1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Neler söyledi neler..
Neler söyledi neler..

Neler söyledi neler..

Bunları organize eden arkadaşlar cezasını çekecekler

A+A-

Gaziantepspor gibi ulu bir çınarında kapatmaya kimseye bir faydası olacağını zannetmiyorum

Hepsi sosyal medya üzerinden güzelce yazışıyorlar
Sen benim kulübümde ki masörümden aşçıma kadar engelliyorsun
Daha önce 8 – 9 ay maaş almayanlar o zaman neden çalıştı
Bu futbolcuları profesyonel yaparken kimseden para istemedim
Gaziantepspor’u Mehmet Bilgiç yönetiyor, çıkıyor bunları organize ediyor
Ben bu kulübün sıkıntıları gitsin diye uğraşıyorum

Gaziantepspor kulüp başkanı Mutlu Özpineci, hak etmediği protestolara maruz kalması nedeniyle olağanüstü kongre kararı aldığını söyledi.

Geçen hafta futbolcuların kötü bir hafta geçirdiklerini ve kulüp çalışanlarının eylemleri karşısında kötü etkilendiklerini aktaran Özpineci, şehir yönetenlerin yanlarına dahi oturmadıklarını belirtti.

Kendilerini yetim ve öksüz olarak tanımlayan Özpineci, “Bizim mantalitemiz Gaziantepspor’dur. Bu takım da sahaya çıkmıştır, herkesi de mahcup etmiştir, utansınlar sıkılsınlar” ifadelerini kullandı.

TEŞEKKÜRÜ HAK ETTİĞİMİZE İNANIYORUM

Manisaspor maçının ardından olağanüstü kongreye gitme kararı aldıklarını söyleyen Gaziantepspor kulüp başkanı Mutlu Özpineci, “Manisaspor maçında sahaya çıkan arkadaşlarımız haftayı çok zor şartlarda geçirdiler. Biraz onun birazda kulüpte çalışan arkadaşlarımızın futbolcular üzerinde ki olumsuzlar neden oldu. Fakat futbolcular ne pahasına olursa olsun sahaya çıktıklarında sadece sahada ki oyunlarıyla meşgul olmaları gerektiğine inanan birisiyim. Biz maça başlarken futbolcularımız şahsımı protesto ettiler. Şahsım futbolcuların haklarını gasp etmiş birisiymişim gibi davranıyorlar. Maçta bana sırtlarını dönerek protesto etmeleri ciddi anlamda beni rahatsız etmiştir. Bunları organize eden arkadaşları cezasını çekecekler. Gaziantepspor futbol kulübünü çok zor şartlarda teslim alıp, çok zor şartlarda hazırlayıp ilk maçıyla birlikte üçüncü müsabakasıyla maçlara çıkarttık. Biz teşekkürü hak ettiğimize inanıyoruz ama etmemişiz. Yapılan hareketlerle arkadaşların protestosuna maruz kaldık demek ki bizde sorun varmış. Bu sorunları yaratanlar İnşallah cezasını çekeceklerdir” dedi.

KULÜBÜN KAPANMASINA İZİN VERMEDİK

Kulübün şartlarını kamuoyunun bildiğini aktaran Özpineci, “Bu olumsuzluklara rağmen Gaziantepspor’a yakışan şekilde takımın maçlara çıkmasının gerektiğini düşünerek, bu felsefeyle hareket eden bir yönetim grubu ve başkanı olarak her ne olursa olsun takımın sahaya çıkması konusunda uğraş verdik. Gaziantepspor’un ismini TFF birinci lige yazdıralım diye düşündük. Yola çıkış açımızda buydu yoksa da kulüp kapanacaktı. Gaziantepspor gibi ulu bir çınarında kapatmaya kimseye bir faydası olacağını zannetmiyorum” dedi.

