1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Nuri Pazarbaşı sakinleri çözüm istiyor
Nuri Pazarbaşı sakinleri çözüm istiyor

Nuri Pazarbaşı sakinleri çözüm istiyor

Gaziantep Nuri Pazarbaşı Mahallesi’nde yaşanan elektrik kesintiler vatandaşı canından bezdirdi.  Sık sık yaşanan elektrik kesintileri yüzünden elektronik...

A+A-

Gaziantep Nuri Pazarbaşı Mahallesi’nde yaşanan elektrik kesintiler vatandaşı canından bezdirdi.  Sık sık yaşanan elektrik kesintileri yüzünden elektronik malzemeleri bozulan vatandaşlar duruma isyan etti. Duruma tepki gösteren mahalle muhtarı ve vatandaşlar, “Tedaş’a ne kadar başvuru yapsak da geri dönüş olmuyor” diye isyan etti.

 

Sık sık elektirik kesintilerinin olduğu mahallede yaşayanlar  Tedaş’ın bu duruma bir çözüm bulmasını istiyor. Vatandaşlar, “ Bizim elektrik sorunumuz Tedaş’ın özelleşmesiyle başladı. Mahallemizde yaşanan kesintiler sonucunda çoğu vatandaşımızın elektronik eşyası bozuldu yada zarar gördü. Tedaş’a nekadar başvuru yapsak hiçbir geri dönüş olmuyor. Bizimde televizyonumuz yandı. Kesintilerin biran önce bitmesini istiyoruz.  Sürekli aynı proplemlerle karşılaşıyoruz. Bir kombinin bize maliyeti 2 bin TL şuanda bizim maddi durumumuz kaldırmadığı için kombimizi tamir ettiremiyoruz, tamir ettirsekte aynı durum yaşanıyor” dediler. 

 

AHMET  ÇEVİK (NURİ PAZARBAŞI 

 MAHALLE MUHTARI)

 

“ELEKTRİK SORUNUMUZ  TEDAŞ’IN 

ÖZELLEŞMESİYLE BAŞLADI”

 

“Bizim elektrik sorunumuz Tedaş’ın özelleşmesiyle başladı. Tedaş yetkilileri bize sürekli arıza var diye elektrikleri kesiyor. Kesintiler genelde herkesin evde olduğu akşam üstü 6,7  saatlerinde oluyor 3,4 saatde elektirikler gelmiyor. Kesintiler yalnızca bizim mahallemizlede sınırlı kalmıyor Çamlıca, Sakarya, Kurbanbaba mahallelerindede bu kesintilere sık sık rastlanıyor. 

 Mahallemizde kayıp kaçak oranıda çok az bu kesintiler neden bizim mahallerimizde yoğun şekilde yaşanıyor bilmiyoruz. Şahinbey Belediyesinde Tedaş yetkilileriyle bir toplantı yaptık artık elektrikle ilgili bütün proplemlerimizi aktarıp çözülmesi için bize bir numara verildi. Numarayı ne zaman arasak ya meşgul yada bizim telefonlarımıza çıkmıyorlar böyle olunca biz zor durumda kalıyoruz mahalleli ilk başvuru noktası olarak Muhtarı biliyor en ufak kesintide bize şikayete geliyorlar. Mahallemizde yaşanan kesintiler sonucunda çoğu vatandaşımızın elektronik eşyası bozuldu yada zarar gördü.

 Elektrik faturalarımız çok yüksek geliyor bunun bir nedeni bakım ücretlerini bizden kesiyorlar bir nedenide faturayı artık çok geç yazmaya başladılar, 40 günlük fatura kesiyorlar evlere. 

Sokaklarımızın 5 tanesinin lambası yanmıyor 1.5 aydan  beri Tedaş’a söylüyoruz yapmıyorlar en yakın örnek benim büromun yanındaki elektrik lambası yanmıyor söylesek de bir çözüm bulamıyorlar.” 

 

HANİFİ DURAN 

(SAKARYA MAHALLE MUHTARI)

 

“TEDAŞ’A NE KADAR BAŞVURU

 YAPSAK GERİ DÖNÜŞ OLMUYOR”

 

“Tedaş özelleşti özelleşeli bizim elektrik sorunlarımız çoğalmaya  başladı. Benim bu mahallede evim var sık sık elektrikler kesiliyor geldiğinde ise voltaj ya yüksek geliyor yada alçak geliyor bununla birlikte ya evimizdeki bütün elektronik eşyalar yanıyor. Tedaş’a ne kadar başvuru yapsak hiçbir geri dönüş olmuyor. Evlerden kiminin kombisi yandı, televizyonu, çamaşır makinesi, uydusu yandı yetkililerin bu duruma biran önce bir çözüm bulmasını istiyorum.”

