1. YAZARLAR

  2. Ökkeş Özekşi - Spor Yazıları

  3. ÖKKEŞ ÖZEKŞİ SPOR YAZISI
Ökkeş Özekşi - Spor Yazıları

Ökkeş Özekşi - Spor Yazıları

Yazarın Tüm Yazıları >

ÖKKEŞ ÖZEKŞİ SPOR YAZISI

A+A-
Önemli olan lig maçları

-"Umarım Bursa sonrasına dönmeyiz !"
Evet..Bunu Ankaraspor maçından sonra Sakıp hocamın köşe yazısını tamamlamasından sonra söyledim..
Niye söyledim; isterseniz hatırlatayım..
Biliyorsunuz sezon öncesi son hazırlık maçlarını Bursa turnuvasında oynayan Gaziantepspor'u iki maçta çıplak gözle izlemiştim..
Ve özellikle Bursaspor maçının ikinci yarısında sergilenen oyundan sonra, 3-1**lik skorla kazandığımız maçın arkasından, Gaziantepspor'un böyle oynadığı takdirde ligde başarılı olacağını ifade etmiştim..
Ama o oyunu ne Kasımpaşa, ne Fenerbahçe nede Beşiktaş maçlarında görememiştim.. Lige verilen aranın ilaç gibi olacağını ve toparlanma sürecinin iyi geçeceğini düşündüğümüz Ankara'daki turnuva, Gaziantepspor için iyi bir fırsattı..
Biz, Ankara'daki turnuvaya gidemeyince, tecrübesine ve bilgisine saygı duyduğum ve Gaziantepli olarak her zaman başarısını takdir ettiğimiz Sakıp Özberk'e yorumlatmayı planladık..
Bundaki amacımız, birinci planda sizlere her zaman olduğu gibi doğru bilgileri aktarmak, uzman gözüyle de takımımızın ne durumda olduğunu göstermek, ikincisinde ve en önemlisi ise bunları futbolu bilen ve bu işin duayeni olan bir teknik adamdan öğrenmenizi sağlamaktı..
Hatırlatmada yarar görüyorum, Gaziantepspor'un en başarılı dönemleri Sakıp Özberk zamanında olmuş, ilk kez Avrupa'ya O'nunla gitmiş, ilk kez şampiyonluğa O'nunla yaklaşmıştık..

TAKIM OYUNU BAŞARININ İŞARETİ SAYILIR

Nitekim bu tecrübeli spor adamının yorumları büyük ilgi gördü.. Bundan sonra sık sık görüşlerine başvuracak ve Ankara'daki maçlar ile Gaziantep'e geldiğinde eğer maçlara rastlarsa gazetemizde yorumlatacağız..
Evet bu kısa ayrıntıdan sonra gelelim söyleyeceklerime..
Sakıp Hocama söylediğim gibi "Gaziantepspor inşallah Bursa turnuvası sonrasına dönmez"..Çünkü Bursa turnuvasındın son maçının ikinci yarısında da mükemmeldi, Ankaraspor maçının ikinci yarısında da daha mükemmel birg örüntü sergiledi..
Aldığım bilgiler ve Sayın Özberk'in yorumlarına bakıldığında, en önemli unsur takım oyununun şekillenmeye başlamış olması..
Zaten gerek yazılarımda gereksede yaptığım konuşmalarda, bu Gaziantepspor için biraz sabır gösterilmesi gerektiğini vurguluyor ve takımın iskeletinin bozulduğunu, yeni oyuncuların adaptasyon ve uyum sorununu aştıktan sonra faydalı olabileceğini ifade ediyorum..
Ankara'da bu yolda iyi sinyaller alındığına göre, bundan sonraki maçlarda daha derli toplu bir Gaziantepspor izleyebileceğiz...Tabii bunda Mesut hocanın oyuncu tercihleri önemli rol oynayacak..

BÜYÜK ORGANİZASYONU BAŞARMAK BİLGİ, DENEYİM VE YÜREK İSTER

Tam 1.720 sporcu, antrenör ve idareci.. Dile kolay geliyor değilmi..
Ama hiçte öyle değil..
Çünkü bunların hepsini idare etmek, memnun edebilmek, yönlendirmek, ulaşımlarını sağlamak, sportif yarışmalarını ayrı tesislerde düzenleyebilmek, yatacak, yiyecek, içecek ve konaklayacak yerlerini organize edebilmek, her babayiğit'in karı değildir..
Ama bu babayiğitler Gaziantep Gençlik ve Spor il Müdürü Sayın Nuri Öcal başta olmak üzere burada çalışan ve organizasyonlarda emeği bulunan personellerdir..
Öncesi ve sonrasıyla yaklaşık 5 gün boyunca gece gündüz 1.720 sporcu ve idarecinin sorun yaşamadan Gaziantep'ten gitmesini sağlamak, bilgi ister, deneyim ister, beceri ister, yürek ister.. Gördük ki, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü teşkilatında en üstünden en altına kadar görev yapanlar, bunların hepsine sahipler..
Onlara kimse teşekkür etmeyebilir ama biz sorumluluğumuzu biliyor ve 2 GAP SPOR OYUNLARI'da emeği geçen herkese Gaziantepli olarak teşekkürü borç biliyoruz.. Bir teşekkürümüz de, öncelikle bu oyunların Gaziantep'te yapılmasını sağlayan Gençlik ve Spor Genel Müdürü Sayın Mehmet Atalay ve yardımcılarıyla yetkililerine, bu oyunlara katkıda bulunan sponsorlar olmak üzere, konaklama ve yemek konusunda destek veren resmi ve özel, tüm kurum ve kuruluşlara olacaktır..

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.