1. YAZARLAR

  2. Ali Koç

  3. NEREYE GİDİYORUZ 2
Ali Koç

Ali Koç

Yazarın Tüm Yazıları >

NEREYE GİDİYORUZ 2

A+A-

 

 

Gaziantep nereye gidiyor diye geçen hafta yaşanılanları kaleme aldık, Hakikaten sorunla- rımızın çözülmesi bir tarafa yenilerinin geldi- ğini ve çoğaldığını görünce kaygı duymamak mümkün değil.Bu hafta yaşananlara bakarsak geçtiğimiz haftalardan daha kötü.

Burada asıl olan sorunların çözümü ama esas olan sorunlar olmadan yöneticilerin öngörüsü sonunda doğmadan sorunu engel- lemektir.

Fakat şu sıralar siyasiler kendi dertlerine düşmüş, nasıl ederim de vekillik sıralamasına girerim derdinde. Memleketin derdi siyasilerin sorunu gözükse de ,onları pek ilgilendirmiyor gibi davranıyorlar hatta umursamaz olanları da var.

Bunları ifade ederken sorunların başında ‘eğitim konusu her zamanki yerini koruyor. Her nedense ülkemiz sıralamasındaki yerimiz bu yıla kadar ciddi bir değişiklik göstermese de bu yıl nedense gizli tutuluyor gibi, acaba sıralama kötü olduğu için mi merak ediyoruz.

İnşallah Milli Eğitim müdürlüğümüz en kısa zamanda bu konuda bir açıklama yapar. Tabi bu arada liselerimizde yaşanan sorunları geçen hafta gündeme getirmiştik.Bu hafta da yine okullarımızda ciddi sorunlar yaşandı. Bu nedenle biran önce tedbirlerin alınması gerektiği ortaya çıkmıştır.

Siyasilerden en çok beklenen, kent için doğru işlerin yapılabilmesi için çaba harcama- larıdır. Çabanın yanında, her konuda uzman kişilerden bilgi almalarıdır ama ne hikmetse her şeyi biliyormuş gibi davranan siyasetçileri- mizin varlığına da üzgünüz ama mevcut.

İlimiz de görev yapan bazı bürokratların kurumun işleyişi konusunda doğru adımların olmadığı kamuoyunda dillendirilen bir konu. Bazı yöneticilerin ilimize yakışmadığı gibi ken- di kurum ve yapısına aykırı çalışma içerisinde olduğu hatta kentte gerek siyasilere gerekse kurumun sorumlu olduğu işleyişe zarar verdiği yapılan denetimlerde mevcut, ancak bu bilin- mesine rağmen hala görevde ve ne iktidarı ne de yetkilileri dinliyor, bu kadar olumsuzlu- ğa rağmen de görevde kalıyor. Gaziantep ve Gaziantepli olarak bu görevleri yapabilecek çok sayıda insanın olduğunu siyasilerin bilme- si gerekir.

Gaziantepin en eski ve tarihi kırkayak parkında bir yapılaşmanın olduğu geçen haf- tanın önemli haberlerindendi.Biz daha güzel şeyler yapılmasını beklerken buraya yapılacak yapılaşma ilimize vurulan bir darbedir.İlgili- lerin burayla ilgili bir kez daha düşünmesini bekliyoruz. Bu konuda herkesin duyarlı olması gerekir. 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.