1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Neler söylediler..?
Neler söylediler..?

Neler söylediler..?

"Çocuklar geleceği yapacak adamlardır. Fakat geleceği yapacak olan bu çocukları yetiştirecek analar, babalar, kardeşler hepsi şimdiden az çok aydınlatılmalıdır...

A+A-

"Çocuklar geleceği yapacak adamlardır. Fakat geleceği yapacak olan bu çocukları yetiştirecek analar, babalar, kardeşler hepsi şimdiden az çok aydınlatılmalıdır ki, yetiştirecekleri çocukları bu millet ve memlekete hizmet edebilecek, yararlı ve faydalı olabilecek şekilde yetiştirsinler! Hiç olmazsa yetiştirmek lüzumuna inansınlar! MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bir çok etkinlikle kutlanacak. Büyükşehir Belediyesi tarafından Türkiye’de ilk kez yapılan Safari Parkı'nın Hayvanat Bahçesi’nin içinde hizmete gireceği bugün, kutlamalar yağış nedeniyle Kamil Ocak Kapalı Spor Salonu'nda yapılacak. Kutlamalar saat 10'da başlayacak. 

YERLİKAYA: GEREKEN İLGİYİ GÖSTERİN 

Vali Ali Yerlikaya, çocukları, çağın gerektirdiği bilgi ve donanıma sahip bireyler olarak yetiştirmek ve onlara gereken ilgiyi her ortamda göstermek gerektiğini bildirdi.

Yerlikaya, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, tüm dünya çocuklarının bayramını kutladı. Türk milletinin haksız işgale karşı bağımsızlık mücadelesi vermeye başladığı günlerde Mustafa Kemal Paşa ve arkadaşları tarafından 23 Nisan 1920'de Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açıldığını anımsatan Yerlikaya, "En büyük servetimiz ve yüreğimizde kaynayan sevgi pınarlarımız olan çocuklarımızı, çağın gerektirdiği bilgi ve donanıma sahip bireyler olarak yetiştirmeli ve onlara gereken ilgiyi her ortamda göstermeliyiz."

ERDOĞAN: BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN 

AK Parti Milletvekili Mehmet Erdoğan ise, "Yarınlarımızı temsil eden çocuklarımız tarihten aldıkları güçle, geleceğe yön vererek, daha huzurlu ve umutlu bir Türkiye’nin, barış içinde bir dünyanın kurulmasında önemli roller üstleneceklerdir. Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun ilk adımı olarak Meclise hayat veren kahramanları saygıyla yad ediyor; tüm hemşerilerimin ve çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum.

KOÇER: ÇOCUKLARIN BAYRAMI 

Ak Parti Milletvekili Nejat Koçer mesajında, "Gazi Mustafa Kemal’in 23 Nisan’ı çocuklara armağan etmiş olması bu önemli güne bir başka anlam katmış aynı zamanda gelecek nesillere ne kadar önem verdiğini ve çocuklarımıza, gençlerimize duyduğu güven ve sevgiyi ortaya koymuştur.Bu vesileyle Türkiye Büyük Millet Meclisini bizlere emanet eden Gazi Mustafa Kemal’i, şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Gaziantepli hemşerilerim başta olmak üzere aziz milletimizin ve tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyorum" dedi. 

ŞAHİN: GELECEĞİN UMUTLARI

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.  Atatürk’ün hiçbir  milletin yapmadığını Türk çocukları için yaptığına dikkati çeken Şahin, şunları söyledi: “Cumhuriyetin geleceğini gençlere ve yarının sahipleri çocuklara emanet etti. Türk Milleti, milli bayramını çocuklarına armağan eden yegane millettir. Cumhuriyetimizin kurucusu, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün, yarınlarımızın güvencesi çocuklarımıza hediye ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, bu alanda hem dünyada bir ilki oluşturmakta, hem de atamızın geleceğin nesillerine verdiği önemi ifade etmektedir"

ÖZKEÇECİ: GELECEĞİN IŞIKLARI 

AK Parti Gaziantep İl Başkanı Mehmet Eyup Özkeçeci, mesajında "Meclisimiz, bilhassa çocuklarımız adına barış dolu, aydınlık bir geleceğin mimarlığını yürütmeyi sürdürecektir. İşte bu nedenle 23 Nisan'ın aynı zamanda Çocuk Bayramı olarak kutlanması da son derece anlamlıdır. Çocuklarımız hepimizin geleceğidir. Ben bu vesileyle ülkemizin ve dünyamızın geleceğinin, çocuklarımızın gözleri gibi parlak ve ışıltılı olmasını diliyorum. İnanıyorum ki, bugünün çocukları, ileride çok daha müreffeh bir Türkiye'yi inşa edecek, dünya barışına önemli katkılar sağlayacaklardır"

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.