1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Neler söylediler?
Neler söylediler?

Neler söylediler?

NTV televizyonu seçim için Gaziantep’in nabzını yokladı. Oğuz Haksever’in  hazırlayıp sunduğu programda, yokladı. NTV’de yayınlanan İl İl...

A+A-

NTV televizyonu seçim için Gaziantep’in nabzını yokladı. Oğuz Haksever’in  hazırlayıp sunduğu programda, yokladı. NTV’de yayınlanan İl İl Seçim Nabzı programında, Maliye Bakanı Gaziantep Milletvekili Adayı Mehmet Şimşek, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, CHP Gaziantep Milletvekili Mehmet Şeker, 3. Sıra Adayı Ali Peri, HDP Gaziantep 1. Sıra Milletvekili Adayı Celal Doğan, MHP Gaziantep 1. Sıra Milletvekili Adayı Ümit Özdağ’ın yanısıra Sanayi Odası Meclis Başkanı Mustafa Topçuoğlu, Gaziantep Kulübü Başkanı Kamil Gereççi, Gaziantep Oğuz Boyları Federasyonu Başkanı Faik Akyılmaz, Burhan Çağdaş, Gaziantep27 gazetesinden Ökkeş Özekşi, Sabah Gazetesinden Nurgün Balcıoğlu, Pusula Gazetesinden Mehmet Demir ile vatandaşların görüş ve önerilerine yer verildi.

İl İl Seçim Nabzı programında Gaziantep’teki seçim tahminlerinin yanısıra Zeugma, gümrük hanı, Kale gibi tarihi güzelliklerimizin yanısıra  Suriyelilerin gelişiyle artan ev kiraları, konut sorunu, eğitim konuları da ele alındı. Ortak akıl, birlik ve beraberlik vurgusunun yapıldığı program, Haşıl Türküsü ve halk oyunları ekibinin gösterisiyle son buldu. 

NELER SÖYLEDİLER?

Mehmet Demir: Mehmet Şimşek’in Gaziantep’ten aday gösterilmesi, Ak Parti’nin Gaziantep’e  ve doğulu seçmene ne kadar önem verdiğini gösteriyor. CHP’nin 3 çıkarma ihtimali var, HDP 1 olabilir. Ümit Özdağ sürpriz yapabilir.

Ökkeş Özekşi: Ak Parti 7 çıkarırsa başarı. Mehmet Şimşek önemli ama doğulu Kürt oylarının Ak Parti’ye verdiği destek azalabilir. CHP 2 garanti Ali Peri 3’ü yapabilir. HDP Barajı aşarsa Celal Doğan meclise gider, MHP 2’yi zorlar.

Nurgün Balcıoğlu: Ak Parti Gaziantep’te 7 Milletvekili çıkaracaktır. Diğer partiler ise 2 CHP, 2 MHP, 1 HDP şeklinde dağılacaktır.

Fatma Şahin: Gaziantep’te elimiz çok güçlü. Paranın başındaki isim Gaziantep’ten aday. Bu dönem çok ümitliyim.

Mehmet Şimşek:Amacımız ekibin tamamını çıkartmak. Çok iyi bir ekibiz. Kendi aramızda top koşturmuyoruz. İnsanlara ulaşıp onları dinliyoruz.

Canan Candemir Çelik: Ortak akılla büyük ve güçlü Gaziantep olma yolunda hedefler koyduk.

Ümit Özdağ: Ülkücü hareketin bütün tabanını biraraya getirdik. Parti tabanı burada heyecan içerisinde. 

Celal Doğan:Amacım Türk ve Kürt halklarının birlikte yaşama zemini hazırlamak oldu. Bugün de bu nedenle adayım.

Kamil Gereççi: Ak Parti’nin 9 vekil sayısı düşecektir. Ancak bu düşüş 2002’deki gibi yüzde 27-28’lerden yüzde 1’lere gibi olmayacaktır. AK Parti 6 vekil çıkarabilir.  2 CHP, 2 MHP, 1 HDP alır, 2’i de çıkartabilir. 1 vekil ortada gözüküyor.

Burhan Çağdaş: Seçmenin önemli bölümü kararını vermiş, Kararsızlar var ama bu kararsızların yönünün kazanan partiden yana olacağına inanıyorum. Son hafta çok önemli. 

Mustafa Topçuoğlu: Suriyeliler konusunda hükümet önemli çalışmalar yapıyor. Hükümetin Suriyeliler konusunu iyi yönetebildiğine inanıyorum.

Faik Akyılmaz: Hiç bir ayrım yapmadan Suriyelilere kucak açtık. Aylarca aç susuz kalmış bu insanlara halıdan, ev kurmaya kadar bir çok konuda yardımcı olduk.

Ali Peri: Suriyelilere de yardımcı olmalıyız ancak onlara harcanan para Gazianteplilere harcansaydı insanlarımız daha mutlu olmaz mıydı? 

 

Mehmet Şeker:Suriyelilerden dolayı ev kiraları arttı. Şehrin sosyal dokusunda olumsuzluklar yaşanıyor. Meral KINACILAR

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.