1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Öğretmenlere anlamlı kutlama
Öğretmenlere anlamlı kutlama

Öğretmenlere anlamlı kutlama

24 Kasım öğretmenler günü bir çok etkinlikle kutlandı. Belediye Başkanları öğretmenleriyle buluştu, bir çok okulda ise etkinlikler yapıldı.Büyükşehir...

A+A-

24 Kasım öğretmenler günü bir çok etkinlikle kutlandı. Belediye Başkanları öğretmenleriyle buluştu, bir çok okulda ise etkinlikler yapıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “24 Kasım Öğretmenler Günü” dolayısıyla öğretmenlere özel ajanda ve sunum kalemi hediye etti Gelecek nesilleri yetiştiren öğretmenleri unutmayan Şahin, ajandanın girişinde ülkelerin geleceği, milletlerin ve dolayısıyla insanlığın geleceğini tayin eden öğretmenleri sevgi ve saygıyla selamladı. Hazırlanan “Öğretmenler Günlüğü ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in isminin yazılı olduğu sunum kalemi” İlçe Milli Eğitim müdürlükleri kanalıyla yaklaşık 20 bin öğretmene dağıtıldı. Bu arada vefat eden öğretmenleri de unutmayan Şahin, onların mezarında Kuran’ı Kerim okutturdu. 

FADILOĞLU'NDAN ZİYARET

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Öğretmenler Günü nedeniyle ilkokul öğretmenleri ve aynı zamanda kardeş olan Seniha Can ile Sevim Şengöksel’i evlerinde ziyaret ederek öğretmenler günlerini kutladı. Ziyarette duygulu anlar yaşayan Başkan Rıdvan Fadıloğlu, “Bana emek veren tüm öğretmenlerime yürekten şükranlarımı sunuyorum” dedi. Ulus Mahallesinde oturan kardeş emekli öğretmenler Seniha Can ile Sevim Şengöksel, karşılarında öğrencisi olan Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’nu görünce duygulu anlar yaşadılar. Başkan Fadıloğlu, Cemil Karslıgil İlkokulunda 1.-2. ve 3’cü sınıf öğretmeni Seniha Can ile 4. ve 5’inci Sınıf öğretmeni Sevim Şengöksel’in ellerini öperek, çiçek takdim etti. Öğretmenleriyle karşılıklı sohbet etme imkanı bulan Başkan Fadıloğlu, eski günlerini öğretmenleriyle tekrar yaşadı.  BÜLTEN

TAHMAZOĞLU OKULA GİTTİ

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle, mezun olduğu Ahmet Çelebi İlkokulu’nu ziyaret etti. Okul yönetimi ziyaret sırasında Başkan Tahmazoğlu’na sürpriz yaparak eğitim gördüğü sırada okulda Müdür Yardımcısı olan Mustafa Bayhan’ı karşısına çıkardı. Yıllardır görmediği öğretmeninin elini öpen Başkan Tahmazoğlu öğretmenine hediye takdim etti. 

OKUL YÖNETİMİNDEN SÜRPRİZ 

Başkan Tahmazoğlu, ilkokul eğitimini aldığı Ahmet Çelebi İlkokulu’nu da ziyaret ederek buradaki öğretmenlerin de öğretmenler gününü kutladı. Okul yönetimi ise Başkan Tahmazoğlu’nun, okulda eğitim gördüğü zamanda Müdür Yardımcısı olan Mustafa Bayhan’ı okula davet ederek sürpriz yaptı.  Karşısında yıllardır görmediği eski öğretmenini görünce şaşıran Başkan Tahmazoğlu, hemen öğretmeninin elini öperek Öğretmenler Gününü kutladı. Bayhan’a yanında getirdiği bakır işlemeli kahve fincanı takımını ve çiçeği hediye eden Tahmazoğlu’na öğretmeni ise cebinden çıkardığı kalemi hediye etti. 

MEDİCALPARK HASTANESİ ÖĞRETMENLERİ UNUTMADI

Gaziantep Medicalpark Hastanesi olarak, 24 Kasım Öğretmenler gününde 2013-2014 eğitim ve öğrenim yılında yılın En Değerli Okulu seçilen Kanuni Sultan Süleyman Teknik ve  Endüstri Meslek Lisesini ziyaret ederek öğretmenler gününü kutladı. Yapılan kutlamanın ardından Okul Müdürü Hasan Hüseyin Özbey, ziyaretlerinden dolayı Gaziantep Medicalpark Hastanesi temsilcilerine teşekkür ederek hatıra fotoğrafı çektirdi. 

ŞEKER'DEN KUTLAMA

CHP Gaziantep Milletvekili Dr. Mehmet Şeker 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yayımladığı mesajında “Atatürk’e ‘Başöğretmen’ unvanı verilişinin 86’ıncı ve 24 Kasım’ın Öğretmenler Günü olarak kutlanmaya başlanmasının 33’ncü yılında tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler gününü kutluyorum” dedi. 24 Kasım’ın sadece kutlama mesajlarının yayınladığı değil, öğretmenlik mesleğinin ve eğitim sisteminin sorunlarına çözüm üretildiği bir gün olması gerektiğine vurgu yapan Şeker şöyle konuştu: “Bugün ülkemizde atanamayan ve iş güvencesi olmadan çalışan yüzbinlerce öğretmenin olması, son 10 yılda eğitim emekçilerinin gittikçe fakirleşmeleri, OECD ülkeleri arasında en fazla çalışan grubu Türkiye’deki öğretmenlerin oluşturması gibi kronikleşmiş sorunlar bulunmaktadır. Çocuklarımızın mimarı, aydınlık yarınların baş aktörü öğretmenlerimizin huzur içinde ve hak ettikleri refah düzeyinde çalışmaları için bunların acilen çözümlenmesi gerekmektedir. Ancak bu şekilde 24 Kasım’lar gereği gibi kutlanabilecektir.” Şeker açıklamasına şu sözlerle son verdi: “Başöğretmenimiz Ulu Önder Atatürk’ü ve mesleğini yaparken hayatını kaybeden tüm eğitim şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyor, şu anda görevleri başında olan öğretmenlerimize başarılar diliyor, öğretmenler gününü bir kez daha kutluyorum.” LEYLA ÖZEKŞİ POLAT

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.