YANIMIZA OTURMUYORLAR

Şehirde Gaziantepspor’un kapanmasıyla ilgili lobi çalışmalarının olduğunu iddia eden Özpineci, “Ben bu şehirde yaşayan insanlardan utanıyorum. Hiç biri bence Gaziantepli ve Gaziantepsporlu değiller. Gaziantepspor’u seven, Gaziantepspor’u düşünen ve Gaziantepspor’un muhabbetini düşünen hiçbir insan maça gelmiyor. Hepsi sosyal medya üzerinden güzelce yazışıyorlar. Ben tribünlerden de protesto aldım. Yaptığım tek kabahat bu takımı alt yapıda oynayan arkadaşlarımızı sahaya sürerek bu liglerin oyuncusu ve futbolcusu olduğunu ve bu liglerde Gaziantep futbolunun genç futbolculardan oluşan bir ekip olarak taktir alması gerekirken hem sporculardan hem de taraftarlardan protesto alıyoruz. Aynı zamanda şehri yönetenlerden bu konuda protesto almasak ta destek te alamıyoruz. Zaten hiç biri gelip yanımıza oturmuyorlar biz yetimiz, öksüzüz ama bunlara aldırış etmeyen bir mantalitemiz yok. Bizim mantalitemiz Gaziantepspor’dur. Bu takım da sahaya çıkmıştır, herkesi de mahcup etmiştir, utansınlar sıkılsınlar” dedi.

MUTLUYUM ONURLUYUM

Mahalli sahalarda dahi maçlar yapılırken özverili davranıldığını aktaran Özpineci, “Formalarımzı götürür evlerimizde yıkarız o çocuklar giyip sahaya çıktıklarında hepimiz mutlu oluruz. Biz profesyonel kulübe bunları yapmışız ama biz bu şehirde takdir göremiyoruz. Biz bu kentte bu güzelliği yaşattığımız için kenti yönetenler bizi cezalandırıyorlar. Ben bu takımı üç maç sahaya çıkarttım ve bu takımın kapanmayacağını, kapanmaması gerektiğini de bu şehre gösterdim. Yaptığım işten çok mutlu, onurluyum ve gururluyum. Düşünün bir şehirde bütün güçler takımı sahaya sürmemek için ellerinden geleni yapıyorlar. Yukarıda Allah var ve bu takımın sahibi Mutlu Özpineci değil Allah’tır, bu takımın sahibi İbrahim Kızıl’da değildir. Bizi vesile etti bu takımı çıkarttık, hepsi de bunu gördüler ve bu takımada sahip çıkmadılar. Gazişehir maçında galip geliyoruz yanımda Gazişehir’in bir yetkilisi ‘Bir golde biz atsak’ diyor. Ya arkadaş atın sizin elinizden alan mı var? Forma yaptırıyoruz, bana ‘Şehitlerin ismini neden yazdırıyorsun’ diyorlar. Neden yazmayalım? Terden kirlenir diyor, Türk bayrağı havada sallanırken yağmur ve çamur yağdığında da kirleniyor ne alaka bu yorum. Artık hiçbir bahane bulamadılar, bizleri sudan sebeplerle nasıl vuracaklarını hesaplamaya başladılar. Bu şehrin alt tabakasından gelenler Gaziantepspor’u yönetiyor. Sen benim kulübümde ki masörümden aşçıma kadar engelliyorsun. Engelle bakalım eline ne geçecek. Yemek çıkmasın, temizlik yapılmasın, saha çizilmesin ne olsun Mutlu Özpineci çok oldu artık çeksin de gitsin algısı yaratıyorlar. Takımı sahaya çıkartıyor, maçta kazanıyor bu nasıl iş diyorlar. Ben para kazanmıyorum, futbolcu satıp 100 bin dolar kazanıyorum sanki. Mutlu Özpineci bu kadar alçak namussuz bir adam mı? Ben asla bunları hak etmedim. Hak edenlerinde Allah belasını versin” dedi.

MAAŞ ALMADAN 8 AY ÇALIŞTILAR

Şehre ve Gaziantepspor’a sahip çıktığını kaydeden Özpineci, “Benim yanımda iki üç tane arkadaş vardı başka kimse yoktu ve benimle çaba sarf ettiler. En sonunda çalışanlar protesto ettiler. Neden protesto ettiklerini sorduğumda maaş alamadıklarını söylüyorlar. Daha önce 8 – 9 ay maaş almayanlar o zaman neden çalıştı, o zaman neden eylem yapmadınız ve işten ayrılmadınız? Size bunları kim yaptırıyor, ki bu tetikçi? Bu tetikçinin hesabı sorulacak, bu tetikçi hesap verecek. Bu tetikçi biliniyor, bu tetikçinin hesabını verecek göreceksiniz. Ben Gaziantepsporluyum diye gezmesin. Zaman içinde başına gelenlerin neden geldiğini görecek. O tetikçi bunların hesabını verecek, Mutlu Özpineci’nin kim olduğunu yakında öğrenecekler. Bu böyle olmayacak, bunların anladığı dilden konuşacağız. Bu Gaziantepspor bu şehrin en büyük markası ve bunun da üstüne hiç biri geçemez bunu da bilin” dedi.

NAMUSSUZ KİMSE ORTAYA ÇIKSIN

Başkanı kim olursa olsun Gaziantepspor’a sahip çıkın diyen Özpineci, “Ben bu takımın başkanı olmama rağmen maçlara GBT soruşturmasından geçirilip üst araması yapıldıktan sonra tribüne girebiliyorum. Ben bu kulübün başkanıyım ve bu takımın otobüsü iki ayrı yerde arama yapılıyor. Bunların üstüne de benim futbolcularım bana sırtını dönüyor. Bu futbolcuları profesyonel yaparken kimseden para istemedim. Birde böyle yalan dedikodu üretmişler. Eğer bu çocukların ailelerinden biri para aldıysa o namussuzu getirin bana söyleyin o namussuzun namussuzluğunu yüzüne vurun ve gelin bana bildirin. Ben bu güne kadar kimseden para almadım, tamamını kendim karşıladım. Futbolcular profesyonel olmuş ta 40 – 50 milyar veren olmuş. Bu namussuz kimse ortaya çıksın, şehrin çocuğunu futbolcu yapıyoruz 50 milyar para aldı diyorlar. Yedikleri yemekleri dahi inkar edip, sonra da tost yedik diyorlar. Sizlere bunları kimler söyletiyor. Şenol Can açıp diyerek ofisimi basıyor, yemeği bir saat sonra yesen ne olur ki sana bunu kim yaptırdı? Üstelik yemekler en güzel yerlerden geliyor. Bu kadar da olmaz bunlar artık terbiyesizlik, artık bıktım her gün araba dolusu erzak geliyor ama kayboluyor, çalıyorlar bu erzakları. Bunların hepsi hırsız” dedi.

YASAL İŞLEM YAPABİLİRİM

Bu zamana kadar kendisinin kulüp başkanı olamadığını aktaran Özpineci, “Bu kulübün başkanı ben değilmişim. Gaziantepspor’u Mehmet Bilgiç yönetiyor, çıkıyor bunları organize ediyor kimin emriyle ediyorsa söylesin. Kongrenin yapılması artık zaruriyet ve ihtiyaç oldu artık yapılması gerekiyor. Faydamız olsun diye bu işe girdik ama artık zarar görüyor. Burası rezil durumda, adamlar oturmuşlar yemekleri servis ediliyor çayları kahveleri ayaklarına geliyor. Ben bunlar hakkında yasal işlem yapabilirim ama gerekte görmüyorum. Yoksa her türlü kötülükleri herkes görsün diye sesimi çıkartmıyorum” dedi.

SIKINTILAR GİTSİN DİYE UĞRAŞIYORUM

Gaziantepspor başkanı olurken bir şirket devraldığını aktaran Özpineci, “Bunu kimseye hesap sorayım diye yapmıyorum. Bir şirket aldığınızda alacağınızla vereceğinizi görüp ona göre planlama yaparsınız. Bende bu şekilde yapmak istiyorum, yoksa Mehmet Bilgiç beni arasın şuraya bilmem ne kadar borç var al para, buraya bilmem ne kadar ödenecek al para dersek o zaman böyle kulübün borcu bitmez. Ben bu kulübün sıkıntıları gitsin diye uğraşıyorum. Benim hesapları bilmem gerekiyor ve yöneticilerimle oturup gelirlerime göre giderimi ayarlayacağım. Bunu da istemekten başka hakkım olamaz.

MUHARREM TÜRKOĞLU

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
7 Yorum