 

FATMA YETİMOĞLU ( MAHALLELİ)

 

“BİZİMDE TELEVİZYONUMUZ YANDI”

 

“Cumartesi günü yaşanan elektrik kesintisinden sonra mahallemizde bulunan çoğu evin elektronik aksamı yandı . 

 

Bizimde televizyonumuz ve kombimiz yandı. Yetkililerimizin bu duruma biran önce bir çözüm bulmasını istiyorum.”

 

NURTEN AKKUŞ (MAHALLELİ)

 

“KESİNTİLER YÜZÜNDEN 

ÇOK SIKINTI ÇEKİYORUZ”

 

“Ayın 13’ünde yaşanan elektrik kesintisi nedeniyle  fişde olan bütün elektronik eşyalarımız zarar gördü, patladı. Bu ürünler Televizyon, bilgisayar, iki tane şarz aleti, şofben ve elektrikli battaniye. Bunlardan birtanesi bile artık çalışmıyor evimde nerden baksanız 2,3 bin TL’lik zarar var. Mahallemizin ya elektrik hatları eski yada elektiriğe herkes yüklenince bu yükü kaldırmıyor trafolar elektrikler gittiğinde yalnız evdeki elektronik eşyalarımız bozulmadı. Trafolardan da ateş çıktı. Evimizin içinde çok korktuk. İki çocuğum üniversitede okuyor kesintiler yüzünden çok sıkıntı çekiyoruz. Hükümetimize oy verdik lakin karşılığını alamadık. Kesintilerin biran önce bitmesini istiyoruz.”  

 

FATMA TAŞKIRAN (MAHALLELİ)

 

“SÜREKLİ AYNI PROBLEMLERLE

 KARŞILAŞIYORUZ”

 

“Sürekli aynı problemlerle karşılaşıyoruz. Burada sürekli elektrikler gelip gidiyor geldiğindeyse voltaj ya düşük veriliyor yada yüksek veriliyor elektronik eşyalarımızın çoğu yandı, lamba yerlerimizden 

 

duman çıktı. Çamaşır makinemiz bozuldu. Elektrik trafolarımız eski yenilenmedi yetkililerimizden bu açıdan bir yardım istiyoruz.”

 

UĞUR MASLAK (MAHALLELİ)

 

“İKİ GÜNDÜR AİLEMLE BİRLİKTE 

SOĞUKTA KALIYORUZ”

 

“Yaşanan bu elektrrik kesintileri yüzünden kombimiz yandı. İki gündür ailemle birlikte soğukta kalıyoruz. Bir kombinin bize maliyeti 2 bin TL şuanda bizim maddi durumumuz kaldırmadığı için kombimizi tamir ettiremiyoruz, tamir ettirsek de aynı durum yaşanıyor. Tedaş’a mağduriyetimizi anlatan bir dilekçe yazdık ve bu durumla ilgilenmelerini bekliyoruz. Semtimizde yağmur  ne zaman yağsa elektrik direklerinden ateş çıkıyor. Üç gün önce yaşanan kesintide trafoda da bir patlama gerçekleşti.Direklerin tellerinde bir kopma oldu.  Mahallemizde bulunan evlerin yüzde 70’inde elektronik malzemeler kullanılamaz hale geldi. Tedaş’a dilekçemizi yazdık ilgilenmelerini bekliyoruz.” 

 

VOLKAN ÖZKAN (ELEKTRONİK TAMİRCİSİ)

 

“KESİNTİLER NEDENİYLE BEŞ KİŞİ ELEKTRONİK EŞYASINI TAMİR ETMEK İÇİN GETİRDİ”

 

“Mahallemizde elektrik kesintileri çok sık yaşanıyor. Üç gün önceki son kesinti nedeniyle birçok elektronik eşya zarar gördü şuana kadar mahalleden 5 kişi elektronik eşyasını bana tamir etmek için getirdi. Mahalleli de bozulan eşya çok sadece bize değil başka tamircilere de götürüyorlar.”

HALUK ŞAHİN

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.