1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Nihayet…
Nihayet…

Nihayet…

5 organize bölgesindeki fabrikalarda çalışan işçileri taşıyan servislerin, güvenlik, araç uygunluğu, çalışma belgesi, yangın tüpü, iç donanım,...

A+A-

5 organize bölgesindeki fabrikalarda çalışan işçileri taşıyan servislerin, güvenlik, araç uygunluğu, çalışma belgesi, yangın tüpü, iç donanım, temizlik, egzoz kontrollerinin yapıldığı denetimde, servis araçlarını kullananların kılık kıyafetleri ile araç temizliklerine varıncaya kadar birçok hususta kontroller yapıldı. Belgelerinde ve araçlarında eksiklikler bulunan sürücülere de tutanak düzenlenerek gerekli işlemlerin yapılması için süre verildi.

KİMLER KATILDI ?

Denetime Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili M. Durdu Yetkinşekerci, Genel Sekreter Vekili Settar Çanlıoğlu, Genel Sekreter Yardımcıları Sezer Cihan, Ömer Özcan, Zabıta Daire Başkanı Ömer Yalım, Ulaşım Planlama ve Raylı Sistemler Daire Hasan Kömürcü, Trafikten Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Behçet Şüküroğlu, Bölge Trafik Şube Müdürü Ferhat Öksüzoğlu katıldılar.

SABAH ERKEN BAŞLADI

Başpınar Bölge Trafik önünde sabah 06.00’da başlanan denetime Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı Trafik Zabıta Müdürlüğü personelleri ile İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şubesi’nden polisler katıldı. Denetlemeye katılan yetkililer, Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin kent içerisinde hizmet veren servis araçları hakkındaki yönetmelik çerçevesinde bu denetimi gerçekleştirdiklerini dile getirdiler.

İLK ADIM ATILDI

Son dönemde yaşanan trafik kazaları, araçların yolcu güvenliği, konforu, çevre kirliliğinin önüne geçilmesi hususları başta olmak üzere rutin yapılan denetimlerin daha kapsamlı yapılması için ilk adım olduğunu belirten yetkililer, ‘Bilindiği üzere Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi’nde 200 binden fazla çalışan işçi var. Her gün kent içerisinden bu fabrikalara gelen vatandaşlarımızı taşıyan bu araçlar her yıl Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin (UKOME) çıkardığı yönetmelik doğrultusunda yenilemek zorundalar. S Plakalı olan bu araçlarda okul servisleri için üst yaş 12, diğerleri için de 19 yaş olarak belirlenmiştir. Sayıları kentimizde 2 bin 300 bin civarında olan bu servis araçlarının, şoför hataları, araçların yolcu güvenliği açısından sakınca arz etmesi, teknik donanımlarının yaş gruplarına göre standartların altında kalması çeşitli sorunlar yaratmaktadır. Denetimlerde birincil önceliğimiz can güvenliği, daha sonra eski tip servis araçlarının yarattığı çevre kirliliğinin önüne geçilmesidir ” diye ifade ettiler.

SÜRE VERİLDİ

Başpınar Bölge Trafik önünde sabah 06.00’da başlayan ve saat 10.00’a kadar süren kontroller esnasında, yönetmeliğe aykırı husus taşıyan araçlara ve araç sürücülerine işlem uygulandı. Belgelerinde ve araçlarında eksiklikler bulunan sürücülere de tutanak düzenlenerek gerekli işlemlerin yapılması için süre verildi.

KİMLER KATILDI ?

Denetime Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili M. Durdu Yetkinşekerci, Genel Sekreter Vekili Settar Çanlıoğlu, Genel Sekreter Yardımcıları Sezer Cihan, Ömer Özcan, Zabıta Daire Başkanı Ömer Yalım, Ulaşım Planlama ve Raylı Sistemler Daire Hasan Kömürcü, Trafikten Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Behçet Şüküroğlu, Bölge Trafik Şube Müdürü Ferhat Öksüzoğlu katıldılar. HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum