spor Yazıları

Ökkeş Özekşi - Spor Yazıları

Yazarın Tüm Yazıları >

ÖKKEŞ ÖZEKŞİ SPOR YAZISI

A+A-
Gaziantepspor can derdinde bazıları başka dertte !..

Yarın önemlinin de önemlisi bir maç oynanacak..
Aslında her maç önemlidir ama bu maçın önemi daha da büyüktür..
Söz konusu Kayserispor maçında alınacak skor hem teknik adamların hemde Başkan İbrahim Kızıl'ın ya derin bir nefes almasını sağlayacak, yada iki kesimi de büyük sıkıntılara sokacak..
Bu kadar kesin çizgilere sokulan karşılaşma, aslında Gaziantepspor'un rahat nefes almasını istemeyenlerin bir çabası sonucu, biraz da kendiliğinden gelişen saçma sapan işlerin ürünüdür.. Görünen o ki, azıcık sıkıntı yaşasalar da, bunu çok fazla dert etmeyen ve birinci derece sorun olarak görmeyen futbolcular dışında, basının bir kesimi dahil, eski yeni bazı yöneticiler, biraz Sayın Mesut Bakkal'ın baz çevrelerle samimiyete dayalı, ama frensiz konuşmaları, spor kamuoyunda karışık bir Gaziantepspor portresi çizmeye yetiyor ve artıyor bile..
Bakın yarın Kayserispor maçı var, ama düne kadar hatta belki bugün de devam edecek yabancı futbolcular yüzünden, Gaziantepspor kargaşa içine sürükleniyor..
Ben çok iyi biliyorum ki, Celal Doğan sonrası dönemin yabancı futbolcu alım, satım, transfer işlemleri, FİFA ve UEFA ilişkileri, yazışmalar, menejerlerle irtibat, parasal konular dahil bu işin tek sorumlu kişisi Bülent Mamatoğlu'dur..
Ama O Bülent Mamatoğlu, aynı özgürlüğe ve tek yetkili gibi davranmaya, ne Celal Doğan nede Asım Atmaz karşısında sahip değildi..
Çok net olarak söylüyebilirim; İbrahim Kızıl'ın özellikle yabancı futbolcularla ilgisi de, bilgisi de kesinlikle yoktur. O'na, çok inandığı ve herşeyini güvendiği Bülent Mamatoğlu ne söylerlerse inanır ve peki derdi..
O dönemde duyduğumda kendilerini sadece Tarık El Taib olayında uyarmaya çalıştım ve "yapmayın yazık edersiniz, gönderecekseniz bile hesaplı kitaplı davranın, Gaziantepspor'un bu futbolcudan en az 1 milyon dolarlık kazancı olabilir, asmayın kesmeyin, yoketmeyin" dedim, ancak bu uyarım bile o zamanlarda Bülent Mamatoğlu tarafından çarpıtıldı ve hakkımda dedikodu yaptı..
Sonunda takımda otorite sağlama adına kelle isteyen Samet Aybaba dahil, İbrahim Kızıl'ın kafasını girdiler ve allem kullem edip Tarık'ı göndererek Gaziantepspor'u en az 1 milyon dolar zarara soktukları gibi, birde FİFA'da UEFA'da rezil olundu...
Bu konularda yazacak çizecek o kadar çok şey varki, hangisini yazayım bende şaşırdım.. Bakın yine söylüyorum yarın Kayserispor maçı var ve ben dahil herkes nelerle uğraşıyor..
Taraftarın kafası karıştırıldığına göre, futbolcunun kafası daha da karışık olacak elbette..
Mesut Hoca için belki başarısız sonuçtan sonra bahaneler hazır olabilir..
Ama iyi teknik adamlar, bu işi iyi bilenler, kriz veya sıkıntılı dönemlerde bunları ekibine yansıtmayan, içerdeki sorunları da dışarıya çıkartmayıp, herkesin kafasında soru işareti bırakmayanlardır.
Yarın Mesut Hoca'nın kriz veya sıkıntı dönemlerinde neler yapabileceğini göreceğiz..
Kayserispor iyi bir ekip. Tolunay Kafkas'ın başarısını takdirde izliyoruz.. Ama Mesut hoca'nın da artık birşeylerini görmek istiyoruz... Buna da hakkımız olsa gerek.. Sayın Bakkal'dan mazaret değil, başarı üretmesini bekliyoruz.. Kadroya baktığımızda buna hakkımız olduğunu düşünüyoruz..
Bu arada gözümüz maçın hakemine olacak..
Futbolun içinden gelen ve yorum yapan birisi olarak, gözümüz Cem Deda'da olacak.. Bakalım bazı çevrelerin bize söyledikleri ne kadar doğru çıkacak, ne kadar yanlış olacak, Kayserispor maçında bunu göreceğiz..
Son sözüm ise futbolculara..
Lütfen söylenenlere, konuşulanlara ve yazılanlara kulağınızı tıkayın.. Bu maç bu kent ve süper ligdeki takımı Gaziantepspor'u temsil eden sizler için çok önem taşıyor..
Ben Kayserispor'u yeneceğinize inanıyorum, sizlerde inandığınız takdirde sahadan galibiyetle ayrılacağımız kesindir..
Taraftarı hiç merak etmeyin sizlere 90 dakika boyunca desteğini verecektir. Yeterki sahada siz kendinize yakışanı yapın..

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.